Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy baj van a kutyám...

Lehet, hogy baj van a kutyám idegeivel?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves vizslám. Bevallom, hogy az a probléma, hogy nem értek a kutya neveléshez. Nem tart falkavezérnek, de szerintem nem is alatta lévőként tekint rám. Inkább olyan mintha egyenrangúnak tekintene. Én próbálgatom, hogy: ha eszik akkor elvehetem tőle a kaját, aztán visszaadom neki; evés közben meg lehet simogatni; ha van nála valami akkor odaadja. (habár az is igaz, hogy olyankor ideges egy kicsit, elhúzódik tőlem mikor eszik)

Viszont ha jön hozzánk valaki, vagy csak elmegy valaki a kerítés előtt és hívom, akkor mintha nem hallaná, hanem csak megvadulva szaladgál fel-le az udvaron. Igazán ez ami zavar, hogy ha rászólok (rákiabálok, vagy "elkapom a grabancát" ahogy az anya kutya szokta) akkor fel-le rohangál mint aki nem normális.

Miért csinálja ezt? Valaki azt mondta, hogy az idegei gyengék.


Még 1 kérdés: hogyan taníthatom meg neki azt, hogy ha jön valaki akkor rám figyeljen, ne pedig a vendégnek ugráljon a kapuban és hátra jöjjön velem? Mert olyankor szeretném addig becsukni a kennelbe amíg van nálunk valaki, mivel összeugrál mindenkit, le akarja szaggatni az emberek kabátját stb.


2010. jan. 24. 13:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
szerintem még egy fiatal kutyáról lehet szó. ha wz így van akkor teljesen normális a viselkedése, az enyém is állandóan rágcsálta a kezemet, és azaz igazság hogy ha jön valki még mindig szaladgál és ugat és csillapíthatatlan. Lehet h nem neveltem meg én sem rendesen, de én úgy vagyok vele, hogy fontosabb helyzetekben igenis hatok rá, mindig megérzi a hangomból h mikor gondolja komolyan a gazdi és akkor engedelmeskedik. Én úgy vagyok vele, ha jön valaki hozzánk akkor igenis ugassa csak meg az a kutya hiszen az a dolga h védje az otthonomat.
2010. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Igen, persze hogy az a dolga, hogy őrizze a területét, de ő nem őrzi. Csak szeretetből ugrál a kerítésre mikor meglát valaki idegent. Mindenkit szeret. Mert mikor kicsi volt, akkor mondom, hogy a szomszédok ide jártak és simogatták, valami csemegét adtak neki (amiért nagyon mérges vagyok, de ha szóltam érte kb azértis azt csinálták...) És ehhez van hozzászokva, hogy őt mindenki megszeretgeti kerítésen keresztül. Szóval ő egyáltalán nem házőrző. Ugatni soha nem szokta az idegeneket, csak nyüszít és nyújtogatja ki a lábát, hogy simogassák meg. És én ilyenkor szeretném magamhoz hívni, de neki az idegenek érdekesebbek. Pedig én is szoktam őt szeretgetni, játszani vele, sétáltatni, de neki az idegenek kellenek.
2010. jan. 25. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!