Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csirkeallergia, vagy egyálta...

A csirkeallergia, vagy egyáltalán az allergia öröklődik kutyáknál? Egy allergiás kutyát lehet egyáltalán tenyésztésbe vonni?

Figyelt kérdés
A kiskutyámat 9 hetesen hoztam el a tenyésztőtől, akkor Pro Plan Original Puppy-t evett, amely javarészt csirkehúsos. Amíg azt ette, a két hátsó lábával folyamatosan vakarta a két mellső hónalját, pár héttel később viszont, amikor bölény-és szarvashúsos Taste of The Wild-ra váltottunk, a vakarózás úgy abbamaradt, mint akiről elvágták. A későbbiekben szeretnék egy BARF-étrendhez összetételében hasonló kaját összeállítani neki, így elkezdtem már most kiegészíteni a tápot néhanap egy kis (főtt) husival...Mivel nagy kutyáim is csirkéznek, így ő is kapott már egy-egy nyakat, kisebb farhátat, stb, a vakarózás pedig ha nem is olyan mértékben, mint előtte, de visszatért...Nagyon aggódok, hogy allergiás lesz, nem is vártam volna, mert egy egészséges felmenőkkel rendelkező, nem agyontenyésztett, nem egy tipikusan beteges fajta, ha valamire, erre nem számítottam. Azt sem tudom, idővel ez alkalmatlanná teszi-e a továbbtenyésztésre, ha arról lenne szó, bár ami a leginkább aggaszt, az a tervezett étrend borulása.

2014. okt. 21. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:
A hajlam örökölhető és nem etikus az ilyen kutyát tovább tenyészteni,de hogy tilos e,azt nem tudom.Sajnos ma már minden fajtatiszta kutyánál ajánlott kölyökként a csirke alapú tápok kerülése.
2014. okt. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az allergiára való hajlamot lehet örökölni, sokszor nem is lehet tudni, hogy az adott kutyának valamelyik őse allergiás volt-e, mert elképzelhető, hogy sose jött ki a kutyán annyira, vagy nem végeztek allergiatesztet, stb...ettől függetlenül csirkementesen is teljes életet tud élni :)
2014. okt. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azt hiszem, előbb-utóbb mindenképp csináltatunk egy allergiatesztet, bár amilyen árban van, még össze kell majd rá dobnom...
2014. okt. 22. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!