Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől pörög be egy kiskutya?

Mitől pörög be egy kiskutya?

Figyelt kérdés
10 hetes kutyám békés, okos, de időnként egy-két órára (főleg játék közben, ami pld labdázás, vagy ha mindannyian otthon vagyunk) úgy bepörög, hogy karmol, a tű hegyes fogaival karcol, harap és a lábamat "humpolja"... Ennyi idősen. Nem tudom, mi okozza. Most nem is tudtam lecsillapítani, bevágtam a szobakennelbe, ahol perceken belül - kis nyavajgás után - elaludt és lehuggadt. Mi lehet emögött és, hogyan kell kezelni a helyzetet?
2014. okt. 20. 20:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Játszik a kiskutyád. Kutya módra teszi. Némelyik meg hajlamos a túlpörgésre.Jól tetted a kennelbe tevést. Persze, először mindig próbáld szóval, némi kézi irányítással lehiggasztani. Ha nem reagál, jöhet a kennel. Ahogy telik az idő, meglátod, elég lesz rászólni is majd.
2014. okt. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ez a túlpörgés egy aktívabb kiskutyánál teljesen normális. Ilyenkor jól teszed, ha megfogdo és nyugalomra kényszeríted (szobakennel) Érdemes egy "nyugalom" vagy "elég " szót tenni mellé, így később már elég lesz rászólni.


Az én ideiglenesem 5 hetesem is hajlamos bepörögni, ilyenkor szaladgál összevissza, megugat , megmorog mindent és nekiesik a szőnyegnek, kapar. Ő még nagyon kicsi, ezért megfogom felemelem és a szemébe nézek. Rászólok, hogy nyugalom. Magától a felemeléstől már lehiggad, amint lenyugodott mehet a dolgára.

2014. okt. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A bepörgés nem gond, ameddig értelmes határok között zajlik. Viszont hogy 10 hetes kutyával ekkora dominancia problémák vannak, az nem az Ő hibája! Mindenképp kutyaoviba kell mennetek, vagy kiképzőt kell hívnotok házhoz, mert úgy látom nem álltok a helyzet magaslatán.
2014. okt. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
"mert úgy látom nem álltok a helyzet magaslatán." :) Minden önjelölt szakértő képes levonni ilyen végletes következtetéseket egy kérdésből. Levonja, hogy mennyire állunk a helyzet magaslatán, elmondja, hogy mi a kutya hibája és mi a gazdáé, anélkül, hogy akár minket, akár a kutyát látta volna, ismerén. Persze ilyenkor jön, hogy "a leírottak alapjén". De nem, azalapján sem lehet ilyet levonni. Aki le tud, az menjen rendőrnyomozónak és profilalkotónak a BRFK-ra, sok pénzt lehet vele keresni. A kérdésem nem a dominanciaproblémával kapcsolatban volt (csak itt keresztelték el dominanciaproblémának önjelölt szakértők, akik vagy értenek hozzá, vagy nem, ki tudja). A kutya jól van nevelve, (nyilván azt a részt nem olvassák el), és a kérdés arra vonatkozott, hogy ennyi idős korban hirtelen, és időszakosan miért jön eéő ilyen probléma. Ha értenétek hozzá, tudnátok, hogy a kutyák maguktól nem tudnak dominanciát váltani időszakosan (csak a vakvezető kutya, aki hol engedi a gazdát, hol korlátozza), tehát, ha egy kutya a nap 95%-ban rendes, kiegyensúlyozott, szófogadó, elfogadta a szobakennel szabályt, kemény neveléssel, egy hét alatt szinte teljesen szobatiszta, tiltások, hogy hova mehet, mit rágcsálhat vagy mit nem, teljesen jól működik. A kérdés arra vonatkozott, hogy ilyen életvitel mellett hirtelen mi okozhatja ezt. Fájdalom, esetleg éhség (mert pld nem elég neki az előírt kaja), vagy az általa kevésbé imert egyetemisra gyerekeim hazaérkezése zavarhatja meg. Csak ugye az önjelölt kutyaszakértőknek ez nem elég alap egy jó kis "nem állsz a helyzet magaslatán" szövegre és okoskodásra. Mert ez a dominanciakérdés inkább a válaszadóról szól, mert elő tudja vele adni, hogy ő bezzeg domináns, én nem állok a helyzet magaslatán, tehát nem vagyok domináns. Az ilyenek szokták azt a baromságot képviselni, hogy kutya és ember kapcsolatában az embernek kell lennie a falkavezérnek. (És közben nem tudják, hogy az ember és a kutya nem falkát alkot. Ez egy túlhaladott téveszme.)
2014. okt. 22. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!