Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova vigyem a kutyát?

Hova vigyem a kutyát?

Figyelt kérdés

Hét éve van meg a kutyus, nagyon szeretem, de az utóbbi időben (kb egy vagy fél éve) durván agresszív lett, nemegyszer utánam kapott, esetleg ha nem vettem el a kezem épp meg tudott csípni. Mai nap is rohadtul rám ijesztett és egyszerűen kétségbe vagyok esve, hogy mit lehetne vele kezdeni, mert nagyon szeretem, nem akarom hogy rossz sorsra jusson.

Viszont állandóan kiszökik, hetente kell a gazdaboltba mennem apuval drótkerítéshez valót venni, mindent megpróbáltunk, de egyszerűen képtelenség megoldani, az utcában félnek tőle. Apu tudatosan nevelte, neki szót fogad, nekem és a testvéremnek (igazából övé a kutya) viszont nem. Nem régóta talán pár hónapja 10 méteres láncon van, más megoldás nincs, igyekszem hozzá gyakran kijárni, de nem akarom hogy így élje le az életét, viszont a menhelyeknek is van elég gondjuk az én problémám nélkül is. Szóval, ha valaki Győr környékén ismer valami telepet, aminek védésére kutyát keresnek, az tudna nekem segíteni? Nem szeretném elaltatni..



2014. okt. 16. 18:53
1 2
 11/15 sippara ***** válasza:
100%

Na akkor elmondom, mit nevezünk foglalkozásnak egy olyan kutyánál, aki már agresszióban éli ki a levezetetlen energiáit:


Reggel egy óra futtatás, labda, agymunka, hogy lefáradjon.

Hazaérkezéskor újabb fél-egy óra gyakorlás, trükktanulás.

Este 1-2 órás hosszabb séta, bandázás, két naponta pár(tíz) km bicikli mellett, lehetőleg földúton.

Mindemellett napi sok-sok óra meló, ami a nevelését illeti. Ott lenni, és megakadályozni a szökést, behozni a házba, mert neki az is együtt töltött idő, és neked is lehetőség a nevelésére, közös kommunikáció kialakítására.

Esetetekben egy jó kiképző, mert ha egy kutya hat és fél évig "normális", majd egyszer csak "robban", az bizony nevelési/tartási hiba, nem idegrendszer.


Ha mindez megvan, AKKOR lehet azt mondani, hogy MINDENT megtettetek a kutyáért, és értetlenül álltok a dolog előtt - ugyanakkor ha mindez meglenne, nem lenne probléma a kutyával. Ez nem cseszegetés, ez nem lebaszás, ezek a tények. Csak épp nem szépek.

2014. okt. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad hogy nem fenyíted, pedig kéne.

És egyszer olvastam az interneten, hogy hogyha a kutya a gazdájára támad magára kell hagyni 2-4 napot gondolkodni.

2014. okt. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%
egyszer azt írod, hogy lepasszolnád, aztán azt, hogy nem. leírod, hogy nincs időd rá, aztán azt, hogy az időd nagy részét vele töltöd. na most akkor mi van? ha nem akarod, hogy mi, így ismeretlenül véleményt mondjunk, akkor ne kérdezz. csak azt tudjuk rólad és a kutyáról, amit leírtál. mégis mit vársz?
2014. okt. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

egyszer nem írtam hogy lepasszolnám. a kérdésben így szerepelt igaz, de utánaolvasva rájöhetsz hogy ezt azóta átfogalmaztam. sőt külön kiemeltem, hogy én szeretném a legjobban ha maradhatna.

Másodszor. Nincs rá időm mert keveset vagyok itthon, de ami van azt vele töltöm. Érted az összefüggést? A kettő nem zárja ki ebben a helyzetben egymást. A szabadidő alatt a hétvégéket értem, akkor kinn tudok vele lógni egész nap, plusz azok a napok amikor öt helyett háromkor érek haza.

De lényegében tökre igazatok van, egy csomó lehetőségre nem is gondoltam amiket írtatok, szóval most megpróbálok megtenni minden tőlem telhetőt, mivel eddig egy csomó minden lemaradt.

Lehet hogy tök ellentmondásosan írtam amit írtam, amiért bocsi, sokszor van az, hogy én értem amit leírok de más nem.

De egyébként megoldódni látszódik az ügy, nem passzolom le, kérdést ide azért raktam ki mert tehetetlen voltam az ügyben.

2014. okt. 18. 11:24
 15/15 anonim ***** válasza:

Sok sikert!

=)

2014. okt. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!