Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok kutyás gazda miért nem...

Sok kutyás gazda miért nem tartja be a normákat?

Figyelt kérdés

Bevallom őszintén, én félek a kutyáktól és sose volt kutyám. Lehet hogy ezért nem értem meg hogy az alábbi dolgokat miért szokták elfelejteni:


-Felszedni a sz.rt a kutya után, és nem az aszfaltra pisiltetni. Ez ilyen városi probléma, és rendkívül igénytelen dolog.


-Szájkosár + póráz. Ezt az összes gazda azzal szokta magyarázni hogy "az enyém nem harap". Hogy tényleg nem harap-e a kutya az nagyban függ a gazda nevelésétől, de azért a kutyákban él a "vad ösztön", és sokszor "csak játszani akart". Meg amúgy sem szereti mindenki, ha a tappancsával nekitámaszkodik egy kutya és elkezdi nyalogatni. Pl. emlékszem hogy kb 3-4 éves koromban egy póráz és szájkosár nélküli németjuhász ugatva megkergetett, a gazdája pedig vigasztalt, hogy ne féljek, nem harap. Persze az én szemszögemből olyan volt, mintha a kedves gazdát egy kétszer akkora medve kergetné :D


2014. okt. 14. 16:06
1 2 3 4
 31/32 Szilvi & Argos ***** válasza:
Póráz. A legforgalmasabb részeken, mivel ott csak "közlekedünk", én is rárakom. Kertvárosban, lakótelepen, parkban, máshol felesleges. Ha jön vki, lábhoz/fekszik/kerül/marad, akármi...mivel folyamatosan kommunikálok a kutyához, LÁTJÁK, hogy nincs gáz. Akin látom, hogy húzódik, "úgy néz", akkor meg is fogom persze. Gyerekesnél, időseknél, pórázos kutyáknál extrán figyelek. Megszokott, hogy ha kerülnénk ki a pórázos kutyát, csak ránk engedik és legtöbbször antiszoci-őrjöngő...99%ban a neveletlen, agresszív PÓRÁZOS kutyák gazdái szólnak be a póráz hiánya miatt...ezeket ma már lecarom :P Kutyám nem megy oda, övék pórázon is elmebeteg...akkor miről beszélünk???
2014. okt. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ennyit a pórázról...a GAZDA és a NEVELÉS a lényeg!!!!

Minket is több nagy test, pórázos kutya támadott már meg: elszakították, vagy kirántották gazdi kezéből..



"A támadó kutyát sétáltató hölgy nagyon sajnálja, ami történt, az amerikai staffordshire-en (staffi) volt póráz, csak kitépte magát a kezéből"


[link]

2014. okt. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!