Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most költöztünk egy 10 emelete...

Most költöztünk egy 10 emeletes panelba, és a felső szomszéd panaszkodott a kutyánkra, követeli, hogy váljunk meg tőle, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kölyök beagle kutyusunk van, és még eléggé fél az új lakásban, néha ugat. Ez a felső szomszédnak nagyon nem tetszett, hiába mondtuk neki, hogy meg fogja szokni, és abbahagyja majd, meg amúgy sem ugat sokat. Sehol nem találom a kutyatartás szabályait, a házirendben annyi van, hogy az önkormányzat nemtudom hányadik számú rendelete alapján. Biztos, hogy nem fogunk megválni a kiskutyánktól, költözni szintén nem akarunk, hiszen most költöztünk ide. Mit tegyünk?
2013. ápr. 5. 11:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

az önkormányzat nem tilthatja meg a kutyatartást. ha a lakás a tiétek (nem önkormányzati, és nem albérlet) akkor maximum a házirend szabályozhat (de ebben nem vagyok biztos).


kérdezzetek meg más szomszédokat is, tényleg zavaró-e az ugatás, mert lehet, hogy nem túloz, és akkor tényleg kezdenetek kell valamit a problémával (nevelésre gondolok).

2013. ápr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%

Semmit nem tehet a néni, a házirendnek nincs joga szabályozni a kutyatartást.


Beszéljetek vele, vigyél neki egy kis sütit, mondd h legyen egy kis türelemmel (ezt pusztán a jó viszony miatt).

2013. ápr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy kötelezhetne arra, hogy váljatok meg a kutyától, csak próbálkozik, de azért én körbe járnám a szomszédokat meg az egész tömböt a kutyával együtt és aláírást gyűjtenék a kutyám védelmében, ha a többség mellettetek áll akkor végképp nem tud mit kezdeni. Albérletben laktok? Ha igen és a tulaj megengedte a kutyát, még egy pont nektek, ha saját lakás akkor beszélj még a házfelügyelővel is. Mi is laktunk 10 emeletesben, albérlet volt, a tulaj nem bánta a kutyát, viszont a tömbben élők nagy része utált minket, rettegett tőlünk de aztán egy-két hónap alatt még azok is megkedvelték akik a legjobban ellene voltak. Ne essetek kétségbe :)
2013. ápr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
49%

" önkormányzat nemtudom hányadik számú rendelete alapján"


El kell menni az önkormányzathoz, -általában van ügyfélszolgálati iroda. Ott meg lehet tekinteni a "nemtudom hányadik számú rendeletet", és minden világos lesz!

2013. ápr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

nektek jogotok van a kutyához, neki viszont a pihenéshez.


kérdezzetek meg más szomszédot is hogy őket mennyire zvarja a kutyus


én régi lakó vagyok a lépcsőházunkban, a lakóközösség engedélyét kértem hogy megtarthassam a kutyámat (az exemé volt de ő olyan szemetül bánt vele hogy megmondtam neki nem hagyom nála) a lent levő lakók egyöntetűen megengedték. fél éve volt már nálam a kutya mindig kérdeztem a szomszédokat hogy nem hangoskodik e ha nem vagyol itthon (nyilván mikor itthon vagyok tudom hogy nem) nem volt rá panasz. aztán az egyik öregasszony belém kötött, aki mégcsak nem is közvetlen szomszéd, okot nem mondot miért csak annyit hogy nem tetszik neki hogy itt a kutya, mert hogy ő nem lett megkérdezve. mikor megemlitettem hogy a férje is ott volt azon a bizonyos gyűlésen és ő is beleegyezett akkor vérben forgó szemekkel közölte velem hogy neki ahhoz semmi köze. én meg megmondtam hogy ez van, a kutya marad. (mint kiderült éppen összevesztek az urával és engem talált meg feszültség levezetőnek)


de minnél hamarabb neveljétek meg a kutyust. mert egy beaglenek van ám hangja ( másik lépcsőházban van beagle de még a lépcsőházbol se érnek ki mikor halljuk már a kutyát)

2013. ápr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
albérlet, a tulaj engedte a kutyát. oké, akkor elmegyek az önkormányzathoz, köszi a válaszokat!
2013. ápr. 5. 12:10
 7/24 anonim ***** válasza:
64%

Menj csak, de az önkormányzatok nem tiltják a kutyatartást :D

Különben hogy lennének a lakótelepeken kutyák? :)

2013. ápr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Annyi csak a dolgod, hogy megtanítod a kutyádnak a csendben maradást. ha feljelentene is a lakó, max kijönnek, és , ha éppen nem ugat a kutyád, el is mennek.Némi ugatás belefér az együttélésbe. Ahogy az időnkénti hangos zenehallgatás, és a gyerekek szaladgálása a lakásban.
2013. ápr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
Olvastam olyan önkormányzati rendeletről, ahol a társasház közgyűlésének a hatáskörébe utalja az "új" kutyák megengedését a társasházban.
2013. ápr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
55%
De a törvény nem szabályozza. Márpedig a törvény magasabb rendű, mint bármilyen rendelet és nem lehet vele ellentétes!
2013. ápr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!