Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy rávegyem a...

Bora1212 kérdése:

Mit tegyek, hogy rávegyem a szüleimet, hogy kapjak egy kiskutyát?

Figyelt kérdés
Már 2 éve próbálkozom de nem jött be.... Légyszi segítsetek! Előre is köszi!
2014. okt. 16. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
milyen helyen lakok, hány éves vagy és mennyit foglalkoznál vele?
2014. okt. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Olvass ki legalább 5 kutyaneveléssel és nem vagy! tartással kapcsolatos könyvet. Kezdj el látványosan pénzt gyűjteni rá, de annyit, hogy a kutya árára, kezdő felszerelésére, és korai orvosi költségeire jusson. Ez több százezer forint is lehet, sok tényezőtől függ, szóval kitartást. A pénz gyűjtés pedig a te munkád keresetéből történjen, ha 16 évesnél fiatalabb vagy (nem mehetsz dolgozni diákszövetkezetbe sem) akkor nyírd le a nagyinál a füvet, kapáld fel a kertet stb. (bár nálunk ezért a családban nem jár pénz), rakd el a húsvéti locsoló pénzed, szülinapi pénzeket stb, fontos ne a szüleidtől kérj rá pénzt! Kérd meg a szüleidet, hogy engedjék, hogy kijárj a közeli menhelyre legalább heti 2szer segíteni. Már holnaptól reggelente kelj fel 1 órával hamarabb és menj el a ház körül fél órát sétálni, ez felkészít a kutyázásra is. Esőben és hóban is menni kell! Nyári strandolás helyett kérd meg a szüleidet, hogy vigyenek kutyakiállításra. Ha ezeket megteszed legalább 1-1,5 évig akkor a szüleid látják, hogy komolyan gondolod, nem futó bolondság, és, hogy elkötelezett és felelősségteljes vagy.
2014. okt. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja és még egy apróság. Tanuld meg használni a keresőt, nagyon hasznos és ez a kérdés eddig 5 milliószor elhangzott, biztos nem találunk ki újabb ötleteket minden nap!
2014. okt. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi! Amúgy a szüleimnek mondtam a a zsebpénzemből fizetném a szükséges dolgokat! De azt mondták hogy nem és nem!
2014. okt. 16. 20:13
 5/8 anonim válasza:
A kiskutya kb 3-4 hónapig cuki kiskutya aztan villamgyorsan felnőtt lesz belőle akit legalabb 10 évig etetni es gondozni kell...
2014. okt. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A zsebpénzedből fizetnéd...amit tőlük kapsz...tehát végülis ők fizetnének mindent.

Milyen fajtát szeretnél? Tisztában vagy az árával? Tisztában vagy a fajtára jellemző betegségekkel? A zsebpénzedből futná egy 100 ezres patellaműtétre?

2014. okt. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tényleg kezdj pénzt gyűjteni, de szerintem neked nem kellene olyan 100 ezer forintos drága kutyus.

Lehet menhelyeken, 10-20 ezerért, gyeptelepen párezerért kutyát kapni. A korod is fontos lehet, mert a suliban egyre többet kell majd tanulni, lehet, hogy bizonyos napokon reggeltől estig, ezekre az esetekre jó , ha van segítség (nekem a kishúgom válalta) .

Utána fontos, hogy viszonylag jó minőségű táppal etesd, de mivel még nincs saját jövedelmed, utánanézhetsz a BARF étrendnek, részletesen leírják, hogy miből mennyit érdemes.

A hentesnél viszonylag jó áron kérhetsz színhúst, a boltban rizst. Ez jobb is mint a legtöbb táp. Elmehetsz kutyasétáltatónak is, egy-két ezresért megsétáltatod más kutyáját. Ezt a pénzt félrerakhatod.

Ha huzamosabb ideig csinálod, és szinte minden pénzedet félrerakod (szerintem egy csokit néha vehetsz) akkor amint összegyűlik úgy 100 ezer forint, akkor beszélhetsz a szüleiddel.

Nagy pénz, de fél év alatt, ha elkötelezett vagy, szerintem összejön. Nézz/olvass a kutyanevelésről és tartásáról folyamatosan, nekem a Póráz két végén című sorozat segített sokat a kutyámmal kapcsolatban. Utána ülj le velük megbeszélni a dolgokat, mutasd meg az összegyűjtött pénzt, szerintem erre megenyhülnek. :) Semmiképp ne hozz haza kutyát engedély nélkül, simán kidobhatják, és az neked és a kutyának is rossz lesz.

És nem a kutya ára a sok, hanem amit még 15 évig belefektetsz és a hirtelen orvosi, oltási költségek. Ha nem akarják fizetni utána, érdemes még diákmunkáznod, és persze félretenned.

Sok sikert! :D

2014. okt. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A szomszédban lakik egy kutyus és szinte minden nap elviszem sétáltatni :) Tényleg nagyon köszi a tanácsokat! 11 éves vagyok és szinte minden nap a tanulás után van még 3 órám amit unatkozással töltök...:(
2014. okt. 17. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!