Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holnap megyek feltétlenül...

Holnap megyek feltétlenül állatorvoshoz csak addig meg akarom kérdezni, hogy mitől van az, hogy 1-2 csepp vér jön pisiléskor a szukámból?

Figyelt kérdés

Nagyon félek, hogy valami baja van, mivel tenyészkutya kiállítási eredményekkel, már tiszta ideg vagyok. Eddig 3 óra alatt 4x volt pisilni mind a négyszer jött belőle szépen, nem is akadozott. De piros a szőre és szerintem ha jól láttam, genny szerű is volt az alján a szőrnek. Kb 1,5 hónapja tüzel szóval az nem lehet.



Étvágya van, játszsási kedve is, eleve nyugodt típus aki végig alussza a napot, de amikor játszani kell vagy sétálni menni akkor nagyon aktív ( még most is, direkt leteszteltem). Mi lehet a baja? Remélem nem kell ivartalanítani, társtulajdonban van a tenyésztőjével és ő szeretné tovább tenyészteni.


2014. okt. 19. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon méhgyulladásra utalóak a jelek. Persze, az elején lehet. Ilyenkor még nem lesz minden kutya levert, szemmel láthatóan beteg. Remélem, Jobb hírt fogsz holnap az orvostól kapni.
2014. okt. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az elején még lehet kezelni? Nem kell azonnal kipakolni?
2014. okt. 19. 16:36
 3/12 A kérdező kommentje:
Amúgy a szomszédom állatorvosnál kisegítő, ő szagolta és azt mondta, hogy nem büdös. Szóval szerintem a méhgyulladás kizárva.
2014. okt. 19. 17:02
 4/12 anonim ***** válasza:
Attól,hogy állatorvosnál kisegítő,még nem biztos,hogy ért is hozzá.Nyugodtan lehet méhgyulladása akkor is,ha nem büdös.
2014. okt. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha csak "simán" gyulladás, ki tudják valószínűleg kezelni. Végül is kaphatott egy fertőzést is.

Bár ismertem kutyát, amelyiknél a gennyest is ki tudták kezelni. Magánvéleményem erről, ilyen kutyát nem elletnék. Ami egyszer elromlott, az sosem lesz olyan egészséges, mint az eredeti.

2014. okt. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kutyamnak,macskamnak is volt ilyen,holyaghurut okozta,nem volt köze a méhé

hez. Antibiotikummal kezeltek.Ja a cicust en is tenyesztettem,semmi gond nem volt.

2014. okt. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk olyan lehet, hogy már tüzelt de megint tüzel? Hasonló tüneteket produkál.
2014. okt. 20. 07:56
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehet az is. Előfordul.Viszont tüzelésnél nincs "gennyszerű" valami. De kár találgatni itt. Az orvos remélhetőleg pontos diagnózist tud mondani.
2014. okt. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Megvolt a vizsgálat, a doki felnyúlt és azt mondta, hogy újra tüzel, még nem záródott be neki az a valami, szóval vigyázzunk nehogy fertőzés kerüljön be oda. De már a kan nem fedezheti be szóval nem kell elzárni. Hogyan tudunk védekezni az ellen, hogy oda fertőzés jusson be?
2014. okt. 20. 15:17
 10/12 anonim ***** válasza:

Első sorban a kantól zárd el. A kan nem volt ott az orvosnál, így nem hallotta, hogy nem fogja befedezni. neki az illat, az illat és beindulnak az ösztönei.

Másod sorban pedig tiszta helyen tartva a kutyát, nem fog fertőzést kapni a mindennapok során. Gondolom, nem úsztatod.

2014. okt. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!