Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki allergiás az állatszőrre,...

Aki allergiás az állatszőrre, hogyan oldja meg a kutya lakásban tartását?

Figyelt kérdés

2014. okt. 22. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Allergiás vagyok rá, de nem is tudtam.

Még az előző kutyám megvolt, amikor kiderült hogy allergiás vagyok rá. El lett ajándékozva, de más okokból, nem az allergia miatt.

Most van egy másik kutyus, szinte tünetem nincs nála sem. Ekcémás vagyok, minimális tüneteim vannak a bőrömön, de tüsszögés, könnyezés, szemviszketés, iylenek nincsenek. Csak a bőrömön az ekcéma néha.


Egyrészt lehet hogy hozzászoktam. Másrészt hiszek abban, hogy a betegségek 90%-át lelki okok váltják ki, ezért azon kezdtem dolgozni.

Google, "lelki eredetű betegségek", és lesz egy szép hosszú, részletes pdf. Tapasztalat, hogy van igazságtartalma.

2014. okt. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és azt elfelejtettem, hogy vannak fajták, amik hipoallergének.
2014. okt. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A bishon havanese nem okoz allergiát, mert nem hullik a szőre egyáltalán, viszont havonta nő 1 centit úgy mint az ember haja, ezért kutyakozmetikushoz kell járni vele és a talpán, seggén fontos lenyírni. A többi részén opcionális, de a szakállát is érdemes szerintem mert belelóg a vizes edénybe.
2014. okt. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A "kutyaszőr" allergiások általában két dologra allergiásak: a nyálra és a korpára. A szőr csak azért izgalmas, mert segít ezeket széthordani.


Vannak fajták, amelyek hipoallergénnek vannak kikiáltva. Tulajdonképpen nem azok, mert az ő szervezetükben is megtalálhatóak ugyanazok az allergének. Viszont minimális szőrt hullatnak és bizonyos fajták igen csak kevés korpát hullatnak ezért sokkal kevésbé allergizálnak, mint más kutyák. De extrém esetben az is figyelembe kell venni, hogy az adott fajta és egyed mennyire ugatós (azaz ugatás közben mennyi nyálat juttat a levegőbe).

Az emberek így az allergiáik is elég egyediek, így előfordulhat, hogy egy-egy ember szervezete másképp reagál az adott fajtára. Érdemes ezt tesztelni, mielőtt hazaviszitek az új kutyátokat.


Ettől függetlenül a hipoallergén kutya listák elég jók szoktak lenni (van még bichonok kívül vagy két tucat "hipoallergén" kutya).


#1 Köszönöm a címet, meg fogom nézni.

2014. okt. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnos az állatszőrre már gyerekkorom óta allergiás vagyok ami nálam asztmában nyilvánul meg. :( Ezért nem lehetek hosszabb időn keresztül egy állattal egy szobában, mert egyből elkezdek fulladni.

Most van egy kutyusom, akit kertben tartunk, de ha utána valaha is lesz másik, akkor őt már házban szeretném tartani (amire remélhetőleg nagyon, nagyon, nagyon sokáig még nem kell gondolni). Ezért tettem fel a kérdést.

2014. okt. 22. 13:55
 6/6 anonim válasza:
Vegyél drótszőrű foxit; annak nem tudod belélegezni a szőrét. Hetente megfürdeted és tünetmentes leszel.
2014. okt. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!