Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyuék úgy döntöttek szaporíta...

Anyuék úgy döntöttek szaporítani fogják és már vemhes mit tegyek?

Figyelt kérdés
van egy kutyusom és anyuék befedeztették és csak most szóltak hogy befedeztették még én iskolába voltam most kb most látom 6 hetesen hogy tuti vembes ezért monták meg csak mert veszekedtünk is mikor tüzelt mit csináljak teljesen kétségbe vagyok esve segítsen valaki sajnos az ivartalanítást anyuák nem engedik én meg hiába viném el dokihooz :/ csak gyerek vagyok mir figyeljek ?

2014. okt. 24. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Igazán sajnállak, hogy ilyen szüleid vannak...

Magyarázd el nekik, hogy mivel jár egy alom felnevelése.

Először is: egészségügyi szűrések kellenek mindkét kutyának. Törzskönyv is. Honnan tudják, hogy a két kutya nem testvér? Törzskönyv nélküli kölyköket ráadásul nem adhatnak el fajtatisztaként, mert csak fajtajellegű keverékek lesznek, így remélem, ajándékba adják őket.

A szukának két herpesz elleni injekció kell.

Két ultrahang

Aztán a kicsiknek oltások, féregtelenítés és chippek. Ha születik 10 kiskutya, miből fogjátok kifizetni?

8 hetesen adhatóak oda, miután mindent megkaptak, amit az előbb leírtam.


Ez kb egymillió forintos kiadás. Még nem késő ivartalaníttatni, mondd el nekik, ezeket, hátha meggondolják magukat.

Egyébként mennyi idős a kutya, és miért akarták pároztatni a szüleid a kutyát? Lehet, hogy nem is alkalmas arra, hogy szüljön.

2014. okt. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el nekik hogy milyen drága dolog ez és lehet meghalhat a kutyád.
2014. okt. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Törvényileg le van írva, amit az első válaszoló írt. Keress rá a neten és mutasd meg a szüleidnek.

Hát ha akkor rá jönnek, hogy ez részedről nem egy hiszti, vagy valami sznob divat.

2014. okt. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az a baj ezt már mind elmondtam nekik :( a kutyusom decemberbe lesz 3 éves nem hiszm hogy kapott herpesz oltást a kutyusom fajtatiszta van tk-ja az apát nem tudom ki de megkérem anyut hogy mondja husky
2014. okt. 24. 21:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyilván nem fogják ivartalanítatni,ha befedeztették.Vedd rá őket,hogy a kiskutyák megszületése után,legyen ivartalanítva.Addig meg legyen féregtelenítve rendszeresen meg oltva,illetve kapjon herpesz vírus ellen is oltást,mivel emiatt gyakran elpusztulnak a frissen született kölykök.A kalciumot is pótólni kell,mert a hiánya a szoptatós kutya pusztulását okozhatja.Kell neki egy meleg védett vacok,ellető láda.A kiskutyãknak kell majd féreghajtás,legalább egy oltás,az elléshez nem árt egy orvos,legalább olyan szinten,hogy jöjjön,vagy tudjátok vinni,ha kell.
2014. okt. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha husky,meg kellett volna csinálni a fajtára kötelező szűréseket.Erre a TK nem garancia.
2014. okt. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Te legfeljebb annyit tehetsz, hogy mostmár alaposan utána jársz, hogy hogyan kell egy almot felnevelni és gondosan keresel új gazdákat a kicsiknek. És te már nem leszel ilyen felelőtlen felnőtt, mint a szüleid...
2014. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!