Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyások, ti hogy viselitek...

Kiskutyások, ti hogy viselitek az állandó beszólogatást?

Figyelt kérdés

Nekem kezd elegem lenni az állandó beszólogatásból, patkányozásból. Nagyon bánt, hogy folyamatos támadás ér minket a kutyám mérete miatt. Ma például megkaptam 1 ismerősömtől, hogy ilyen kiskutyát kár suliba vinni.

Tudom, hogy a nagykutyások is kapnak hideget-meleget, de most főleg a kiskutyások túlélési praktikái érdekelnek.

A kérdésem nem provokáció, aki kötekedni szeretne nyomatékosan kérem, hogy privátot írjon és ne a kérdésem offolja szét. :)


2014. okt. 18. 16:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%

én személy szerint semmilyen kutyát nem ítélek el, sem a termete, sem a külseje miatt, legyen az kicsi vagy nagy.

de: éppen ma történt a délutáni sétánál, hogy kb 5-6 kicsi kutya - yorkik és egyebek - közé keveredett az enyém ( nagy testű ), és az egyik yorki elkezdte dominálni a kutyám. néztem az enyém, az meg rám, hogy most ilyenkor mi van. többször elhívtam az enyém, de kis "mocsok" csak ment utána. kezdett elegem lenni, meg a kutyámnak is, mondom a gazdájának: ezt inkább nem kéne hagyni, mert ez a legnagyobb pofátlanság ővele szemben, meg nem hiányzik, hogy egy 40 kilós kutya helyre tegyen egy yorkit. mintha a falnak beszéltem volna.

tapasztalatom szerint a kis termetű, és öleb kutyáknak sokkal többet eltűrnek a gazdák, mint a nagyoknak. magyarán: nem rajongok a kis termetű kutyákért, de erről sajnos nem a kutyák, hanem inkább a gazdáik tehetnek.

2014. okt. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes, én elég sokat vagyok kutyás közösségben, de nem igazán jellemző az ilyen beszólogatás.


A kis termetűeket jellemzően nem igazán szokták nevelni, még sétálni se tudnak húzás nélkül (99%-ban) mert minek megtanítani, úgysem tudja elhúzni a gazdáját.


Na az ilyenek miatt hallottam már többször beszólogatást, aminek az elmélete végül is jogos, csak épp gyakorlatban még sincs köze senkinek hozzá.


Én is csak a fejem fogom, mikor látom ezt a tipikus képet, de inkább elfordulok, úgysem tudom megváltani a világot.


De a méret miatt, és nem igazán tapasztaltam ilyeneket.


Minden esetre azt tudom neked tanácsolni, a kutya érdekében, emelkedj felül ezeken a dolgokon.

Ő 100% hogy azonnal megérzi rajtad a feszültséget, akár a tehetetlenséget, bosszankodást, ami számára mind egy gyenge lelkiállapotot feltételez, és úgy egyáltalán, megtöri a séta békéjét.


Nézz kihívásként az ilyen esetekre, lehetőségként arra, hogy fejlődhetsz mentálisan, és minél inkább kizökkenthetetlen tudsz lenni a természettel való harmóniából, és a kutya felé sugárzott magabiztosságból.


(Ez most biztos hülyén hangzott, de amúgy full komolyan gondolom, erre is jó a kutyatartás, csak meg kell látni a lehetőséget)


Szóval szerintem mosolyogj a pofájukba, vegyél egy nagy levegőt, mondd magadban, hogy "hűvös szikla vagyok" :)

aztán fújd ki a levegőt, ereszd el a feszültséget, nézd hülyének a primitív parasztot, és folytasd a sétád teljes harmóniában, lazán, és fölényesen. :)

2014. okt. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
72%
Nekem mudim van (erősen közepes méret), de ugyanúgy patkányozták már le. Figyelmen kívül kell hagyni. Illetve amikor felnőtt és elterjedt a környéken, hogy mit tud, akkor elkezdték tisztelni.
2014. okt. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
79%
Vidd csak suliba :)) Nálunk per pillanat kinai kopaszka jár .De van nálunk mopsz és yorki , és aprócska keverék is.Mindegyik nagyon ügyesen fejlődik. Pedig nem tükrös suli vagyunk.
2014. okt. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 sippara ***** válasza:
54%
Soha senkinek nem szoktam beszólni, aki nem "szolgál rá" (=a kutyája neveletlen, és láthatóan nem is akar rajta változtatni), a kiskutyásokhoz kérés, vagy konkrét incidens nélkül csak akkor szólok, ha feltűnően jól nevelt az aprólék, nagyjából ugyanezt tapasztalom a normálisabb ismerőseim körében is - hülyék meg mindenhol vannak, nem kell velük foglalkozni :)
2014. okt. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nekem 2 csivavám van, és mikor beszólnak, mindig felajánlom hogy simogassak meg őket. Aztán mikor az a két kis szobacirkáló ( mert hát tényleg azok, de imádom őket :-D ) elkapja a nadrágját, kabátját vagy rosszabb esetben a kezét, akkor már nem meri lepatkányozni :-)

Én nem törődöm velük, volt akitől a beszólás után megkérdeztem, hogy irigykedik, hogy milyen jó cuccokban járnak a kutyáim? Ne aggódjon, majd ha már kész lesz nekik az új ruha, gondolok magára. Erre főleg az öreg nyanyók köpni nyelni nem tudnak :-)

2014. nov. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

16os vagyok.

Azt kihagytam, hogy akkor a legviccesebb a szitu, mikor a 60 kilós Hasszán nevű rotink is velünk sétál, és ő elég gyorsan elriasztja a nagyszájú bunkókat :-D

2014. nov. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!