Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzel a szuka kutyánk. Ez...

Tüzel a szuka kutyánk. Ez normális ilyenkor?

Figyelt kérdés

Állandóan nyűszög, körbe-körbe jár a lakásba, egy párszor már becsapott, mert azt hittem a dolgát akarja elintézni, kivittem, és természetesen nem csinált semmit, hanem megfeszülve szaglászik a levegőbe, vagy a ház előtti kis kert részen körbe-körbe járva. (Nincs kerítés, ezért is megy ki kísérettel) ezt a kimenetelt, úgy 3 percenként akarja velem eljátszani. Most már kezdek kicsit feszült lenni.

Most tart tüzelés nyolcadik napja. A kan kutyákat keresi ilyenkor?


2014. okt. 15. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
igen. Mennyi idős?
2014. okt. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
9 hónapos, és ez az első tüzelése, még nem volt szuka kutyánk. Ezért is vagyok tudatlan, habár sok kutyás lapot olvasok, de erről a viselkedésről nem találtam még infót.
2014. okt. 15. 17:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kifinomultabb a szaglásuk és jobban gerjednek a kanok szagára. Nagyon figyelj a kutyádra mert a kanok ilyenkor megállíthatatlanok, akárhogy is de oda szöknek a szukához. Amire még figyelj hogy tüzelés után megeshet hogy álvemhes lesz a kutya ami azzal jár hogy megduzzadnak a emlői és tejet termel, elvonul és rendezi a vackát magának mintha a kölykeinek csinálna védett helyet, babusgatja a játékait. Ha ez bekövetkezik érdemes ivartalanítani vagy pároztatni különben minden tüzelés után előjön és az emlői a tejtermeléstől begyulladhatnak ami emlőrákot is okozhat.
2014. okt. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, irvartalanítatni szeretnénk, csak meg akartuk várni az első tüzelést.
2014. okt. 15. 17:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom az elsőt meg is kell várni.
2014. okt. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell megvárni, semmi nem történik akkor ha nem várod meg - hátránya nem származik belőle, vannak erre vonatkozó városi legendák (melyeknek a valóságalapja kb annyi mint h szülnie kell egyszer a kutyának...), de egyik sem bizonyított szakmailag. Ellenben pl csak az első tüzelés előtti ivartalanítással lehet szinte 0ra csökkenteni az emlődaganat kockázatát.

Nálamnál okosabb a témában aki a cikket írta és tapasztaltabb is:

[link]

2014. okt. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát ezt nem tudtam. Eddig három állatorvost kérdeztem meg. Mindhárom azt mondta, hogy várjuk meg az első tüzelést. Sőt az egyik arra biztatott, hogy egyszer fedeztessem be.

De mondtam, hogy semmiképpen nem lesznek kiskutyák, mert tenyésztő nem vagyok, szaporító meg nem leszek.

Na mindegy, de jobb későn, mint soha, így ivartalanítva lesz, hamarosan.

2014. okt. 15. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!