Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz lefárasztása?

Kuvasz lefárasztása?

Figyelt kérdés

Elsősorban fizikailag gondolom.

1.5 éves kuvaszom van, óriási kertje van, egész nap jön-megy. Gyakran hordom sétálni (bár nem minden nap), nyáron úszni is szokott, játszom vele a kertben, de úgy érzem, hogy gyakorlatilag képtelenség igazán lefárasztani. Max. elfekszik kicsit lihegni, de nincs az a séta, ami igazán kiütné. A faluban nem ismerek olyan kutyást, akivel összejárhatnánk játszani.

Sajnos nem labdás, nem apportos. Rongyozni szoktam vele, de ő jobban bírja, mint én. :)

Bicikli mellett nem merem futtatni, mert félek, hogy elránt. Elég böszme tud lenni.

Amúgy jó kondiban van, izmos, szikár, mozgékony, csak mégis bosszant, mikor én lógó nyelvvel érek haza a többórás sétából, a kutyának meg első dolga körberohanni a kertet.

Mit javasoltok?


2014. okt. 27. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg jobban elfárasztani agyilag. A zsákmányszerző ösztönt is lehet fejleszteni pl. Séta közben is lehet feladatok kérni tőle, otthon trükköket tanítani (nyilván amit a fizikai korlátai is megengednek). Egyébként sok kutya, még ha jól el is fárad, csak pihen egyet, aztán mehetne a következő kör szerintük :) Az én rotim is ilyen. Még ha jól el is fárad, kb. egy órát alszik, aztán várja, hogy mi lesz a következő feladat.
2014. okt. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem olyant nem tudsz hogy neki logjon a nyelve s te meg birjad szusszal :-)), hacsak nem bicajrol vagy autobol futtatod. De az miert baj ha a kutya jol birja a setakat??? Amig nem szedi szet az udvart, addig szerintem elegendo elfoglaltsaga van: seta, jatek, stb. Ez nem az a fajta amelyet a gazda az ölében kell hazavigyen a sétáról.

A bicikli jo otlet, ugy lem lehet h. poraz nelkul fusson melletted ??

2014. okt. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
lem = nem (elozo voltam)
2014. okt. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!


Kuvaszom van.

Esélytelen vagy.


Volt német juhászom, rotim ... a kuvasz teljesen más.

Ha nem akar feléd kerekedni akkor inkább fogad el, ha öregebb lesz - lassabb is lesz.

2014. okt. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!