Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok mondani kutyáknak...

Tudtok mondani kutyáknak bolhairtó nyakörv/csepp/sampon, stb. márkaneveket? . SOS!

Figyelt kérdés
Szálkás szőrű tacskó kutyám nagyon bolhás, szemmel látható rajta a rengeteg bolha. Kipróbáltunk már sokféle nyakörvet, pár cseppet, de egyik sem használt. (A Kiltixet többen javasolták, egyet próbáltunk, fél évig tökéletesen hatott. Gondoltuk, végre, vettünk mégegyet, az már hatástalan volt. Nem érte pedig se víz, se más...) A mostanit a Fressnapfban ajánlották, ez volt a legdrágább, több méteres körzetben érezni a szagát, én majdnem elájulok tőle, de a bolhákra cseppet sincs hatással. Már több 10 ezer forintot költöttünk feleslegesen. Van valakinek valami saját maga által is kipróbált, bevált tippje? Szegény nagyon szenved! Minden segítséget előre köszönök!!

2014. szept. 9. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
advantix csepp. még a szúnyog se száll a kutyára.
2014. szept. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vidd orvoshoz
2014. szept. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire bolhás, akkor csak a Neostomosan segít, azzal kell megfürdetni. Állatpatikában kapsz, a használati utasításában benne van a hígítás arányával együtt. Azonnal kinyírja az összes bolhát. Nekünk egyszer a macskát kellett kezelni vele. Fontos, hogy az állat szemébe, és a füle belsejébe ne jusson. Ráadásul nem is drága, egy ezres alatt van.
2014. szept. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
vectra spot on.Utána Foresto nyakörv
2014. szept. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kinti, vagy benti kutya?

Amúgy egyértelműen Neostomosan, pár száz forint, neki elég 2 ampulla. A 2 ampullát feloldod kb 3 liter kézmeleg vízben, egy lavórba állítod a kutyust, és a löttyel locsolgatod 10-15 percig. Mindenhová öntsél, a fejére is, fülébe azért ne menjen, meg a szemébe se, ha nem muszáj, de nem lesz tőle baja.

Én 2x használtam, szerintem nem kell lemosni tiszta vízzel, hagyd rajta megszáradni. Az a büdös benzinszag fél óra alatt elpárolog. 5 nap múlva ismételd meg, újabb 2 ampullával fürdesd meg, hogy az akkor kikelt bolhák is elpusztuljanak. Fürdést követő napon mehet rá a spot-on, szerintem Advantix, vagy Stronghold.

És természetesen az egész életteret bolhátlanítani kell, különben visszamennek idővel. Mindent porszívózzatok át, és körbe lehet fújni neostomosanos oldattal.

2014. szept. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2014. szept. 10. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!