Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy döntsek az öreg kutyusom...

Hogy döntsek az öreg kutyusom elaltatása esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár hónapja hozzám került édesanyám több mint 14 éves kutyája (közép uszkár). Anyukám meghalt, és ezért. A kutyust elvittem dokihoz, mert alig bírt felkelni alvás után, egyfolytában sírt és remegett (ez már anyukámnál is fenn állt). Kiderült, h fájnak az izűletei, és a csípője, így kapott rá egy szteroidos gyógyszert, amitől sokkal jobban lett. Viszont mostanában megint nagyon rosszul van, a hétvégén véres hasmenése lett és sokat hányt, elvittem az ügyeletre, ahol megvizsgálták, megultrahangozták, és infúziót is kapott. Vettek vért tőle, amiből kiderült, h nincs nagy baj, de ma megyek a saját dokinkhoz, akivel átbeszéljünk pontosan, h mit is mutat pontosan az eredményt. Az ügyeletes annyit mondott, h a veséje nem az igazi, mert tele van fehérjével a vizelete, de ez a kor miatt is lehet. Kíváncsi vagyok, mit mond ma a doki... A kutya ma is nagyon rosszul néz ki...maga alá pisil újra, mióta nem adom neki a szteroidot...Nekem van egy 1,5 éves kis jack russel terrierem, akit mindig hordok magammal dolgozni, így az utóbbi időben az öreg uszkár is velünk jön. De látom, h kivan. Tudom, h szörnyű, de megfordult a fejemben az altatása...alig merem kimondani, mert nem tudom, h anyukám mit szólna. De látom, h nincs jól a kutyus, és a legborzasztóbb az, h hiába viszem dokihoz, és hiába költök rá még egy vagyont, maximum egy-két évig lehet velünk...mert nagyon öreg. És neki sem biztos, h ez a jó, h teletömöm gyógyszerrel. Van vkinek ilyenben tapasztalata, h mi ésszerű ilyenkor? Mi az a határ, amelytől már nem érdemes tovább küzdeni a kis életéért? Nagyon nehéz döntés ez...Előre is köszönöm a segítséget.


2010. jan. 25. 11:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
10%

Akkor ölesd meg (nem vagyok hajlandó az altatás kifejezést használni a gyilkosságra), ha szeretnéd, hogy öreg korodban téged is megöljenek, ha legyengültél.


(Ne haragudj, látom, hogy neked is erkölcsi probléma ez, nem is elsősorban neked szól, csak mindig felmegy bennem a pumpa, amikor arról olvasok, hogy "kegyes halál", vagy méginkább, hogy "elaltatás"... [link]

Szerintem a természet bölcs, és hagyja meghalni a kutyust, ha eljön az ideje. Amíg ez meg nem történik, tegyél meg mindent, hogy a lehető legjobban érezze magát.)

2010. jan. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
100%
Nekem 15,5 éves volt a tacsim,leállt a veséje csak sírt és az orvos azt mondta,hogy kb. két hétig infúzióval életben tarthatná,de nem lehet meggyógyítani,és rettenetes volt,de elaltattam! Miért lenne az jó, ha tovább szenvedne! Hiszem ,hogy jól cselekedtem,megóvtam a nagy fájdalmaktól! Ha van lehetőség,hogy megszüntessem a kínoktól,miért ne? Búcsúzz el tőle szépen és irány az orvos! Hidd el egy idő múlva könnyebb lesz! Nyáron lesz 9 éve,de nem bántam meg mert nagyon szenvedett! Remélem segítettem!
2010. jan. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%

Ha szenved akkor altasd el.

Még 11:46 leírása alapján is ez a legjobb. Szerinte a természetnek kell döntenie. Ha nem tömték volna eddig szegény kutyust gyógyszerrel már meghalt volna. Szóval a természet döntött.

2010. jan. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%
Azt is vedd figyelembe, hogy 11:46 0%-ban hasznos válaszokat ad.
2010. jan. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö válaszoló egy idióta - én igeneís örülnék, ha örek koromban nem kellene hosszßu iedig szenvednem, ha már úgyse jöhetnék rendbe, csak fájdalmaim vannak.


Ha úgy látja az orvos (meg te is), hogy a kutya állapota nem fog javulni, akkor jobb elaltatni, mert ugyan magától is elpusztul idövel, de addig még sokat fog szenvedni, a fájdalomtól is, meg attól is, hogy nem szobatiszta többé.

Amig úgy látod, hogy a kutya nem érzi magát rosszul, addig hagyd, de ne kinozd azzal, hogy erövel életben tartod - anyukád se örülne, ha a kedvencét hagynád szenvedni. Nem könnyü döntés, de éppen az ö érdekében ne késlekedj, ha az orvos szerint sincs esély arra, hogy javuljon az állapota.

2010. jan. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem egy imádni való palotapincsim volt aki a fiammal együtt nőtt fel..Azon kívül,hogy bolha allergiája volt,soha nem szenvedett semmi betegségben.Mivel meddő volt,így beletörődtem,hogy nem lesznek kiskutyái.15 évig boldogan elvolt velünk,míg egyik napról a másikra nagyon beteg lett.Álladó erős vérzése volt,és már menni sem tudott a fájdalomtól.Amikor az orvos azt mondta,hogy a kicsi kutyám borzalmasan szenved,és még a műtét sem segít,hisz abba is belehalna,a szívem szakadt meg mert nekem kellett kimondani,hogy békésen,fájdalom mentesen altassuk el.Hónapokig sírtam,mert úgy éreztem,hogy tudta mire készülök,mert amíg beszélgettem a dokival végig puszilgatta a kezem,és végig engem nézett...lelkileg ma sem tudtam fel dolgozni,és azóta sem volt több kutyám.(ennek lassan 6 éve de néha még most is sírok utána)
2010. jan. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Kedves első hozzászóló!

Képzeld el, hogy 90 éves korodban magad alá csinálsz, iszonyú fájdalmaid vannak, és a rengeteg gyógyszertől, amit beléd tömnek segítség gyanánt, nemhogy jobban, de rosszabbul vagy./szteroid nem piskóta, kutyának se./

Ráadásképpen elkerülsz egy vadidegen helyre, mondjuk öregek otthonába, ahol még a környezetet sem ismered, csak 1 nővérkét.

Te mit szeretnél?

Szenvedni, ki tudja meddíg, vagy "kegyesen", méltósággal meghalni?

Nem kérdés, mi itt a legjobb megoldás a kutyának is, és a kérdezőnek is.

Itt nem egy ereje teljében lévő, 5-6 éves kutyáról van szó, hanem egy roppant beteg, emberi léptékkel már lassan matuzsálem korúról, aki SZENVED és gyógyíthatatlan.

Gondolkozz, mielőtt üres frázisokkal dobálózol, és megnehezíted a kérdező amúgy sem könnyű helyzetét.

Igenis, a leghumánusabb megoldás az altatás, kedves kérdező!

Teljes szívemből kívánom, hogy meg tudd hozni ezt a nehéz döntést, te megkönnyebbülsz, a kutya meg nem szenved tovább.

Ez a kutya lélekben már feladta, szeretett gazdája sincsen már.

Tudni kell elengedni valakit, mint ahogy tudni lehet azt is, mikor érdemes még küzdeni.

Üdv.

2010. jan. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
9%

"Azt is vedd figyelembe, hogy 11:46 0%-ban hasznos válaszokat ad."


A 11:46 nem rég kezdte, és nem valami aktív. Majd lesz az még több is. :)


"Az elsö válaszoló egy idióta"

Hülye az, aki mondja. (Forrest Gump)

2010. jan. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
13%

"Kedves első hozzászóló!

Képzeld el, hogy 90 éves korodban magad alá csinálsz, iszonyú fájdalmaid vannak, és a rengeteg gyógyszertől, amit beléd tömnek segítség gyanánt, nemhogy jobban, de rosszabbul vagy."


Egy szóval sem mondtam, hogy a saját döntésű halál ellen vagyok. Az ellen vagyok, hogy olyan valakit öljünk meg, aki nem tud dönteni a saját életéről.

2010. jan. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hiszem, hogy az első válaszoló nem élte át azt a tehetetlenséget, amit egy súlyos beteg mellett él át az ember, akinek csak egyfolytában romlik az állapota, és nincs rajta segítség.

A javaslatot úgyis az orvos adja. Megmondja, hogy mi jobb a kutyának. Neked csak rá kell bólintani, és hidd el édesanyád nem szeretné, hogy szenvedjen feleslegesen. Mert ha lenne esélye a gyógyulásra, az más. De mivel a súlyos betegség és a kor is közrejátszik, nem tehetsz mást.

2010. jan. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!