Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne még tenni? (harapás)

Mit lehetne még tenni? (harapás)

Figyelt kérdés
4 hónapos kölyökkutyám szőrét keféltem (naponta szoktam), de nem nagyon szereti, és odakapott a lábamhoz, ahogy mellette guggoltam. Nem volt vészes, de számomra ez megengedhetetlen, azonnal orrbapöcköltem, rászóltam, hogy nem! Rossz kutya!, majd otthagytam. Hogy kerüljem el, hogy ne történhessen ilyen máskor? Játék közben már alig, vagy csak nagyon finoman harap, két hónapos kora óta állandóan szoktatom le erről, Ez a mai kis akciója nagyon meglepett(: Valamit mégis csak rosszul csinálok?

2014. okt. 17. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Ez nem hiszem, hogy bunkóság lenne a részéről, csak jelzés, hogy fájdalmas, nagyon kellemetlen neki. Az enyém is fiatalon a szájába vette a kezemet, rágcsálta, közben nagyon színpadiasan sírt mellé. :) Erről leszoktattam, azóta ha csomót bontok ki belőle, a fésűt veszi a szájába és kezdi el rágcsálni. A sírást, hisztit nem hagyom neki, de egy kis mormogás mg mindig van ilyenkor -hisztis, magas hangon mormogás. És semmi mást nem szokott, de ha csak teheti, ellopja a fésűt és tönkre teszi. A kölyök harapás nem igazi harapás, ilyen fiatalon még semmi dominancia, fenyegetés nincs benne, ez csak jelzés, hogy kényelmetlen neki. Ettől függetlenül persze le kell nevelni róla! Csak érdemes tudni, hogy miért csinálja a kutya, és ehhez mérten kezelni. :)
2014. okt. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapos, még baba, ne vedd komolyan :)

Mondjuk ilyen helyzetben pont ott hagyni nem kellett volna, hiszen ő valószínűleg éppen arra akart rávenni, hogy hagyd abba a szőre buzerálását. Megtetted, így már tudja, hogy kapkodással ezt elérheti. Legközelebb ne hagyd magad, szólj rá, aztán csináld tovább.

2014. okt. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy nem tudom, miért csinálja, mivel állandóan kefélem a bundáját, nincs összecsomósodva, nem húztam meg sem. De nem is hosszú szőrű. Az elején ő nagyon harapott, már azt hittem, leszokott róla, de úgy látszik, korán örültem. Pedig soha nem hagyom, azonnal leszidom és ott hagyom.
2014. okt. 17. 10:22
 4/6 A kérdező kommentje:
Akumi, köszönöm a tanácsot. Nagyon igazad van, ebbe nem gondoltam bele (mivel eddig játék közben harapott, így azt hagytam abba,) de valóban a kefélés nem játék. Legközelebb nem hagyom ott. Tudod, azért vagyok vele szigorú és következetes, mert egy domináns német juhász kan kölyök, nem mindegy, milyen lesz felnőttnek. Nem fogjuk ivartalaníttatni sem, tehát "csak" a nevelés marad.
2014. okt. 17. 10:27
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

'de valóban a kefélés nem játék'


Ez nagy igazság...:D

2014. okt. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Enyém se szereti ha fésülöm, régen ő is odakapott, ha megunta, amikor még kisebb volt. Soha nem fejeztem ez miatt be, folytattam tovább. Mára már szinte szereti ha fésülöm, bár néha még megunja, de oda már soha nem kap és hagyja magát. :)
2014. okt. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!