Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után lábadozás....

Ivartalanítás után lábadozás. Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Kan kutyánkat most fogják 1 hét múlva műteni. akkor lesz 8 hónapos. Német dog. Szukánk ivartalanítva van, így arról a fajta ivartalanításról tudok mindent. De mire figyeljek egy kannál?

Hogy ne nyalogassa a sebét, ezért lesz rajta gallér. Másik kutyától elzárva lesz.

WC-zni hogy fog tudni? Mennyi a lábadozási idő? Kérlek akinek volt tapasztalta az ossza meg. Köszönö



2014. okt. 13. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kanom is fiatalon lett ivartalaníttatva, amint kiment belőle az altató, észre se lehetett venni rajta, hogy műtve volt.

Csak pórázon sétáltunk, varratszedés után (10 nap) szaladgálhatott.


Miért akarod egyébként ilyen fiatalon ivartalaníttatni? Én megbántam, hogy korán ivartalaníttattam. Jobb lett volna várni vele, amíg teljesen kifejlődik.

2014. okt. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A lábadozási idő ugyanannyi mint a szukáknál, ha minden jól megy 10 nap után van varratszedés.

Nem igényel nagyobb odafigyelést mint egy szuka ivartalanítás után, sőt, talán még könnyebben is viselik a kanok. Esetleg arra figyelj kicsit jobban, hogy a búrával ne szedje szét a sebét, mert a szélével jobban hozzá fér a sebhez mint a szuka a hasához. Én van, hogy körbe ragasztom a búra szélét leukoplaszttal, hogy ne tudja olyan könnyen kidörzsölni a sebet.

2014. okt. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz kifejlődés alatt? Úgy tudom nem befolyásolja a testi fejlődését. Neked is német dogod van?
2014. okt. 13. 16:08
 4/11 A kérdező kommentje:

2. válaszoló

ez jó tipp! köszönöm!

2014. okt. 13. 16:08
 5/11 anonim ***** válasza:

De befolyásolja, csak ezt nem írják sehol sem.


Óriás testű kutyám van, nem szélesedett ki, nem lett robosztus kan kinézete. Úgy néz ki, mint egy 1-1,5 éves növendék kutya. Ettől függetlenül imádom persze.

2014. okt. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit tegyünk mert mi azért szeretnénk még 8 hónapos kor előtt ivartalanítani hogy ne induljon be a szabporodási vágya. Szukánk van nem lenne jó ha a 27kgos szukát megugrálná. már most 55 kg és még csak 7és félhónapos.


A te kutyád csontozata kifejlődött rendesen?

2014. okt. 13. 16:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Magasabb lett és vékonyabb a csontozata is.


Ha a szukátok ivartalanítva van, akkor a szaporodás ösztön nem fog jelentkezni felé. Ha mégis hágó mozdulatokat látnátok, akkor az dominancia, azon pedig az ivartalanítás sem segít, csak a nevelés.

2014. okt. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Valahol hallottam, hogy magasabbak lesznek.De sok tenyésztő meg már 4-5 hónapos kor előtt ivartalanít. Nem tudom mi legyen. Teljesen tanácstalan vagyok. és a csontozatában lett deformálódás? úgy értem a lábai egyenesek maradtak? Vagy hízékonyabb lett?
2014. okt. 13. 16:26
 9/11 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom leírni, amit a kutyasulin/ ismerős körökben tapasztaltam. Staffik és nagytestű kutyák esetén szerintem kifejezetten rossz ötlet korán (ivarérés plusz jópár hónap) ivartalanítani, az ilyen kutyák nem fejlődtek ki rendesen, vékonyak, kamasz kinézetűek maradtak, a viselkedésük sem felnőttes. Kistestűeknél nyilván korábban is lehet, de az ivarérést ott is célszerű megvárni.

A staffi-pit mix kanom olyan másfél évesen lett kigolyózva, 4 hónapja, ő viszont gyönyörűen elkezdett fejlődni, szélesedni, mióta kihoztam a gyepiről, ösztön is van benne dögivel:D A kiskutyám is ivaros volt, mikor már ivartalanítottam, így szerencsére ő is frankó, ösztönerős kutya maradt, bár így 3 és fél évesen mintha kezdene lenyugodni.

A szukádat meg max. dominanciából ugorná meg a német dogod, azt meg neveléssel kell megakadályozni, nem ivartalanítással.

Szóval összességében én biztos megvárnám az ivarérérést és még egy pár hónapot ivartalanítás előtt.

2014. okt. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Abban igazuk lehet az előttem szólóknak, hogy kisebb lesz a kutya.

Saját tapasztalataimat tudom csak felhozni, és mivel nekem keverék kutyám van, így nem tudom mekkora lenne, ha később ivartalaníttatom. Én ha lehetőségem van rá minden állatomat (kutya, macska) már egész fiatalon megműttetem (3-5 hónap között). Nem tudom, hogy feltétlen az ivartalanításnak köszönhető, vagy a jó nevelésnek, szocializálásnak, de minden állatom nagyon kedves, játékos maradt. A saját kutyám 5 éves lesz, és viselkedésre tényleg olyan mint egy 1-2 éves kutya, és akik tőlem fogadtak örökbe azok is ezt mondják.

Persze tudom, hogy sok embernél nem az a cél, hogy a kutya infantilis maradjon. Tehát ha Te azt szeretnéd, hogy kicsit komolyodjon a kutya lehet érdemes várni még mondjuk fél évet vagy egy évet.

2014. okt. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!