Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg pórázon...

Hogyan tanítsam meg pórázon sétálni?

Figyelt kérdés
A gond az, hogy a kutyusom, mindig harapdossa a pórázt, lefekszik, és elkezd vele játszani... amikor megérzi a nyakán h szorul, megáll, és nem hajlando tovább menni.. Csináltam azt, hogy az orra elé tettem jutalomfalatot, és azt követve ment, de 2perc után ismét lefeküdt, és játszadozni akart vele...
2014. okt. 18. 10:47
 1/9 A kérdező kommentje:
u.i : 5 hónapos kan rottweiler.
2014. okt. 18. 10:48
 2/9 anonim válasza:
Én a kutyámat úgy tanítottam,hogy rátettem amikor aludt és befújtam a kötelet keserü spry-vel (nem tudom mi a neve,de minden állatkereskedésben lehet kapni) és egy fél nap után rájött,hogy keserű és már nem érdekelte,hogy rajta van.
2014. okt. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem állsz le könyörögni, hanem egy pillantást sem vetve rá mész tovább, mintha mi sem történt volna. Így tanulja meg, hogy "hol a póráz vége", ha nyomást érez, akkor igenis menni kell. Amikor kikeveredtetek a szituációból, adhatsz neki kaját, de ne állj meg lekenyerezni.
2014. okt. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De hogy hogy ne álljak meg könyörögni? Ha lefekszik, mennyek tovább, és húzza a kutyát, vagy mi? :D
2014. okt. 18. 12:07
 5/9 anonim ***** válasza:

én a kiskutyánkat úgy taítottam meg, hogy ha pórázra tettem mindig valami pozitív hatás érte. megsimogattam, egdicsértem, ha szépen jött, a végállomás az erdőben volt ahol kedvére futkározhatott, jutalom falat stb.

egyszerűen csak meg kell szoknia az érzést :)


ha lefekszik, csak befütyülsz neki vagy csak magabiztosan rászólsz ( nem kiabálsz) hogy gyere. működnie kellene

2014. okt. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, ha lefekszik, "semmi pénzért" nem kel fel... csak ha megfogom, és felemelem :D

lehet hogy kiskorában elhibáztam, mert olyan volt, hogy 1 madzagot rákötöttem 1 ilyen gumi plüss kutyusra, és megengedtem neki hogy a madzagot húzza, és lehet hogy akkor megszokta, és most azért játszik vele.

2014. okt. 18. 15:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben járok, mint te. Az én kutyám, ha nem akar jönni, olyankor lefekszik a földre és meg sem mozdul. Próbáltam már, hogy ha lefeküdt,akkor is mentem tovább és húztam, de így sem jött. Néha még a jutifalat sem válik be. Tanácstalan vagyok..
2014. okt. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, húzzad. El fog indulni. De nem kell hívogatni közben, meg könyörögni, megállni, elindulni, csak menni, menni, menni és akkor rájön, hogy mi a pálya és hogy jobban jár, ha megy, mert különben feltörlik vele az utcát. Ha az ember az elején nem áll meg, amikor a kutya elbizonytalanodik, akkor eleve nem is fajul odáig a dolog, hogy lefekszik a kutya. Egy kis rántás, mentek tovább, dicséret, és így megtanulja.
2014. okt. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi. A választ, ki fogom próbálni. :)
2014. okt. 19. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!