Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás? Lenne pár...

Ivartalanítás? Lenne pár kérdésem.

Figyelt kérdés

Milyen előnyei, illetve hátrányai vannak az ivartalanításnak?

Általában hogy éli meg a kutyus, mennyire viseli meg, mennyi idő a gyógyulási folyamat, illetve milyen veszélyek lehetnek közbe?

Mikor érdemes ivartalanítattni, hány hónaposan, vagy hány évesen?


9 hónapos, kan Yorkshire Terrierem van.


2014. okt. 20. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Előnye: megóvod a kutyát a később kialakuló, esetleges ivarszervi daganatoktól, nyugisabb lesz (de ez nem egyenlő azzal, hogy lelassul, vagy depressziós lesz)

Hátrányát nem tapasztaltam, de volt aki már említette az inkontinenciát, de ez nagyon ritka dolog.

Minden kutya máshogy éli meg. Van, amelyik a műtét után pár órával már rohangálna, van, amelyik csak 2-3 nap múlva éledezik. Egyénfüggő.

Hogy mikor érdemes ivartalaníttatni, orvosfüggő. Van, amelyik az ivarérés előtt, van, amelyik utána ivartalaníttatja. Más országokban már pár hónaposan ivartalanítják őket, nálunk ez nem annyira gyakori. Szukáknál sok esetben csak az első tüzelés után ivartalanítanak az orvosok.

2014. okt. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előny: nem kell egész életében elviselnie évente kétszer a tüzelő szukák illatozását, neked pedig nem kell viaskodnod a hormonjaival a figyelemért. Nem lesz agresszív más kanokkal, nem lesz olyan büdös a vizelete, nem lesz kitéve egy csomó betegségnek. Kevésbé lesz hajlamos a dominanciára, bár természetesen a herélés sem varázsszer minden problémára.

Hátrány: pénzbe kerül, és a varratszedésig vigyázni kell a kutyára.

Mennyire viseli meg: az altatás jobban meg szokta viselni őket, mint a műtét maga, és utána a gallér még egy nagy kihívás... Fel se veszik, ha rendes doki csinálja.

A gyógyulási folyamat kb. egy hét, a varratokat 10 nap után szokták kiszedni.

Veszélyek: szerintem ha kocsival viszed a rendelőbe, az út maga veszélyesebb, mint a műtét. :) Az altatásnak természetesen vannak kockázatai, de jó dokit kell választani, ezen nem szabad spórolni. Az én állatorvosom fél kilós kis csivavákat operál gond nélkül.

9 hónaposan már lehet ivartalanítani, kanoknál ez nincs is időponthoz kötve.

2014. okt. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előnye, hogy a nevelése némileg könnyebb lehet, nem fog szenvedni a tüzelő szukák jelenlétében és számtalan betegséget megelőzöl. 6-7 éves korában amúgy is ivartalaníttatni kellene minden kutyát.

Kanoknál a hátránya annyi lehet, hogy ha túl korán ivartalaníttatod, mielőtt még teljesen kifejlődött volna, nagyon kölykös maradhat. Én még egy fél évet várnék, bár a kistestű kutyák sokkal hamarabb ivarérettek lesznek. Illetve más kanok bejelezhetnek rá úgy, mint a szukákra.


Egyáltalán nem viseli meg. A szukám műtét után pár órával, mikor először engedtem ki pisilni, körbement a kertben és már védeni akarta a területét, illetve este már magától ugrott fel az ágyra. :)

2014. okt. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 KGabi0000 ***** válasza:
Az én kutyámat kb. annyira viselte meg a chip betétele.Pár óra pihenés után már rohangált.Az előnyeit már leirták.
2014. okt. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!