Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy etessem minél jobban a...

Hogy etessem minél jobban a kutyust?

Figyelt kérdés
Lesz egy kiskutyánk, már van egy felnőtt, akit az utcáról fogadtunk be. Ő Lidl-s tápot eszik. Tudom, hogy nem jó valószínűleg, sőt biztosan, de hát erre telik. :) Nem vagyunk eleresztve anyagilag, szüleim dolgoznak, tesómmal ketten vagyunk gyerekek. Szeretném minél egészségesebben etetni a kutyánkat, és a most érkezőt is, mit ajánlotok, hogy jönnék ki jól? Anya tuti nem menne bele, hogy mindennap főzőcskézzek neki, meg azt sem engedné, hogy Orijen tápra költsem a zsebpénzem (mert az kelleni fog az ivartalanításra, oltásokra, felszerelésre).
2014. okt. 25. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
nem akarlak megbántani, de ha egy kutyát sem tudsz megfelelően táplálni, akkor mért kell még egy?
2014. okt. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nézz utánna a barfnak vagy a PREY modelnek. Ott nem kell fözőcskézni :)
2014. okt. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretem a kutyánkat, ha beteg orvoshoz visszük, minden nap rendesen le van mozgatva (futni járunk), van háza, ivartalanítottuk is, sok időt töltök vele megg midnen. Nem gondolom, hogy rossz élete van. Egyszerűen csak nem tudjuk megengedni a 1000 ft/kilós tápot
2014. okt. 25. 19:45
 4/9 KGabi0000 ***** válasza:
Anyával mint most pont azt beszéltük,hogy sokkal gazdaságosabban ki lehet jönni BARF etetéssel,azaz farhátat,nyakat meg olyan csontokat,húsokat kap enni a kutya,amit ehet.Rakhatsz bele zöldségeket,tojást is.Nem is muszáj főzőcskézni hozzá.
2014. okt. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A brit tápok is jó árban vannak. Mi a 10 vagy 15 kg-sat (nem emlékszem pontosan, lusta vagyok kimenni megnézni) 7000 ft körül vesszük és elég 2-3 hónapra a 18 kg-s kutyámnak. A brit.hu-ról rendeljük. Szerintem ennyit rá lehet szánni.. Különben én se akarlak megbántani, de a kiskutyának oltások is kellenek, bármikor beteg lehet (ahogy a nagy is), és kezeléstől függően akár 100 ezer ft is lehet a költség, de ennél több is lehet. Szóval azért ezt mérlegelni kellene, hogyha esetleg egy ilyen becsúszik, akkor vajon fogjátok-e tudni állni az orvosi költségeket! Oké, hogy szereted a kutyákat, de ez egy dolog.
2014. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hehe, 3 kérdéssel lejjebb tettem fel nagyon hasonlót. :)

Amúgy az akadékoskodóknak ide is csak azt tudom írni, mint a saját kérdésemhez: szerintem ha egy kutya választhat, hogy gyepin legyen, az utcán üsse el egy autó, vagy inkább egy szerető családban sínylődjön szar kaján, lehet, hogy azért mégis az utolsót választaná. Sajnos kerültem már olyan helyzetbe, hogy a kutyám gerincét műteni kellett, 200E Ft volt a költség, és sikerült ennyit kölcsönkérni rokonoktól, barátoktól. Kutyakajára viszont nem lehet kölcsönkérni értlemszerűen, hacsak az ember nem direkt eladósodni szeretne.

Kérdező, hajrá, a táptaláláshoz, új kutyushoz egyaránt. :)

2014. okt. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A felnőtt kutyádnak semmi baja nem lesz a Lidl-s táptól. A kicsinek keress kölyök tápot olyan árban, amit meg tudtok fizetni. Ezen spórolni nem érdemes. Inkább a noname kölyöktáp. mint azonnal olcsó felnőtt kaja. 1 éves kora után pedig kaphatja azt, amit a másik kutya.Ha a szüleid néha tudnának venni csirkefejet, farhátat, érdemes azt is időnként adni a kutyáknak. Természetesen nyersen.

Az, hogy a kutyát csak akkor eteted felelősségteljesen, ha kimondottan prémium tápot kap, kb olyan, mint leszólni azokat, akik nem bio ételeket esznek, hanem a multiknál kapható olcsóságokat. Egyenlőre semmi statisztika nem bizonyítja, hogy melyik oldal él tovább, kevesebb betegséggel. Ismerek én szuper tápon élő kutyát, amelyik rákos lett. És rizs-farháton élőt, amelyik 15 éves.

2014. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk egy/másfél éves koráig vennék neki egy drágább, jobb minőségű kölyöktápot az úgy nem lenne jó? Felnőttként már olcsóbbat kapna, de talán amíg felnő, eléri a felnőtt méretét stb, addig tudnám állni neki a drágább tápot.
2014. okt. 26. 09:17
 9/9 anonim ***** válasza:
A kölyöknek mindig nagyon hasznos, ha a növekedés időszakában a lehető legideálisabb ételt kapja.
2014. okt. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!