Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan osztjátok be az...

Ti hogyan osztjátok be az időtöket kutya mellett?

Figyelt kérdés
A párommal albérletben lakunk és szeretnénk egy kutyust. Az egyetlen baj csak az időbeosztással van. A párom 3 műszakban dolgozik, én kettőben. Ahogy számolom, kb 6 vagy maximum 7 szabad óránk van hétköznap. Ti ezt hogyan osztjátok be? Főzés, takarítás, bevásárlás, stb? Magatokra szokott jutni idő? Minden nap van egy rutinotok vagy változó mikor éppen mit csináltok?
2014. okt. 16. 17:54
 1/5 sippara ***** válasza:
100%
Két naponta porszívózás-felmosás mindenestül fél óra, szintén két naponta főzés sacc másfél óra, "rendes" takarítás hétvégente, egy mosás betevéssel-teregetéssel-szárítóról elpakolással együtt össz fél órát vesz el, emellett van napi 2 eü séta, összesen mondjuk 40-50 perc, meg két hosszabb, összesen sacc másfél-két óra, meg kétszer tíz perc klikkerezés. Most éppen nem dolgozom, így van bőven időm magamra, de amíg dolgoztam is maradt pár óra, amíg ők kidőltek, és magammal/magunkkal tudtam foglalkozni. Nem megoldhatatlan, elég, ha pár órára előre látod, hogy mi fog történni, és ha találsz egy fél órát, beteszel egy klikkerezést, vagy egy rövidebb eü sétát, gyakorlatilag csak a nagyobb sétákat érdemes előre megtervezni, a többi tapasztalataim szerint kialakul :)
2014. okt. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

0. Amikor a kutyával vagyok, akkor magammal foglalkozom, mert feltöltődöm

1. A kutya kertes házban is napi 1,5-3 óra foglalkozást igényel

2. A pároddal osszátok be Egyszer Te viszed a kutyát, egyszer ő és egyszer együtt Így a háztartás is halad,egymásra és a kutyára is csináltatok időt

2014. okt. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Reggellel gondok vannak mert mostanában folyton elalszok. :( és akkor nem jut rá idő :( de amúgy;

- reggel séta, etetés

- irány a munka

Na itt voltak változások, mert volt hogy éjjel értem haza volt hogy este, de a jelenlegit írom;

- este 6 fele érek haza, ha nem találkozok valakivel.

- rögtön irány séta, két kutyával külön külön.

- bevásárlás, ha kell

- újra le a kutyákkal (ez már 8-9 fele).

- gépezés, dvd-zés, alvás.


Hétvégén takarítás, rámolás, séta és esetleg futtató

2014. okt. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja és napi kétszer fél óra kutyánként tanítás, amikor mobil néma, és a kutyát tanítom és csak erre figyelek.

Fél óra egy tanításnál a max, utána kimerül és nyűgös.

2014. okt. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jelenleg összevissza időbeosztásom van a melómban, így baromi jó, mert sokat a kutyákkal tudok lenni, napközben is hazajövök, elmegyünk sétálni, ha kedvem/ időm van, akkor este meg bandázunk. Így napi 3-4 órákat kint vagyunk.

Viszont sajnos a pénz miatt muszáj lesz valami normálisabb állást keresnem, valószínűleg a fővárosban. Én így terveztem: reggel fél óra séta az ebekkel, fél óra készülődés, 2 óra utazás háztól melóba, 8 óra meló, 2 óra hazaút. Hazajövök ebekkel gyors pisi, kaki, eszem/ kávézok (ez kb. fél óra), majd bringával ki a határba velük vagy bandázás a többi kutyával plusz gyakorlás. Választanom kell majd, hogy melyik, mert időben csak egyik fog beleférni. Ez olyan 2 és fél óra. Ez eddig összvissz 16 óra, és mivel 8 óra alvásra szükségem van, különben hulla vagyok, így a házimunka nem tudom, hogy fog beleférni. Mosni hétvégén szoktam, főzni heti 2x szoktunk párommal felváltva, porszívózni 2 naponta. Egyéb takarítások szintén hétvége. Vagy ritkábban lesz takarítva, vagy párom többet segít, vagy a kutyákkal egy-egy nap kevesebbet megyek ki. Nekem is elég nehéznek tűnik, főleg, hogy 3 kutyámból kettő extra mozgásigényű. A huskynak azon agyalok, hogy ha sok melóm lesz, és rá kevesebb időm, akkor beszerzek egy futópadot.

2014. okt. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!