Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám meg a...

Hogyan taníthatnám meg a kutyámat arra, hogy "gyere ide"?

Figyelt kérdés
Van egy német juhászom, 5 hónapos. Ha kiviszem setalni es elengedem nem halgat arra hogy GYERE IDE!Mit tegyek?
2007. okt. 25. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert még túl fiatal, ilyenkor még a játékot és a felfedezést vesszi előnybe,foglalkoz vele sokat és kialakul benne a gazda utáni kötődés,utána át lehet térni a fegyelmező gyakorlatokra,persze játékos motiválással,tudom miről beszélek nekem 16-van.
2007. okt. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Otthon is gyakoroljatok, ha a "gyere ide" parancsra engedelmeskedik, mindig adj neki egy falat finomságot (ne csokit, hanem például egy szem tápot, vagy ha azt nem szereti, mondjuk egy fél karika lecsókolbászt). Mindig csak éppen egy pici falatot, nem ilyenkor kell jóllaknia, csak rá kell éreznie, hogy ha odamegy, akkor valami jó dolog történik. Aztán próbáljátok meg kint is. Ha nem engedelmeskedik, kezd el úgy csinálni, mint aki elszalad az ellenkező irányba. Ha ekkor megindul feléd, megint mondd határozottan, hogy "gyere ide" és amint odaér hozzád, adj neki egy falatot. Ha nem megy oda, sose kapjon ki, amikor sikerül megfognod! Ez nagyon fontos, mert akkor azt hiszi, hogy ha odamegy, akkor kikap. Rászólni, fegyelmezni mindig akkor kell PONTOSAN, amikor a rosszat teszi. Utána, amikor megfogod, már nem a rossz cselekedethez társítja a büntetést, hanem ahhoz, hogy megfogtad. Így nem akar majd odamenni hozzád. Amit jól csinált azt pedig mindig AZONNAL jutalmazd. Ez egy darabig egy finomság lehet, aztán később, ha már jól megy az adott dolog, fokozatosan kiváltódhat dicsérettel és simogatással.
2007. okt. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is németjuhászom van, de ő csak 5-6 hetes lehet...3napja kaptam, és hívon például, hogy gyere ide de elsőre nem hallgatott...mindig hívtam mindenféle képpen pl., hogy Gyere csak, Lábhoz, + ilyesmi, és felfedezte, h mit jelent ez...-> És még egy fontos dolog...MEGBIZHATÓAN, ÉS SZÉPEN HÍVD, ne higgye azt, h csak hülyeségből szórakozásképpen hívod. Érezze, h te "erősebb" vagy nála!
2007. okt. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a fontos, hogy erős kötődés alakuljon ki a gazdi és a kutya között. Ha érzi, hogy imádod őt, ő is viszont fog imádni téged, és mindig keresni fogja a társaságodat. Ez az egyik kulcs. A másik, hogy fiatal korában sokat kell vele játszani, a szeretetet ez is erősíti. A játék során pedig lehet tanítgatni. A fentebb említett módszerekkel egyetértek.

Én egyszer-kétszer megcsináltam azt a kutyámmal, hogy amikor az erdőbe kivittem sétálni, és épp nem látott, mert túl előre ment, elbújtam. 1-2 perc sem telt el, és olyan kétségbeesetten kezdett keresni, hogy amikor megtalált, majd megevett örömében. Teljesen, totál pánikba esett, rohangált mindenfelé, azt hitte, eltűntem.

2007. nov. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én utyámat több éve próbálom tanítani,de csak egy parancsot tud: "Hol a csirke?" Akkor mindig hozza a játék gumicsírkéjét hozzám
2007. nov. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Jan Fennell Kutyapszichológia könyvét tudnám ajánlani mindenkinek! Nekem bejött, meg persze a kutyusomnak is. Hihetetlen volt mikor 3-4 nap után gyökeresen megváltozott a kutyusom. Ha kell valakinek szivesen elküldöm mail-ben.

A cimem: snellyke@gmail.com

2008. jan. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!