Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy baj van a kutyám...

Lehet, hogy baj van a kutyám idegeivel?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves vizslám. Bevallom, hogy az a probléma, hogy nem értek a kutya neveléshez. Nem tart falkavezérnek, de szerintem nem is alatta lévőként tekint rám. Inkább olyan mintha egyenrangúnak tekintene. Én próbálgatom, hogy: ha eszik akkor elvehetem tőle a kaját, aztán visszaadom neki; evés közben meg lehet simogatni; ha van nála valami akkor odaadja. (habár az is igaz, hogy olyankor ideges egy kicsit, elhúzódik tőlem mikor eszik)

Viszont ha jön hozzánk valaki, vagy csak elmegy valaki a kerítés előtt és hívom, akkor mintha nem hallaná, hanem csak megvadulva szaladgál fel-le az udvaron. Igazán ez ami zavar, hogy ha rászólok (rákiabálok, vagy "elkapom a grabancát" ahogy az anya kutya szokta) akkor fel-le rohangál mint aki nem normális.

Miért csinálja ezt? Valaki azt mondta, hogy az idegei gyengék.


Még 1 kérdés: hogyan taníthatom meg neki azt, hogy ha jön valaki akkor rám figyeljen, ne pedig a vendégnek ugráljon a kapuban és hátra jöjjön velem? Mert olyankor szeretném addig becsukni a kennelbe amíg van nálunk valaki, mivel összeugrál mindenkit, le akarja szaggatni az emberek kabátját stb.


2010. jan. 24. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy gyengék az idegei. Ő a falkavezér, ezért viselkedik így.

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. jan. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Még valami: ha meg akarom simogatni akkor nem tűri el, csak ha olyan a kedve. Általában megfordul, és a kezemet akarja rágcsálni. Nem erősen rágja, csak a szájába veszi és finoman csinálja, nyalogatja közben. Ez sem jó dolog gondolom...
2010. jan. 24. 13:13
 3/12 anonim ***** válasza:
ezzel csak jáccik (:
2010. jan. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy az idegeivel lennének bajok. Szerintem csak nincs lemozgatva, lefárasztva eléggé? Milyen gyakran viszed sétálni és mennyit? Az is egyértelmű, hgy nincs megnevelve. Olvass el pár könyvet a témáról, ha ez sem segít akkor érdemes lenne elvinni kutyaiskolába.
2010. jan. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azzal nincs semmi baj, hogy a kezedet rágcsálja, meg nyalogatja, az én kutyám is ezt csinálja. Ő sem szereti nagyon, ha simogatom, szerintem unja a pofámat :) És az enyém is ugrál ha jön valaki, nem lehet leállítani, fél órán keresztül csak ugrál, futkározik, ugat, aztán alszik egy jót :) Szerintem a kutyádnak semmi baja sincs :)
2010. jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Enyém sem nagyon szereti a simogatást, neki az a szeretgetés, ha dobálom neki a labdát. :)
2010. jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 RastaMama ***** válasza:
rosszindulat nélkül mondom, de szerintem nem nevelted meg rendesen. a kézrágást az én vizslám már kb 5 hónapos korában elhagyta, mert nem szabad engedni neki-szerintem. a kezem nem játék, arra van más-labda, apport, stb. viszont tapasztalt vizslásoktól azt hallottam, hogy kb két éves koráig is tarthat, mire megkomolyodik. nyilván akkor valamelyest le is higgad. az biztos, h nem ideggyengeség, az másban nyilvánul meg. viszont nekem fura, h létezik olyan vizsla, aki nem él-hal a gazdi simijéért.
2010. jan. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy etetés közben meg tudod simogatni, el tudod előle venni az ételt, az csepp a tengerben. Egy apró szelete a nevelésnek és így - a falkavezérségnek.

Egyszerűen nem nevelted, tanítottad rendesen a kutyádat.

Az egyik válaszoló már belinkelte, olvasd el Fennel kutyapszichológiáját. Ha van lehetőséged, menjetek el kutyasuliba.

Vidd el rendszeresen sétálni, fáraszd le testileg-szellemileg. A séta, futás, más kutyákkal való játék mellett tanulj is vele, pl. trükköket (fekszik, adj egy ötöst, hempereg, ilyesmik).

A kerítésnél pedig egyszerűen őrzi a területét. Ez a viselkedése természetes. Az, hogy nem hallgat, nem figyel rád, miközben házat őriz, a nevelése hiányát mutatja. Ez nem a kutya hibája, hanem a tied.

Ha kicsit formálódsz, okosodsz a témában, a kutya elkezd téged figyelni, tisztelni, falkavezérnek tekinteni, akkor a kerítés mellől való elhívás magától fog menni (mert természetessé fog válni a számára, hogy bárhol, bármikor a gazdi szava az első - így működik a tökéletes behívás is).

2010. jan. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A könyvet el fogom majd olvasni. Csak végigpörgettem, de úgy látom vannak benne hasznos dolgok.


A kerítésnél való ugrálást nem őrzésként csinálja, hanem a környékbeliek már egészen kicsi korában rendszeresen idejártak és simogatták, dicsérték stb. Ehhez annyira hozzászokott, hogy ha egy idegen elmegy a kapu előtt, akkor rögtön szalad oda és nyüszít, hogy simogassák meg. Nyújtogatja oda a lábát, hogy vegyék őt észre. Ilyesmire gondoltam.

Ezért egyébként nagyon mérges vagyok ha mindenféle jöttment emberek elkezdenek vele haverkodni, de nem tudok mit csinálni. Annyira elvárja, hogy mindenki megsimogassa. Pedig én is szoktam szeretgetni. Csak arra tudtam megtanítani, hogy ül. De szerintem azt sem rendesen, mert mikor megkapja a jutalmat, akkor utána rögtön felugrik...

2010. jan. 24. 17:53
 10/12 RastaMama ***** válasza:

akkor bizony van lemaradásotok bőven, de fiatal, be lehet hozni. szerintem érdemes lenne egy kutyasulit felkeresnetek, és pár hónap alatt "helyreáll a rend".

mellesleg azon kívül, hogy kertben van, le szoktad/szoktátok mozgatni rendesen? ha le van mozgatva sokkal könnyebb kezelni-szerintem. a vizsla nagyon okos. fizikai és szellemi kihívásokra is szüksége van, különben az energiáit nem jó dolgokra fordítja, tehát rosszalkodik.

2010. jan. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!