Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 2-3 éves kutya mennyire...

Egy 2-3 éves kutya mennyire tanítható?

Figyelt kérdés

Bő egy hete sajnos örökre távozott a kutyám az élők sorából... :(

Idővel majd szeretnék egy másik kutyát, de egyenlőre még korainak érzem. Először el kell telnie egy kis időnek.

Viszont menhelyről szeretnék kihozni egyet. Meg is van már a kiszemelt. Egy 2012-es születésű amstaff.

Egy ennyi idős kutya tanítható még ? Mennyire fog az agyuk ilyen korba ? Van esély arra, hogy megszokjon, esetleg megtanítsak neki 1-2 dolgot ?



2014. szept. 30. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Szia.A saját kutyám most 4 éves, és még 2 hónaposan kaptam.Akkor kölyökkorába tanítottam, de most megpróbáltam, egyszerűen reménytelen.Az alapokat tudja, de felnőtt korába, egyszerűen nem tudom más trükkre tanítani..
2014. szept. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán, a taníthatóság nem a koron múlik. A 10 éve skutyám ugyanúgy és gyorsan tanul mint a 2 éves. Akkora nagy tévhit h az idősebb kutya nem tanítható (h mindig sikítani tudnék és úgy fáj h az emberek azt gondolják h nem).... csak tudni kell hogyan - de ez igaz akkor is ha kölyök kutyát veszel magadhoz.
2014. szept. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Első: mert valószínűleg rosszul csinálod :oP
2014. szept. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb korban van, hogy tanítsd. Kölyökként gazdihoz került kutyánál is az első év inkább a szocializációról szól, nem akkor tanul a legtöbbet. Egy kutya élete végéig képes új dolgokat tanulni, aki az ellenkezőjét mondja az vagy nem ért a kutyákhoz, vagy soha nem is próbált felnőtt kutyával foglalkozni.
2014. szept. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól taníthatók. Az összes kutyám felnőttként került hozzám, ideiglenesek is, mind teljesen jól motiválható és tanítható volt, pedig más habitusok és fajták voltak.
2014. szept. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2014. szept. 30. 17:58
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutya egyformán jól tanítható bármilyen életkorban, csak meg kell találni azt a technikát amivel a legjobban motiválható. Van kutya ami a kedvenc labdájáért brékelni is fog neked, van amelyiknek a kaja a gyengéje. 2 évesen ráadásul még csak nem is öreg, sőt jobban tud koncentrálni, mint egy pár hónapos kölyök kutya akinek minden fűszál új és izgalmas.
2014. okt. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kliszta ***** válasza:
85%

Kb ilyen idosen kerultek hozzank az ideiglenesek, bull tipusuak, szocializalatlanul, tok butan, ha szabad igy irni.

Siman tanithatoak meg, ne aggodj, es dicseretes a dontesed, hogy orokbe akarsz fogadni!

2014. okt. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én őszintén szólva jobban is szeretek felnőttet tanítani, sokkal jobban tudnak koncentrálni, mint a kölykök, akiknek minden lehulló falevél elvonja a figyelmüket :)
2014. okt. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat !
2014. okt. 15. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!