Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Depressziós a kutyám mit tegyek?

Depressziós a kutyám mit tegyek?

Figyelt kérdés
családiház nagy udvarán él a németjuhász kutyuisom másik keverék kutyámmal. Németjuhászom egésznap fekszik , fel sem kel nagyon , ha megy is valahova olyan tessatrtással mint aki szenved. Aztánn ha leviszem őket a rétre akkor mint akit kicseréltek , szinte naponta viszem őket van hogy napi 6 órát is kinn vagyunk , akkor mintha másik kutya lenne, ugrál játszik , van hogy már kimerül a nagy rohangálásba és csak letelepszik mellém , de teljesen más még a testtartása is. mit tegyek nm lehetek vele napi 24 órát réten

2014. okt. 16. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
A lázát érdemes lenne megnézni, és orvoshoz elvinni! Vannak kutyák, akik még betegen is megy és játszik, csak nyugalomban látszódhat, hogy valami gond van.
2014. okt. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Na haragudj, nem bántani akarlak és nem is biztos hogy igazam van, de felmerült benned az, hogy napi 6 óra szaladgálás után annyira ki van merülve, hogy semmihez nincsen kedve? Napi 6 óra szerintem rengeteg.

De ez csak feltevés, lehet hogy tényleg beteg. Vidd el orvoshoz, mi látatlanban csak találgatni tudunk.

2014. okt. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előzővel! Ugyan nekem még kölyök kutyám van, de hétvégente mi is 3 órát vagyunk kint a réten, utcán stb. Póráz nélkül szaladgálhat, fürdödhet. A szombat és a vasárnap együtt 6 óra, de a kutyám annyira kifárad, hogy konkrétan egész héten nincs kedve nagyobb sétákhoz, mint a napi 1 órás esti séta. Kerti kutya szóval az udvaron is kimozogja magát hét közben. De napi 6 óra az rengeteg, szinte egyetlen fajta sem bírja ezt MINDEN EGYES NAP. Heti 2x hat óra is sok, de hogy minden nap... Szerintem el van fáradva, de rohadtul. Elég a napi 1,5-2 óra séta MAXIMUM egy közepes mozgásigényű kutyának, főleg ha a kertben lakik. Hétvégén mehetsz hosszabra is vele, de max. 3-3,5 óra legyen egy nap! A túlterhelés diszpláziához is vezethet!
2014. okt. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nem valószínű hogy kimerül az hogy 6 órát kinn vagyok vele az nagyon ritka eset ,de olyankor is csinál mindent amit akar , és ha pihenni akar a végén akkor azt teszi. ha megy le az autó muszály pórázra kötni míg visza nem zároma kaput mert úgy szökne le. mindkét kutyát együtt visem a másik ugyanolyan játékos itthon is.

Láza nincs néztem .

2014. okt. 16. 13:55
 5/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, akkor mégse írtam hülyeséget. Lehet hogy annyira túl lett hajtva, hogy alig várja hogy végre békén hagyd. A leírtak alapján nem lehetsz rossz gazdi, szerintem ha kap tőled szeretetet, nem nagyon lehet más oka erre a depresszióra. De ha annyira aggódsz, változtass kicsit az életformán! Hagyd hadd pihenje ki magát. Lehet az is hogy valami miatt utálja a kertet. Volt valami negatív élménye? Mondjuk megverték vagy szögbe lépett vagy bármi?
2014. okt. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

félreértesz. ha kinyitom a kaput hogy lehajtson az autó akkor ő szökne , de nem tőlem hanem rétre ki :D.

inkább attól tartok hogy inger szegény neki az udvar pedig más állatokkal és egy nagyon aktív keverék kutyussalél együtt. folyton csak a mezőre , a gyümölcsösünkbe vagy a rétre vágyik. itthon kap szeretetet nem verte meg senki , na jó néha a szindom mikor szökni próbál mert félek hogy lelövik

2014. okt. 16. 15:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem ideggyenge egy kicsit? Meg kéne neki tanítani hogy a kapun tilos a ki-be járkálás! Amint indulna kifele, azonnal rákiabálsz hogy nem szabad. Továbbra is mondom vidd el dokihoz, mert nem látjuk, nem tudjuk.
2014. okt. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
rákiabálni ? pontosan tudja hogy nem szabad szinte lopakodik a kilincset ugy mnyitja ki mintha arra született volna , emiat a kutya miatt vannak kulcscal csukva a kapuink , megkötni nem lenne szivesm , sosem volt meglkötve
2014. okt. 16. 17:13
 9/9 A kérdező kommentje:
volt hogy " gugolva " ment el sunyit az autó mögött csak ne sejtette hogy látom az ablakból , semmit nem érelk a kiabálással , mikor hazajön el is bujik egy fél napra, nem volt megverve csak az orrára csapva meg szidom , hiába
2014. okt. 16. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!