Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet játékosan tanítan...

Hogyan lehet játékosan tanítani egy kiskutyát?

Figyelt kérdés
Milyen módszerek vannak vagy ez mit takar?
2014. okt. 25. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
hát leülsz vele tanítod de nem úgy hogy ha nem csinál meg valamit leszidod vagy ütöd vagy ha megcsinálja akkor jutalmazd játssz vele stb..nekem az ült úgy tanulta meg hogy nem is volt szándékos csak mindig mikor etettem (kézből evett csak) mondtam hogy ül és lenyomtam a fenekét és utána kapta csak az enni valót :D
2014. okt. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1-es. Azaz kapásból kényszerrel tanítottad. Még akkor is ha utána megdícsérted és megfalatoztad.


Kérdező: keress rá a youtubon a puppy training szavakra, millió egy videót fogsz találni a kölykök játékos tanításáról, mindenféle feladatra.

2014. okt. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hát igen kényszerből tanítottam sőt ha nem ült le akkor nem adtam enni neki és agyon vertem (khm hülye) ha áll akkor hogy etessem meg ??
2014. okt. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mikor leültettem egyáltalán nem tanítani akartam
2014. okt. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A játékos tanítás csupán annyit takar, hogy a kutya imád tanulni, hihetetlenül élvezi a közös munkát. Vagyis nincs benne semmi kényszer, semmi büntetés, semmi komoly elvárás, ez csak egy jó közös program lesz. Ha komolyan érdekel, akkor ajánlom, hogy a klikkeres tanításnak nézz utána, ez 6 különféle módszert takar. Én is klikkerezek, a kutyám még most is örömtáncot jár, ha csak előveszem és alig lehet vele bírni, annyira bepörög és dolgozna. :)
2014. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
alapvetően minden kutyát játékosan tanítunk, illetve a játékot szerves részévé tesszük a tanításnak. pl: játszol vele 5-10 percet, majd tanítod, ha lankad a figyelme abbahagyod, és feloldod játékkal, majd ismét tanítás, persze ez nagyban fajta és egyedfüggő.
2014. okt. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves előző, hogy érted azt, hogy feloldod játékkal? Ezt nem tudom értelmezni, nálunk a tanítás az mindig is hatalmas öröm volt a kutyának, már kicsiként annyira imádta, mint a játékot, sosem kellett feloldani őt úgy, mint egy bünti, egy komolyabb rászólás, esetleg kellemetlen szituáció után. A játék legfeljebb jutalom, mikor tett egy nagy lépést a végeredmény felé.
2014. okt. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a feloldást arra értem, hogy pl: sok kutya között gyakorlatozol vele - amikor a kutya természetéből ( pláne ha kölyök ) adódóan menne játszani-ismerkedni -, és a kutya Rád koncentrál, meg a feladatra ( magyarán, próbálod közömbösíteni ), és a gyakorlat-tanítás után után mehet a játék a többi kutyával-vagy Veled.
2014. okt. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ezt se tapasztaltam, az enyém jobban szeretett már kicsinek is dolgozni és tanulni, mint játszani más kutyákkal, de ez már csak kutya, esetleg gazda függő. :)
2014. okt. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!