Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz - félelem vagy bizalmat...

Kuvasz - félelem vagy bizalmatlanság?

Figyelt kérdés

Egyéves kuvaszom senkinek nem engedi magát megsimogatni. Ha vendég jön, "őrzi a házat", még támad is néha, de le tudom állítani. Ha viszont a vendég feléje nyúl, elrántja a fejét, ugat és nagy köröket futkos, bohóckodik, néha olyan, mintha játékra hívna. (Még fiatal és nagyon játékos.) Viszont volt már, hogy hirtelen mozdulattól odakapott.

Ha az illető rászánja az időt, hogy odacsalogassa magához, akkor gyengéden, óvatosan szájba veszi a kezét, pacsit ad, játszik vele, de megsimogatni akkor se hagyja magát, ha felé nyúlnak, elugrik, aztán visszajön.

Mindenki azt mondja rá, gyáva, mert elugrik. Én nem vagyok biztos benne. Ahány kutyám volt, mind bizalmatlan volt az idegenekkel (én se vagyok egy közvetlen típus....), a kuvasz-mentalitásnak pedig szerintem része, hogy ne bízzon feltétel nélkül az emberekben. Sokat jártam vele emberek közé, gond nélkül tömegközlekedik stb., de nem bizalmaskodik.


Szerintetek? Tényleg gyáva? Vagy kuvasznál ez normális? Mit tegyek, hogy több önbizalma legyen?


2014. aug. 18. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy te milyen kutyát szeretnél? Ilyet vagy olyat, amit legalább ha arra kérsz, meg lehet simogatni? Orvosnál hogy viselkedik, ott hagyja magát? Kölyökkorában sosem simogatta senki más?
2014. aug. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kuvaszokról sajnos nem sok jót hallottam eddig. Én sem értek hozzá, elnézést, de most csak azért válaszolok, hogy figyelemmel tudjam kísérni, hátha ír hozzáértő, mert engem is érdekel. Az egyik menhelyről hozott kutyám kuvasz keverék, őbenne is kicsit előjönnek ezek a jellemvonások. Irtó kedves tud lenni általában, de néha előjön belőle a bizalmatlanság és ebből kifolyólag ingerlékenység. Számára veszélyesnek tűnő helyzetekben bemerevedik és időnként morgással reagál.
2014. aug. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy gyáva lenne, de ezt leginkább a fajtához értő szakember tudná megmondani. Pl. a tenyésztője, ahonnan való. Plusz még nagyon fiatal is, szóval... így ennyiből egy laikus nem tud mit mondani, nem látjuk, nem ismerjük a kutyát.
2014. aug. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem "gyáva",ha az lenne,oda se menne az emberekhez,csak behúzná a farkát és elmenne.Viszont bizalmatlan velük.Biztos,hogy korán elkezdted szocializálni kiskorában,és sokat vitted idegen emberek,kutyák közé?Ha igen,akkor csak annyit tudsz tenni,hogy továbbra is minél többet viszed idegenek közé,hogy szokja,esetleg egy jó kutyasuli is sokat segíthet.
2014. aug. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Állatorvosnál mindent enged, még a váróban is összebratyizik mindenkivel (= pacsit ad, nála ez a maximum), bár tény, hogy nagyon figyeltünk rá, hogy ne érje kellemetlen tapasztalat. Ő az a kutya, aki az állatorvoshoz befelé húz... :)

Kutyaoviban voltunk, az sajnos elég rossz élmény volt neki, mert mindenki nagyobb volt nála és nagyon megtaposták... de később a kutyasuliban rendesen viselkedett, szépen, bár kissé tartózkodóan játszott a többi kutyával. Ugyanakkor az oktatónak sem engedte, hogy megfogja a nyakörvét behívás gyakorlásnál, hanem mindig rajta kellett hagynom a pórázt. Nem menekült, csak nem hagyta magát megközelíteni.

Utcán nemigen simogatták soha, csak amíg pici volt és cuki, azt is inkább eltűrte, mint élvezte. Most meg már az emberek nem kapkodnak érte...

Visszatérő vendégeinket megismeri, beengedi, még játszik is velük, főleg ha nem görcsölnek rá a témára.


Pont azt látom, hogy a szocializációval azt értem el, hogy ignorálja az embereket, tereptárgyaknak tekinti őket, és ha valaki mégis szól hozzá, akkor úgy reagál, mintha engem szólítana le egy lámpaoszlop, vagy engem akarna egy vadidegen pasas megsimogatni.

2014. aug. 18. 09:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem érzem magam szakértőnek, de voltak pásztorkutyáim, kaukázusi, sárhegyi és most egy kuvasz. Kaukázusim teljesen bizalmatlan volt az idegenekkel, senkit nem engedett be, csak ha én az udvaron voltam. Akkor ugatott, majd én a kapu felé mentem félre vonult és elfeküdt. Nem nyúlhatott hozzá idegen, ha megpróbálta morgott és ha nem érdekelte az illetőt, akkor oda is kapott! Nem volt félős, hanem bizalmatlan volt. Sárhegyim szinte ugyanilyen volt 1,5 éves kora után. Azzal a különbséggel, hogy ha beengedtem valakit és az illető próbált felé közeledni morgott és arrább ment (kikerülte). Viszont, ha megszokták az idegent aki rendszeresen járt hozzánk, akkor lehetett simogatni is. Unokatesómmal 1-2 hónap után már játszottak, birkóztak, de ha kiment az udvarról és be akart jönni úgy, hogy én nem voltam az udvaron (illetve a közvetlen családból valaki) nem engedte be egyik sem. Kuvaszom most lesz 6 hónapos egyenlőre játékos, de első reakciója számára idegennel, az ugatás és morgás. Illetve oda is kap. Viszont ha velem van akkor bizalmaskodik, nyalogatja a kezét annak akit már pár napja megismert. Egyik komondoros tenyésztő azt mondta ezeknél teljesen természetes, ha nincs egy felette álló a rangsorban a területen (udvaron, vagy egyéb saját helyen), akkor ők a felelősek a területért és nem engedik be, csak a család közvetlen hozzátartozóit (akik közül jó esetben legtöbb felette áll rangsorban). Ha viszont egy rangsorban felette álló ember, családtag van az udvaron az ő felelőssége kit enged be, hiszen az a főnök. Persze szemmel tartják az idegent, ha kell segítsenek esetleges támadásnál. Nekem volt pár kutyám, egy volt amelyik félelmében odakapott. Egy túltenyésztett (szaporított) dobermann. Hát ő a farkát (csonkját, mert 1980-ban még nem volt tiltva a farok és fülvágás) maga aláhúzta. Szerintem amelyik kutya fél az nem emeli magasra dominánsan a farkát, hanem maga alá húzza. Kaukázusim a sárhegyim és most a kuvaszom is nem behódoló sunyító módon, hanem magát kihúzva farkát magasra emelve morog, illetve ha kellett támadott is.
2014. aug. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bocs nem válaszoltam a kérdésedre. Én teljesen egyetértek a 4. válaszolóval. Nem hiszem, hogy gyáva lenne, csak későn kezdtétek a szocializációt. Sétáltassátok és menjetek, emberek, kutyák közé. Kutya suli is jó. Én esténként a családdal megyünk sétálni a kutya jön velünk és ismerősökkel megállunk beszálni, idegen kutyákhoz oda engedem. Eleinte nagyon bizalmatlan volt az én kuvaszom is, most már alig várja, hogy menjünk, már sok kutya az ismerőse és több emberrel is jóban van. Javaslom a klikkerezést! Nagy hatással van rá.
2014. aug. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
bocs éjjel van nem beszálok az ismerősökkel, hanem beszélek XD
2014. aug. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!