Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyám "lovagol" a...

Szuka kutyám "lovagol" a párnákon . Miez? Ez normális? Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
8 Hónapos Border Colliém keféli a párnákat mintha kan kutya lenne.mintha párosodni akarna vele..miért csinalja ezt? fáj valamije , unatkozik,éhes,szomjas vagy nemvolt eleget kutyák közt hogy tudja hogy ő nem kan ? na jó ez elég hülye gondolat de minden okozó már megfordult a fejemben. Neten nemtudtam hogy rákeresni. nemtaláltam se angolul se magyarul rá megfelelő szót. abszurd lenne azt mondani hogy transzexuális lenne a kutya igaz ?

2014. márc. 3. 23:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Én még csak ma kaptam rajta . anyám előtt viszont többször is már csinálta. azt hittem valamit rosszul értelmezett amig megnem láttam . Konkrétán anyám párnáival csinalja ezt amiken rajta van a szaga. Ez a megnyilvánulás felé irányul ? Ami azt illeti minden oka meglehet rá anyám fellet érezhetően uralkodik . porázon huzgálja fején keresztül mászkál/ tapos ha ágyon fekszik . tényérjába belemászik akkoris ha rászól ellöki . Stb... mindennek negativ következményei lehetnek rámnézve a jövében ?? illetve bátyámmat akivel kevés időt tölt. folyamat megugatja lépten nyomon ha mozogni kezd a lakásban
2014. márc. 3. 23:36
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Rosszul van nevelve, de erről csak te tehetsz nem az akiket terrorizál. Te vagy a gazdája, tanítsd meg neki hol a helye.
2014. márc. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Ez a dominancia jelképe. Az enyém is csinálta. Vidd kutyaiskolába, vagy magadtól is nevelheted, neten biztos vannak videók.
2014. márc. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne, ha egységesen, normálisan nevelné mindenki a családból, mert gondok lesznek.
2014. márc. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sajna akkor izolálnom kell őket tőlük amennyire csak lehet. bátyám egy zátonyrafutott drogos akinek más szava a kutyához még nemvolt. a tünj innen, gyere ki, maradsz, hagyd abba, illetve ezek kombinációja mind fenhangon. tőle sok jóra nemlehet számitani. Anyám meg értetlen és kényezteti.aki képtelen megérteni hogy ne adjon neki kövér zsiros husokat meg csibecsontokat attolsem sok nevelésre tudok számitani. Több mindent ujra kellet tanitanom a kutyának már miattuk...
2014. márc. 4. 00:03
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor őszinte részvétem, én anyósoméknál voltam így, amíg el nem költöztünk. Mondjuk ennyire durva azért nem volt a helyzet, de a kutya meg volt zakkanva, amíg el nem költöztünk.

Valamit kezdj vele, legalább most egy pár hónapig, mert ilyen 8 hónap magasságában szoktak elkezdeni kamaszodni a kutyák, az meg általában magától is elég nehéz időszak.

2014. márc. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

gondoltam te is egy vagy a sok kretén kutyás között akik ,még arra sem veszik a fáradságot ,hogy alapdolgokat megtanuljanak a kedvencük - ről , a kutyákról.

de mint olvasom keresgéltél ,és mivel a google nyelvtani alapon keres ,így érthető ,hogy nem igazán találtál kielégítő magyarázatot a viselkedésére.

a kedvenced egy terelőkutya, okos -intelligens ( a kutyák között ő az Einstein ), aki arra lett kitenyésztve,hogy a birkákat terelje , ( így most titeket ). mivel minden kutya 8-9 hónapos korában kezd ivaréretté válni, a szervezetében végbemenő hormonális változások,és a sok 10 000 éves evolúció eredményeként egyfajta viselkedésváltozáson megy át . ezt dominanciának hívják . vannak kutyák akikben ez az ösztön kimondottan erős ( sőt vannak fajták ,lsd : örző védő ,stb ),egyszóval , a túlélés érdekében a falkaállatok ilyen irányú viselkedése teljesen normális . ez nem szex a párnával, ez a dominancia kimutatása a párnával szemben :)

sok collie domináns, hiszen erre tenyésztették , hogy .... tudod :) ....irányítsa a birkákat :)

vannak olyan intézmények, amiket az okos emberek kialakítottak a domináns viselkedésű kutyák gazdáinak okítására . a neve : kutyaiskola.

azok ,akik valami érthetetlen oknál fogva ,születésüktől képesek irányítani a kutyákat , kevesen vannak , és lehet ,hogy sokuknak nincs is kutyája. mivel nem is tudnak ebbéli képességeikről. de a többség alapból nem ért a kutyák neveléséhez :)

szeret , eteti, sétáltatja , de ,hogy miért ugatja a kis fifi a nagy kutyákat, vagy ,hogy miért szexel a díszpárnával, na ez már nem igazán tudják, pedig hidd el ezek fontos dolgok . akinek kutyája van, nem árt ha tud róla :)

és a te kutyád okosabb és intelligensebb az átlagnál !!! csak annyi a dolgod, hogy te legyél a vezére, te legyél a domináns !

ui : ( neked nem kell inzultálnod a párnákat !!!!! ) :)

2014. márc. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Felém nincsenek domináns megnyilvánulásai erröl nem beszéltem.. És Nem nem alap dolog. ha alap dolog lenne akkor kidobta volna a google elég hamar. holott szlovák magyar angol nyelven probáltam rákeresni de találat nemvolt. Szóval Nincs benne a "10 tudnivaló kezdő kutyásoknak" féle kéziköknyvben a neten !... hetekig informalodtam mielőtt magamhoz vettem a kutyát de ilyesmikröl nemirtak hogy 8 honaposan serdülőkorba megy stb.
2014. márc. 4. 16:32
 9/13 anonim ***** válasza:
Olvass Cesar Millant, abban nagyon sok ilyen benne van, nagyjából akármelyik könyvében.
2014. márc. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Öh, ja, nagyon nehéz rákeresni.

[link]

Nézd meg, szinte SEMMIT nem adott ki! Ja, mégis.

2014. márc. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!