Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok kutyás gazda miért nem...

Sok kutyás gazda miért nem tartja be a normákat?

Figyelt kérdés

Bevallom őszintén, én félek a kutyáktól és sose volt kutyám. Lehet hogy ezért nem értem meg hogy az alábbi dolgokat miért szokták elfelejteni:


-Felszedni a sz.rt a kutya után, és nem az aszfaltra pisiltetni. Ez ilyen városi probléma, és rendkívül igénytelen dolog.


-Szájkosár + póráz. Ezt az összes gazda azzal szokta magyarázni hogy "az enyém nem harap". Hogy tényleg nem harap-e a kutya az nagyban függ a gazda nevelésétől, de azért a kutyákban él a "vad ösztön", és sokszor "csak játszani akart". Meg amúgy sem szereti mindenki, ha a tappancsával nekitámaszkodik egy kutya és elkezdi nyalogatni. Pl. emlékszem hogy kb 3-4 éves koromban egy póráz és szájkosár nélküli németjuhász ugatva megkergetett, a gazdája pedig vigasztalt, hogy ne féljek, nem harap. Persze az én szemszögemből olyan volt, mintha a kedves gazdát egy kétszer akkora medve kergetné :D


2014. okt. 14. 16:06
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, normális válaszokat kaptam!


-a kutyasz.rban úgy látom egyetértünk, aminek örülök :)


-póráz + szájkosár: szájkosár alatt a tömegközlekedésre gondoltam, csak elfelejtettem odaírni. Pórázra pedig természetesen nem a mezőn lenne szükség, hanem olyan helyen ahol sok ember jön szembe.

2014. okt. 14. 20:47
 22/32 anonim ***** válasza:
4%

*nagyot röhög*

még nem mondtam de van kutyám :) jobban szeretem őket mint az embereket. nem velük van bajom hanem az ilyen féleszűekkel

2014. okt. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
A kakaszedés meg a póráz alap lenne,a szájkosár csak ha harapós az eb.Mondjuk én elengedem a kutyám,akit behívok,ha jön valaki és pórázra veszem.A kakát én is utálom,mivel magam is szedem a házunk előtt,átérzem,mennyire zavaró tud lenni.
2014. okt. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Szájkosarat mindig viszek magammal,ha nagy a tömeg,felrakom,pedig kicsi kutya.
2014. okt. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Kakit otthagyni bunkóság, ebben mind egyetértünk.


Szájkosár: tömegközlekedésen én mindig felteszem rá.

Póráz: alap. TUDOM, hogy a kutyám nem szaladna világgá. Mégsem jutna eszembe elengedni a pórázról. Miért? Mert bajba keverné magát és engem is. Simán elüttetné magát kocsival, biciklistával. Nagyon szeleburdi, képes beleszagolni idegenek szatyrába, ráugatni a visongó gyerekekre, kaját kinézni más szájából - mentségére szóljon hogy kóbor kutya volt előtte. És nagyon szeszélyes +domináns, vannak napok amikor mindenkit szeret, ma meg 15 kutyából 10 kutyával kötekedett. Ha játszik, birkózik, kiskutyások visítoznak miatta, bullos gazdik meg mosolyognak, mert az övék is így játszik. (Azért kiskutyások közt is vannak nagyon jófejek). Ráadásul az enyém egy csupa izom, FEKETE kutya, sajnos emiatt sok utálkozó pillantást kapunk. Sajnos sokan megijednek tőle. Sajnos ő sem könnyíti meg a helyzetét mert szeleburdi és szeret hangoskodni, de ha egy kutya ugat, néhány idióta már rögtön remeg, hogy jajj, agresszív. Minap is egy vizslával elkezdtek ismerkedni, barátkoztak, enyém hármat ráugatott, hívta játszani gazdi meg beszól, hogy "kicsit agresszív", hát én komolyan mondom éreztem ahogy sorvad az agyam....


Szóval én nekem ez nem hiányzik, hogy bajba keverjen engem meg magát. Meg a gonosz beszólogatások... Sokan félnek a kutyáktól és MEGÉRTEM, ha tartanak az enyémtől!!! Tényleg nem egy 'kedves' kinézetű kutya! De hát nem látnak a külső mögé az emberek :) Egy hófehér kis westie-vel biztos népszerűbb lennék.


Úgyhogy marad a sok-sok pórázos séta, kirándulások, szabadon futkosáshoz és játékhoz meg egy aránylag nagy futtató ahol szerencsére nagyon jó társaság van, picik, nagyok, fiúk, lányok. Majd ha öregebb lesz (most 2 éves) és nagyobb lesz az önuralma (ami a nulláról már rengeteget nőtt :D) akkor szóba kerülhet a póráz nélküli futkosás parkos részen, jelenleg viszont ön és közveszélyes lenne :D


Viszont sokan nem hajlandóak elfogadni, hogy a kutyájuk nem érett még meg a póráz nélküli közlekedésre és ebből lesznek a bajok. Nem egy és nem is két kutyát láttam már, ami úttesten futott át az enyémhez, gazdi meg visítozott valahol a távolban :D

2014. okt. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Tudom, sovány vigasz, de kutyás körökben is ezek a problémák visszatérő kérdések. Bunkók mindig vannak, voltak és lesznek, és a számuk nem csökken, hanem növekszik. :(
2014. okt. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
45%

fehérmancs látom te vagy itt az egyetlen normális/vicces xD

am jól elcsámcsogtatok ezen a témán

2014. okt. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
#27 ne vedd komolyan csak pukkasztom a nagy egójú embereket :)
2014. okt. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
45%
a kutyaszar büdös
2014. okt. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Szilvi & Argos ***** válasza:

viola93

"Amúgy érdekes, mert a mi településünkön az ebrendelet felsorol olyan fajtákat amiket CSAK szájkosárban lehet sétáltatni. Szóval a szemléleteddel nem vagy egyedül, de attól még nem értek vele egyet."

Ez törvényellenes, ugyanis mind a kormányrendelet, mind a szabálysértési törvény csak azt írja, hogy szájkosár CSAK tömegközin és /vagy veszélyessé nyilvánított EGYEDRE kötelező.


Egyébként a cart hatalmas gazban, bokorban én se bányászom ki a Duna-parton...evidens, hogy ahol emberek beleléphetnek, ott mindig felszedem...legtöbbször ott is, ahol nem

2014. okt. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!