Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e nagykutyámat télen...

Lehet-e nagykutyámat télen (karácsonykor) szaporítani?

Figyelt kérdés
Labradorom karácsonykor és július elején tüzel.Nem szeretném őt nyáron pároztatni, mivel akkor augusztus végére születnének, és akkor még nagyon meleg van,és szerintem a kicsiket meg se vennének télre.. Viszont ha karácsonykor pároztatnánk őt, akkor a kölykök februárban érkeznének, de akkor még nagyon hideg van...házba be nem vihetem, mivel a mamakutya nem szeret házban lenni, meg van tőle őrülve..

2013. nov. 1. 15:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Kérlek NE szaporíts kutyát..azzal mindenki jól jár!
2013. nov. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
Ne szaporíts..
2013. nov. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
ne csináld..
2013. nov. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

Így készülnek a fagyott kutyakölykök XD

Alapból a kölyöknek viszonylag magas hőmérsékletre van szükségük (nem véletlen, hogy a természetben is általában mély lyukakba ellenek a farkasok, rókák. Illetve az se véletlen, hogy a természetben évente csak egy alkalommal születnek kölykök tavasszal/nyár elején.

37 C környéki hőmérséklet lenne az ami megfelel a kicsiknek mert még baba korban nem képesek szabályozni a testhőjüket és könnyedén megfagynak.


De kérve kérlek ne szaporíts... ilyen sok labrador kölyök keres jelenleg is gazdit: [link]

És fajtamentésnél/ menhelyen is rengetegen vannak: [link]


Nincs szükség többre!!!!

2013. nov. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy Magyarországon sok a labrador,de itt ahol én lakok, nagyon kevés az ilyen kutya, és már többen jelezték, hogy kellenének nekik kölykök..
2013. nov. 1. 16:14
 6/24 anonim ***** válasza:
4%

Első 3 válaszoló:


Miért mi lesz ha szaporítja?Szerintetek nincs olyan ember aki nem az utcára tenyészti a kutyákat?Szerintetek ezt kérdezte hogy megengeditek-e?Nem lehetne hogy egy ilyen kérdés ilyen hozzászólások nélkül legyen?Már bocs ha ezzel megsértek valakit,de nem bírtam magamban tartani,mert minden egyes kérdésre így válaszolnak vagy öten...


Szerintem inkább nyáron,mert a kicsiknek melegre van szükségük.:)

2013. nov. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%
Mindig ezt mondják... Tudod hány milliószor hallottam már a "minden kiskutyának lesz gazdája" mondatot?? meg a "környékünkön nincs ilyen és biztos lesznek gazdái".... képzeld el ha születik 10-12 kiskutya... egy vagyon oltatni, etetni, chipezni, féreghajtani és ki tudja, hogy akinek odaadod az jól bánik e vele? mit csinálsz ha láncon tartja vagy kidobja? felelős vagy azokért a kicsikért amik nálad születnek! és mondjuk ha születik 10 és abból 5 szuka és annak is lesz mindnek 8-10 kölyke? Nem csak Magyarországon de egész Európában rengeteg a kidobott kutya, a menhelyek fullon vannak. Ha valaki ingyen/olcsó kölyköt akar menjen el egy menhelyre, rengeteg kiskutya van!
2013. nov. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
4%

falusi emberek mindig azt mondják, hogy a téli kutya a jobb, mert az keményebb!


szerintem gond nélkül lehet, ha van egy hőszigetelt kutyaház beszalmázva, lehetőleg fűtéssel (akár infralámpa). bár ha valami garázs félébe be tudnád engedni és ott lenne a fészek 0 fok fölött az még jobb lenne...

2013. nov. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
10%
de ha választani lehet én is inkább a nyarat választanám, abból a szempontból sokkal egyszerűbb, hogy nem kell fűteni, szabadon mászkálhatnak már amikor maguktól megindulnak, könnyebb takarítani őket, mosni rájuk, stb.
2013. nov. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 sippara ***** válasza:
88%

Nem bírom ki:


"Szerintetek nincs olyan ember aki nem az utcára tenyészti a kutyákat?"


Nézd. Itt van - megint - egy kutyatartó, aki nem képes beszoktatni a saját kutyáját X év alatt annyira, hogy meglegyen a lakásban (vagy bárhol máshol), akinek láthatóan fogalma sincs körülbelül semmiről azon kívül, hogy a kutya elöl ugat és hátul szarik, de felcsináltatni szerencsétlen kutyát, na azt egyszerűen muszáj. Ha a gazdakereséshez háromszor annyira ért, mint a SAJÁT kutyájához úgy általában, akkor lesz mondjuk egy kölyöknek egy "talán" gazdája - a labik ezzel szemben ellenek 8-12 kölyköt, akik (megint csak a kérdés alapján feltételezhető hozzáértésből kiindulva) jó esetben életben maradnak, aztán mennek menhelyre/gyepire/utcára talán egy oltással, elvéve a gazdi lehetőségét 8-12 másik, már élő kutyától. Az aztán marha jó lesz.


"Szerintetek ezt kérdezte hogy megengeditek-e?"


Fordítsuk meg egy kicsit, szerinted a kutyáját megkérdezte, akarja-e, hogy egy alomnyi kölyök kiszipolyozza, és megrövidítse az életét?


"Nem lehetne hogy egy ilyen kérdés ilyen hozzászólások nélkül legyen?"


Nem lehetne, hogy ne szaporítson minden jött-ment orrba-szájba? Villanyt szerelni, bombát hatástalanítani, vegyszereket keverni miért nem akar senki otthon? Miért csak egy (illetve több) másik élőlény életével játszani ekkora poén?

2013. nov. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!