Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok kutyás gazda miért nem...

Sok kutyás gazda miért nem tartja be a normákat?

Figyelt kérdés

Bevallom őszintén, én félek a kutyáktól és sose volt kutyám. Lehet hogy ezért nem értem meg hogy az alábbi dolgokat miért szokták elfelejteni:


-Felszedni a sz.rt a kutya után, és nem az aszfaltra pisiltetni. Ez ilyen városi probléma, és rendkívül igénytelen dolog.


-Szájkosár + póráz. Ezt az összes gazda azzal szokta magyarázni hogy "az enyém nem harap". Hogy tényleg nem harap-e a kutya az nagyban függ a gazda nevelésétől, de azért a kutyákban él a "vad ösztön", és sokszor "csak játszani akart". Meg amúgy sem szereti mindenki, ha a tappancsával nekitámaszkodik egy kutya és elkezdi nyalogatni. Pl. emlékszem hogy kb 3-4 éves koromban egy póráz és szájkosár nélküli németjuhász ugatva megkergetett, a gazdája pedig vigasztalt, hogy ne féljek, nem harap. Persze az én szemszögemből olyan volt, mintha a kedves gazdát egy kétszer akkora medve kergetné :D


2014. okt. 14. 16:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
81%

A szart azért nem szedik fel mert bunkók.

Szájkosár+póráz: a legtöbben tényleg azt hiszik hogy ők olyan jól tudnak parancsolni a kutyájuknak hogy ezekre a dolgokra nincs szükség. Tényleg nagyon idegesítő, én futás közben találkozok ilyenekkel szinte minden nap.

2014. okt. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, több éve talán egy embert láttam, aki zacsival felszedte, még a járdán is otthagyják, csúsztam már el ilyenben. Nem hiszem, hogy az illetékesek válaszolni fognak, legfeljebb olyan válaszokat fogsz kapni, hpgy én mindig felszedem. :-)
2014. okt. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Szájkosarat azért nem használok, mivel a jogszabályban az szerepel, hogy közlekedési eszközökön illetve veszélyessé nyilvánított kutya esetén kell. Nekem nincs veszélyessé nyilvánított kutyám, utazni pedig ritkán szoktunk.

Pórázt azért nem használok, mert 10 kutyával a hátam mögött azt hiszem, tudom kontrollálni a kutyáimat, ismerem a határaikat, aki nem tudja, az pedig pórázzal sem fogja tudni. Volt, hogy egy kiskutya, ami nem volt 3 kilónál több pórázról harapott ki. Mindenesetre ha jönnek szembe, magam mellé hívom őket, hogy a félős emberek is lássák, hogy a kutyák kontroll alatt vannak. Azzal, akinek ez nem elég, nem tudok mit csinálni, de elég szokott lenni, mivel az emberek nagy része nyugodtan jön el mellettünk.

A sz-rt mindig felszedem, mivel engem is zavar, ha belelépek, és igényes vagyok a környezetemre, az viszont vicces, mikor a sok biológus nekiáll óbégatni, mikor a szuka kutyám pisil, hogy a sz-rt szedjem fel:)

2014. okt. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként arra én is kíváncsi lennék, hogy miért nem szedik fel, önmaguk ellen is dolgoznak, hiszen minden nap odamennek le, tehát simán beleléphet a kutyája tegnapi rakásába. Furcsa egy logikájuk van ( ha van).
2014. okt. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
17%

"10 kutyával a hátam mögött azt hiszem, tudom kontrollálni a kutyáimat"

ezzel nem értek egyet. Egy kutyát sem lehet 100%-osan kontrollálni, ha valamitől megijed/megvadul és nincs rajta póráz nem tudsz semmit tenni azon kívül hogy futsz utána és kiabálsz.

2014. okt. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
85%

Egy kutya nem vadul meg csak úgy, és igenis, lehet 100%-osan megbízható. Ezért vannak vakvezető kutyák, rohamjelző kutyák, mentőkutyák - ezekre a kutyákra emberi életek vannak bízva... ha a rohamjelző kutya nem jelez, a gazda meghalhat. Szóval ennyit a megbízhatóságról.


Normák: jogszabályban nincs előírva szájkosár, és az 'a kutya" egyik számában egy jogász elemzése szerint a póráz sincs.

Egyébként is, a kutyáktól félő embereknek semmi se jó. Az én kutyámon volt már szájkosárnak is felfogható "pofanyakörv" (halti), amiről sokan azt hitték, hogy szájkosár, és onnantól látványosan féltek tőlünk.

Azt se értem, hogy miért érzik magukat nagyobb biztonságban egy nyugodtan a gazdájuk mellett lévő, vagy előtte menő, de az idegenek után abszolút nem érdeklődő kutyától, mint egy pórázon és szájkosárban őrjöngő, a gazdáját vonszoló kutyától. Ha azt hiszed, szájkosárban nem tud sérülést okozni egy ilyen kutya, akkor tévedsz. Gyakoribb, hogy pórázról támad ki a kutya oldalra, mint az, hogy póráz nélkül sétáltatott kutya támad meg.


A sz.r: én mindig felszedem, és azok, akik nem így tesznek, nem azért csinálják ezt, mert kutyások, hanem azért, mert hülyék. Minden embercsoportban vannak ilyenek. Ez mondjuk olyan, mintha valaki a kedvenc kirándulóhelyére szemetelne, vagy azt a buszmegállót hányná tele, amiben ő is nap mint nap áll. Színtiszta hülyeség.

2014. okt. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
53%

3asnak ajánlom a pórázt akkor is..

A sz.rt pedig aki nem szedi fel az azért van mert lusta semmirekellő bunkó paraszt. Nemtudom mivel jobb nekik nézegetni a járdán bűzölgő kupacokat. Nekik sem tetszik mégis basznak az egészre.

2014. okt. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
35%
A vakvezető kutyákat, mentőkutyákat stb. külön erre a feladatra képzik ki, a te kutyáid nem fognak mindig, minden helyzetben rád hallgatni, csak szeretnéd ha így lenne. Hidd el, mindenki ezt hiszi magáról aki póráz nélkül sétáltat kutyát.
2014. okt. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Asszem 6-os vagyok, és egy helyen rosszul fogalmaztam: "... miért érzék magukat KEVÉSBÉ biztonságban egy a gazdájuk mellett nyugodtan sétáló..."


Bocsi

2014. okt. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

A sz@rt ott hagyni hatalmas bunkóság, ez a kutyások körében is állandó téma, hogy egyes gazdák miért nem szedik fel. Bár vannak olyan helyek, ahol a város még kukákat sem rak ki, és nyilván senki sem szeret egy zacskónyi cart lóbálva sétálni sok száz méteren át. Persze ez nem kifogás, de a városvezetés sem segíti sokszor a kulturált kutyatartást. Az aszfaltra pisiltetésről nem tudok mit mondani, de valószínűleg nem a gazda pisilteti ott szándékosan a kutyát, hanem a kutya nem bírja már ki egy zöld területik. Pláne a legtöbb nagy városban -Pesten pedig aztán különösen- nincsenek olyan helyek, ahol a kutya elvégezhetné a dolgát! A kis földes területeket is beültetik teljesen bokrokkal, a nagyobb zöld részekről pedig ki vannak tiltva a kutyák.

A szájkosár nem kötelező, a kutya nem érzi benne jól magát. És elfogadom, hogy félsz a kutyáktól, de ha annyira aggódsz miattuk, érdemes lenne legalább egy kicsit tanulnod az alap kommunikációjukról, és máris látnád, hogy melyik kutya lehet veszélyes, melyik akarhat odamenni hozzád ismerkedni és melyik nem fog téged még észrevenni sem.

Én pórázt nagy parkokban és faluban, kertvárosi részen nem használok sokszor, mert a kutyám semmitől se vadulna meg -nem is értem, hogy lehet általánosságban ilyet feltételezni!- ezeken a helyeken pedig nagyon nem valószínű, hogy annyira megijedne bármitől is, hogy világgá rohanjon.

2014. okt. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!