Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes kis amerikai stafford...

10 hetes kis amerikai staffordshire kölyök kennelhez szoktatása jó így?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Tapasztaltak vagy profi tenyésztők véleményére vagyok kíváncsi.

Nagyon hirtelen berobbant az életünkbe a fentebb említett kis amstaff. Annyira hirtelen volt (megláttuk, megszerettük, elhoztuk), hogy a kennel fertőtlenítésére még nem volt időm így a ház melletti műhelyben volt elszállásolva 2 napig. Ekkor egy hangja nem volt csodálkoztunk is rajta, de örültünk neki. Nos, elkészült a kennel, van egy nagyobb tégla ól szerűség 3x3méteres fedett, szigetelt, ezen belül van egy kutyaól ami szintén szigetelt, hogy ne fázzon és egy kifutó rész amit erős kerítés zár el az udvartól. Nem lenne itt sokat csak amíg dolgozunk és éjszaka, mert még pici. A nyitott rész és zárt rész között egy ajtó alul amerikai filmekből ismert kutya ajtó szerűséggel, felül 2db 50x50cm ráccsal, hogy fény jusson be. Na most a hideg időben és ebben a sok esőben ami van, elzártam az ajtót, hogy ne tudjon kijönni, mert megfázik szegény.

Mióta a kennelben van folyton vonyít és sír, megszakad a szívem annyira kimennék hozzá éjszaka is és nappal is, de olvastam hogy annál nehezebben szokja meg. Kérdésem lényege: jelenleg 2 hét szabadságon vagyok így tudok vele sokat foglalkozni, az jó neki, ha délelőtt is kiengedem és játszom vele vagy mivel délelőtt dolgozunk így jobb lenne neki ha megszokná, hogy csak délután tudjuk kiengedni? Amíg ilyen pici persze és télen sem szeretném, ha a kinti kifutót használná, mert képes az ajtóban szobrozni az esős, havas időben.


2014. okt. 22. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha mindenáron oda szeretnétek szoktatni, akkor arra kell figyelni, hogy sose foglalkozzatok vele, amikor sír, mert akkor addig fog sírni, amíg oda nem megy valaki.


A másik viszont, ami a kennelbe szoktatásnál sokkal-sokkal fontosabb, az az, hogy egy 10 hetes kiskutyának bent a házban lenne a helye, társaságban. Főleg egy amstaffnak, ami imádja a családját és tökéletes benti kutya, vétek kizárni kennelbe, de legalábbis addig, amíg ilyen pici kölyök. Hiába foglalkoztok vele napi 2-3 órát is akár (annyit mondjuk nem is nagyon lehet, hiszen pici még), nincs meg az az érzése a kutyának, hogy ő a család tagja, hiszen a maradék 22 órát akkor is egyedül tölti a sufniban. Így nevelni is nehezebb, illetve én úgy gondolom, hogy minek a kutya, ha nincs az ember mellett? Házat őrizni nem fog ugyanis.

2014. okt. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Noha nem vagyok tenyésztő, csak tapasztalt kutyatartó, de remélem azért nem baj, ha válaszolok.

Egy 10 hetes kiskutyának veletek a házban lenne még a helye, legalább amikor otthon vagytok, persze rendszeres kijárással a kertbe. Nem igazán értem, miért kell a családtól elzárva, magányosan kennelben lennie. Ez nagyon nem tesz jót neki. Miért nem lehet veletek?

2014. okt. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Édesanyám a házba nem engedi be....

Amikor tehetem állandóan kimegyek hozzá, de ebben az időben nem akarom kiengedni, hogy sáros, vizes legyen és megfázzon meg fúj a szél is, sokkal melegebb van neki ott, mint a szabadban lenne, házba sajnos nem jöhet :(

2014. okt. 22. 11:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Szóval, mert olyan az idő, amilyen, akkor amikor kimész hozzá, mit csinálsz vele? Ülsz és beszélsz hozzá, vagy mit? ha kiengednéd hogy fusson, szagolgasson, veled fogócskázzon, még kissé el is fáradhatna. Akkor talán kevesebbet sírna egyedül, mert aludna kicsit.

ha egy kutya kellően mozgatva van a szabadban ha kölyök is, nem fog megfázni, ha utána kellően meleg helyen tud átmelegedni.

2014. okt. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Édesanyád nagyon tájékozatlan és felelőtlen! A 10 hetes kutya még kisbaba, akinek a kertben (pláne ilyen hidegben, mert ma nálunk pl 10 fok van) nincs helye, illetve mivel még nem kapta meg az oltásokat, pillanatok alatt elkaphat valamit és azonnal belehalhat! A macskák pl hordozhatnak olyan betegségeket amikre ők immunisak, de a kiskutya órákon belül belehalhat. Gondolj bele mi lenne ha egy ilyen macska végigvonulna a kennelen és arra mész ki hogy a kicsi halott?

A kennel rádásul huzatos, bemegy a kosz, és ahogy előttem már írták, a babakutyának igenis szüksége van a család közelségére! Oké hogy nem ember hanem kutya, de akkor is kell neki a "szülői" felügyelet.

Anyukád lehet ezt nem tudja, de majd te szépen felvilágosítod hogy októberi hidegben, szélben és esőben, illetve hiányos oltásokkal igenis bent kell lennie. Bocs ha durva voltam, de nagyon mérges lettem hogy így bántok vele, bőven ráérsz kennelbe kirakni majd ha meglesz minden oltása.

2014. okt. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!