Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem itthon a 3...

Hogyan neveljem itthon a 3 éves kutyámat?

Figyelt kérdés

Eddig engedtem neki, és itt hibáztam a legnagyobbat. Belátom!

Viszont aggaszt a viselkedése.

Ha itthon elkezdem fürdetni megérzi, egyszerűen elbújik az ágy alá, de megoldom. A körömvágás az lehetetlen volt eddig, de már szakember végzi, és neki enged. Gondolom azért mert egy idegen helyen, ott még morogni sem morog.

Az öltözködés, látom rajta hogy fázik, nagyon rövid szőrű, és hiába van ruhája nem engedi hogy ráadjam. Ahhoz folyamodtam hogy ráadok egy szájkosarat hogy ne harapjon meg, de akkor meg irtózatosan reszket, és azt érzem fél is. Pedig nem bántom, és a ruha sem kényelmetlen.

Muszáj voltam ma ráadni ezzel a módszerrel aztán pedig egy kis jutalomként elindultunk sétálni, hátha talán ösztönözné. A ruha levételét egyszerűen megoldottuk, engedte.

Nem tudom hogyan ösztönözhetném és lazíthatnám el hogy ne legyen olyan feszült, fürdésnél, öltözködésnél és körömvágásnál.


2014. okt. 26. 12:51
 1/3 anonim válasza:

Először is, nem mondtad meg a kutya termetéről, ill. a fajtájáról.

1. Testmozgás.

Fáraszd le, csak amennyire tudod, amíg el nem fárad.

(Pl. Úszás, Biciklizés -hogy melletted szaladgál-, de ha továbbra is makacsoskodik, akkor indulj vele görkorcsolyázni. Ez a leghatásosabb módszer.)

Az a napi valahány séta az nem elég. Min. egy óra. Vagy ha egyaltalán nem viszed el sétálni, akkor nagy probléma van.


2. Fegyelem.

Itt értek, hogy legyenek szabályok nálad. Nem kell bántalmazni, meg stb. Hanem, legyél komolyabb. Ha nem szabsz szabályokat neki, akkor kutya azt hiszi, hogy ő a főnök.

Pl. - Ha kilépsz a házból, te menj előre először! Ne hagyd neki, hogy ő menjen elöször!

- Nem engeded meg neki, hogy felugorjon az ágyadra. - De tőlem ritkán , ismétlem, ritkán de csakis parancsodra felszállhat.

- Ha kaja idő van, akkor nyugodtnak kell lennie, és túrelmesnek. Ha csak figyel rád és a kajára, nem izeg mozog, vagy fellökdös hogy add már neki. Akkor -mondhatsz neki, hogy ül-, legyél mellette mindig ha eszik. Ha morog, akkor elöször a kezedből egyen. (Ha táp..)

De a legfontosabb, hogy ő mindig legyen az utolsó. Ha te eszel, vagy a családod, és befejezézek az evést, akkor jöhet a kutyának.


Amúgy.

Szerintem azért ilyen a kutyus, -mint te is tudod, hogy megengedted neki..- meg hogy te milyen energiát mutatsz felé. Mert lehet hogy nem vagy nyugodt. Vagy időben nem szólsz rá a zavaró viselkedésére. -Egy figyelmeztető érintés jobb. Minthogy rászólsz neki, mert nem érti.-

Többet nem tudok mondani, mert látnom kell a helyzetet, úgyhogy.. Sok sikert!

2014. okt. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha felnőtt kutya morog és támadni akar a gazdára, akármiért is, az már nem vicc, nem csak egy kis baki, amit elkövettél a nevelésében. Ez már komoly, itt olyan hiányosságok vannak, amiket egyedül már nem fogsz tudni kezelni. Így csak a kutyaiskola marad, esetleg házhoz kijáró oktató! És ha a kutya életébe végre kerülnének szabályok és nevelés, nagy valószínűséggel ez a stressz is elmúlna. Egyszerűen szólva a leírtak alapján te nem vagy vezető, így a kutyád azt érezheti, hogy neki kell megoldania a felmerülő problémákat, konfliktusokat, emiatt nagyon frusztrált, hisz ez olyan teher, amire alkalmatlan. Ha te felnősz a feladathoz és elkezdesz helyesen kommunikálni vele, eléred, hogy beálljon mögéd, a kutya válláról leveszed ezt a terhet, így valószínűleg el fog múlni ez a szorongás is, amellett, hogy ezek a problémák is megszűnnek.
2014. okt. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
szia hát 3 évesen nehézlesz! Mien fajta és nemű? Ezeket jó lenne tudni írd meg es kuldöm tovvábi válaszom
2014. nov. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!