Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadtatok már örökbe kutyust?...

Fogadtatok már örökbe kutyust? Az örökbefogadási szerződés pontjait mennyire veszik komolyan, tartatják be?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék örökbe fogadni egy kutyát, de eddig igen körülményesnek tartom.

Vehetnék is egyet, a kinézett fajták 20-30 ezer Ft körül kaphatóak, de inkább egy menhelyen sanyargó ebnek adnék esélyt ezzel, h társamul választom őt.

Sajnos nehézkesnek bizonyul és ami a legfájóbb, h ivartalanításra akarnak kötelezni.

Ismerősi körben él egy kutyus, akit ivartalanítottak, nos, azóta önmaga árnyéka lett kb.

Tehát a kérdésem az: mennyire tartatják be ezt a "kötelezettséget", mindenképpen ki kell-e műttetnem a kis állatot, ha hosszabb távon meg akarom tartani. Semmi gond nem lenne szerintem, csak ez az egy.. Kan kutyus ráadásul.



2014. okt. 9. 10:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ma már szinte mindenhol köteleznek ivartalanításra. Hogy miért? Mert tele vannak a menhelyek. Olvastam olyat, hogy kivittek menhelyről ivaros szukát, majd pár év múlva visszakerült a kölykeivel. Azért köteleznek rá, mert így szeretnék biztosítani, hogy attól a kutyától már ne legyenek nem kívánt vagy felelőtlenül lehozott almok.


Szerintem békélj meg az ivartalanítás gondolatával. Az hogy egy kutya milyenné válik, nagyban függ a gazdáktól is. Csak az ivartanítás nem okoz semmilyen személyiségváltozást. Max nyugodtabb lesz.

2014. okt. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van örökbe fogadott, ott alapból ivartalanítva adják a kutyát, vagy köteles vagy ivartalanítani, ez tököli állatmenhely, nagyon szigorúan nézik. Örökbefogadás után még mennek is ki házhoz kutyát ellenőrizni szúrópróba szerűen.


(Amúgy meg nekem volt pár ivartalanított kutyám, egyik se lett önmagam árnyéka)

2014. okt. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Nos tisztázzunk pár dologot:

-20-30 ezer körül egy fajta sem kapható. Csak ideggyenge, beteges fajtajellegű keverékek. Ezek nem fajtatiszta kutyák. Selejtek és nem élnek pár hónapig se.

- Nagyon szép, hogy örökbe akarsz fogadni, de keverék kutyát muszáj ivartalanítani! Még szerencse, hogy van ivartalanítási kötelezettség, az más dolog, hogy ezt kevesen tartják be. Az ivartalanításra egy állat csak pozitívan regálhat (nagyon kevés negatívan, de ezt is elkell fogadni!). Sokkal kevesebb az ivarszervi rákokra az esély és egyéb betegségekre, a kutya sokkal könnyebben kezelhető lesz. Árnyéka önmagának? Valószínű csak ki van b-szva a kertbe és le se sz.rják. Az ivartalanítás elkerülésére csak egy pár normális magyarázat van: az hogyha az illető kutyája fajtatiszta és szeretné vagy továbbtenyészteni, vagy fedeztetni vele, vagy csak simán kiállításra járni vele. Ez keverék esetében nem fordulhat elő, és nem törzskönyves kutya esetében sem. Mivel ha keveréket vagy fajtajellegűt pároztatsz akkor szaporítasz és ennek komoly következményei lehetnek és TÖLTÖD TOVÁBB A MENHELYET. Mégis mi a fenének maradjon ivaros? Úgysem tudsz vele semmit csinálni, csak egy házikedvenc, hobbikutya lesz! És így legalább biztos hogy nem fogsz szaporítani. Mert tudod az olyan emberek miatt van tele a menhely akik szaporítanak és azért adják ivartalanítási kötelezettséggel a kutyákat, hogy ne kerüljön be még több, mert TELE VAN! Nyilván nem fognak neked hinni, ha esküdözöl is, hogy nem szaporítasz majd így-úgy. Erre csak az ivartalanítás a garancia és ezt nagyon helyeslem is!

- A falusi és maradi emberek valóban úgy gondolják, hogy az ivartalanítás csonkítás és csak rosszat teszünk vele a kutyának. Nos ezek az emberek nem értenek egyáltalán a kutyákhoz (még azt is megkéne gondolni, hogy veszel-e magadhoz ezután!) mert ha értenének egy csöppet is tudnák, hogy ezzel csak jót teszünk velük. Az ivaros kutyák korábban halhatnak, és rengeteg plusz betegségük van az ivartalannal szemben. A keverék amúgy is érdekes immunrendszerű (néha gyenge néha erős), mert nem tudod mit örökölt és kitől. A menhelyi kutyák meg amúgy sem könnyű esetek, és egy ivaros kutyát még nehezebben lehet kezelni. Azt akarják megakadályozni, hogy ne vidd vissza, mert túlságosan domináns esetleg, és te pedig meguntad a nevelését. Lehet, hogy ivartalanítás után is domináns lesz, de valamilyen szinten megkönnyíti a TE életedet is, és a kutyáét is!

Szóval a lényeg: nem csonkítod meg, csak boldoggá teszitek mindkettőtöket, ne izgulj. Egyébként a legtöbb kutya már a menhelyi élete alatt ivartalanítva lesz, hála az istennek!

2014. okt. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
20-30 ezerért szaporítós kutyát tudsz csak venni, szóval tényleg sokkal jobban jársz ha menhelyről örökbefogadsz. Hála Istennek nagyon komolyan veszik az ivartalanítást, békélj meg vele, csak jót teszel vele a kutyádnak. Tovább fog élni, kisebb eséllyel lesz beteg, nem lesz tüzelési időszak így elmarad a szökés, az ajtókaparás, a problémás viselkedés. Van ivartalanított kutyám, és az előnyére változott.
2014. okt. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy ismerősöd kutyájával semmit nem foglalkoztak soha? Amíg ivaros volt, addig legalább a szaporodás vágya lekötötte, de így már az sem. Erre nem az ivartalanítás mellőzése a megoldás, hanem foglalkozni kell a kutyával.

Ne tekints majd rá úgy, mintha fogyatékos lenne, mert ugyanolyan teljes értékű kutya. És akkor valószínűleg a viselkedésében sem lesz változás. Sokszor a gazdi hozzáállása miatt változnak a dolgok ...

2014. okt. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%

Igen, fogadtam örökbe kutyát, én eleve ivartalanítva kaptam meg őt. Ugyanolyan életvidám, mint a másik kutyám, aki nincs ivartalanítva.

Megfelelő foglalkozással, odafigyeléssel kell gondozni a kutyát. Önmagában attól, hogy ivartalanítva lesz, nem lesz önmaga árnyéka.

2014. okt. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és széleskörű tájékoztatást!

Ismerősöm kutyája (utcabelim) nagyon jó és szerető környezetben él. Az ivartalanításra azért került sor, mert átszökdösött a szomszéd utcákba udvarolni, és ez nem volt mindig probléma mentes.

De azóta nagyon nyugodt lett, túlságosan is, mintha be lenne gyógyszerezve, gazdija már bánja, h ezt tette vele. Szereti most is, de ha tehetné, visszacsinálná, h visszakapja azt a kedvencet, aki volt előtte.. :( Szomorú történet, nah.

Mennyi idős kortól szokás/lehet egyébként ivartalanítani egy kutyust?

2014. okt. 9. 11:05
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a menhelyen eleve ivartalanítva adják ki a legtöbbet. Szerintem keress egy olyat ami már ivartalanítva van és így tetszik a személyisége és hozd ki azt.

Egyébként ilyenről, hogy megváltozik a kutya még csak nem is hallottam. A sajátomon pl. semmilyen változást nem láttam a műtét után, viszont számomra rendkívül pozitív:

1. Félévente nem cibálják szét az idegen kanok a kerítést

2. Nincsenek idegen kutyák az udvaron amik esetleg megtámadhatnak engem vagy a gyereket.

3. Nem kell gazdát keresnem 6-8 keverék kutyának

4. A kutyám tutira nem fog emlőrákot kapni, akkor már inkább az ivartalanító műtét költsége :)

2014. okt. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A viselkedés vátozás biztosan nem köthető ivartalanítãshoz,ez csak véletlen egybesés.A kutya viselkedėse magátõl is változik,mondjuk két éves korára komolyodik,illetve attól is függ,mennyire inger gazdag a környezet.Ha a kutya agyát,testét nem edzik,ugyan úgy elkényelmesedik,mint egy ember.Az ivartalanítási kötelezetséget pedig minden menhely komolyan veszi,szerződésben is rögzíti.Harmincért meg ha jót akarsz magadnak és a fajtának is,ne vegyél.
2014. okt. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Pl. 30-ért csak egy szerethető kedvencet akarok, nem kiállítás minőséget.

Eddig 3 kutyum volt, részben párhuzamban, mind 10 év felett éltek, sok-sok örömet adtunk egymásnak, úgy gondolom, mindőjük ivaros volt, jelölgettek, évente 2x bepörögtek, de minden rendben volt.

2014. okt. 9. 11:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!