Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan adhatnék meg a kutyámna...

Hogyan adhatnék meg a kutyámnak mindent, amire csak szüksége van?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy kutyusom, valamilyen pit és talán német juhászkutya érdekes keveréke. Agresszióproblémás, nagyon domináns kutya, de ezen már dolgozunk, járok vele kutyaiskolába, ahol ezen a problémán próbálunk javítani. (És egészen szépen halad, onnan indultunk, hogy meglátott egy kutyát, és rögtön szedte volna szét, mára már szájkosárban gyakorlatilag nem is próbálkozik, pár kutyával már szépen játszik, stb.) Igyekszem sokat tanulni a kutyázásról, hogy őt is egyre jobban megtanuljam kezelni. Viszont van egy kis bökkenő... Itt mindig olvasom, hogy mennyit foglalkoztok a kutyátokkal, naponta háromszor elviszitek sétálni, az egyik séta minimum több órás... Nekem erre nincs időm. Gimnazista vagyok, általában 5-kor kelek, hogy beérjek a suliba, és így is 6 órákat alszom naponta, ami nekem igazából nagyon kevés. A kutya kerti kutya, hatalmas kertünk van. Hetente 1-2 alkalommal megyek vele a kutyaiskolába, azokon a napokon mást nem is csinálok vele, általában testileg-lelkikeg iszonyúan lefárad, a nagy futkározásban és önmaga kontrollálásában (meg ott néhány feladat is szokott lenni azért.), ezen kívül mostanában heti kétszer viszem kb. sétálni, mondjuk fél-1 órára, pórázon. Napi fél óra tanítás mindig van, a séta alatt is szoktam vele a feladatokat magasabb ingerkörnyezetben gyakorolni. Mostmár mondjuk helyben maradást kint is merek gyakorolni vele úgy, hogy a pórázat leteszem, én elmegyek arrébb, mert alapvetően szuper kutya, és figyel rám, most már a suliban is válogatottan nehéz szituációkból is ki tudom hívni.

Tudom, hogy siralmas, hogy csak ennyit foglalkozom vele, és látom rajta is, sokszor többet igényelne. Az lenne a kérdésem, szerintetek mennyit kellene még minimum rászánnom, hogy teljesen boldog kutya lehessen? Hogyan, hol sétáltassam? Hogyan tudnám a lefárasztását minél kevesebb idő alatt megoldani? (Én is érzem, hogy ezek a kérdések iszonyúan hangzanak.)


Kérlek, olyat ne írjatok, hogy ajándékozzam el. Egyrészt nem túl egyszerű örökbeadni egy ennyire problémás, nehezen kezelhető kutyát (nem én mondom, mások mondják. Volt olyan "szakember", aki konkrétan reménytelennek titulálta.), aki ráadásul a legtöbb ember szemében kifejezetten csúnya is. Másrészt a halálból mentettem ki, és hihetetlenül a szívemhez nőtt.

Köszönöm, aki végigolvasta, különösen köszönöm a válaszokat!



2014. okt. 25. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, nem kell mindent elhinni amit itt írnak. Csak sok ember begőzöl amikor feljön a netre és eltúlozza a dolgokat, a kutyát úgy is lehet imádni, hogy közben megtartod a józan eszed. A leírásod alapján te egy nagyon jó gazda vagy. Ilyen tisztességesen a legtöbb felnőtt ember sem foglalkozik a kutyájával. A napi 3 séta pedig azoknak kell akik házban tartják a kutyát. Kerti kutyáknak elég naponta egyszer, de az sem baj ha ritkábban, csak legyen meg az új inger mindig.
2014. okt. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt leginkább a kutyán lehet látni, hogy mennyi foglalkozásra van szüksége. A lehetőségeidhez képest így is eleget foglalkozol vele (míg gimnazista voltam én még kevesebbet foglalkoztam a kutyámmal és mégis elvolt). A tanulást sem szabad elhanyagolni, ugye... Szóval én azt mondom, hogy mikor több szabadidőd van (hétvégén pl.), akkor próbálj meg vele többet foglalkozni, elvinni egy mezőre, kirándulni (akár pórázon is, míg nem lehet benne teljesen megbízni), ott is lehet feladatokat gyakorolni és maga a mozgás is fárasztó azért neki. Séta alatt is lehet gyakorolni a láb mellett haladást, szemkontaktust, stb., amiktől szintén fárad.
2014. okt. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.


Azt elfelejtettem írni, amit az első válaszoló is ír, hogy a kertes házban élő kutyákat bőven elég napi egyszer sétáltatni, de ha nem tudod megoldani, az sem nagy gond, az a lényeg, hogy viszed, amikor tudod és ez nem havi egy alkalom. Nálunk is előfordul, hogy pár napig nem tudunk menni. A lényeg az, hogy amikor viszed és vele vagy, akkor ott legyél fejben is, ne csak kényszerből vidd, mint sokan. Gondolok itt sok panelkutyásra, akiknek kb. semmi kedvük (tisztelet a kivételnek) napi többször lemenni, de ugye lemegy, mert inkább, minthogy a szart takarítsa a padlóról, már bocsi. Na kicsit eltértem a témától, de azt akartam kihozni az egészből, hogy inkább vidd kevesebbszer, de akkor igazán vele legyél :)


Egyébként jön a jó idő, mármint a jó hűvös kutyázós idő, lehet pl. húzatni is, attól jobban elfárad, mint a sima sétától. Autógumit szoktak a legtöbben (érdemes is azzal kezdeni, mert nem túl nehéz). Agyilag ez is fárasztja a kutyát, hiszen feladatot adsz neki.

2014. okt. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem van egy tippem. A kötődés erősítő tréning nagyon pozitív változást tud hozni a kutyában. A lényege, hogy kézből etesd. Igen, ilyenkor praktikus a táp. Kaja csak akkor, ha elvégzi a feladatot. Kiadod az ülj parancsot, kutya leül, kaja. Fekteted, kaja. Hozzám, kaja. Ez 5 héten keresztül, (persze lehetnek nehezebb feladatok is) és csak akkor kap kaját, ha megcsinálta amit kértél. Hogy ebben mi a jó? Dolgozik, és agyilag fárad. Ja, a tápot nem szemenként kapja. A lényeg, hogy agyilag is dolgozzon, hidd el, a pitek is nagyon szeretnek a gazdi kedvében járni :) A hét végén, őszi/téli szünetben meg mehet a pecázás, lógatás, labdázás vagy botozás, a lényeg, hogy élvezd te és a kutya is a közös munkát.
2014. okt. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaaaj, a 4-es vagyok. Bocsánat, egyszerre több ablak volt nyitva és közben facézom is, rossz helyre írtam :) Jó, olyan nagy baromságot nem írtam; a kérdésedre visszatérve, a lényeg az, hogy dolgozzon a kutya, főleg ha azt nézzük, hogy a németjucik munkamániásak. Ez nem feltétlen fizikai munka kell, hogy legyen, agyilag is igénylik a foglalkozást.
2014. okt. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!