Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff. Lenne pár kérdésem?

Amstaff. Lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok, nagyon szimpatikus a fajta, egészen kicsi korom óta szeretnék egyet. Jövőre lehetőségem is lenne rá, de felmerült bennem pár kérdés.

Sok embertől hallottam, hogy a rendesen szocializált kutya nem minden másik ebbel jön ki jól. Kutyasuli mellett ez lehet probléma, előfordulhat az agresszió?

Ha már fajtatiszta kutya, törzskönyvvel szeretném, de érdekelne, hogy van-e fajtamentés?

Sportként mit lehet vele? Mivel terrier, pörgős kutya, szeretnék vele valamit hobbiból sportolni.

Mennyire igényli új trükkök tanulását? A borderekről azt mondják nem elég, ha minden nap ugyan azokat ismételgetjük vele, ilyen szempontból az amstaffal mennyit kell foglalkozni?

Tekintve, hogy fiatal vagyok, és második kutyám lenne, (első a német juhász volt) mik lehetnek a problémák, amik felmerülhetnek?

Előre is köszönöm!



2014. okt. 27. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egy jó kutyasuli (és kutyaovi) mellett az is fontos, hogy te is tudj vele határozott lenni, és legyél nagyon eltökélt. Egy staffinak igazán határozott gazda kell, de ha ezt úgy érzed, hogy tudod vállalni, illetve meg tudod adni neki a lehetőséget, hogy kiskorától szocializálódjon, nem lehet probléma az agresszióval.

Fajtamentés van:

[link]

Azonban vedd figyelembe azt is, hogyha nem egész pici kutyust fogadsz örökbe, adódhat probléma más kutyákkal. Erre is létezik megoldás (kivéve extrém esetekben, pl. viadaloztatott, nagyon idős kutya), nekem is problémás kutyám van az utcáról, és szépen haladunk vele a kutyasuliban, hogy más kutyákkal is kijöjjön. Egyébként ha ilyesmihez is érzel erőt magadban, én csak ajánlani tudom, hogy fogadj örökbe.

Sportnál hobbi szinten szinte mindenféle sport szóba jöhet, én majd őrzővédőzni szeretnék az enyémmel, mert minden jel arra mutat, hogy azt nagyon élvezné, de pl. a súlyhúzás is jellemző a fajtára. Mondjuk egyedtől is függ, az enyém szerintem agilytiben sem lenne rossz, és azt is élvezné. :D

Trükkökről csak a sajátommal kapcsolatban tudok nyilatkozni, ő már-már ijesztően okos, és tényleg nagyon igényli, hogy egyre több és több mindent tanuljunk, nem olyan egyszerű agyilag sem lefárasztani. :)

Sok sikert amúgy a kutyushoz, ha úgy döntesz, hogy megpróbálkozol vele. :)

2014. okt. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. okt. 27. 12:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Agility. Bocs, nem tudok írni. :D
2014. okt. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9%

Ne haragudj hogy ezt mondom, de te még nagyon kicsi vagy egy amstaffhoz. Ez kb olyan álom, mintha egy boxmeccset akarnál megnyerni felnőtt férfiak ellen. Egyszerűen logikátlan, tudom, szép pofijuk van, meg menő kutyák, de egy ilyen kutya csak akkor menő, ha van elég erő és fegyelem benned is, márpedig nem hiszem hogy egy 13 éves kislányban van. Egyelőre valami könnyebb, kisebb kutyussal próbálkozz, hisz mégiscsak a szüleid a kenyérkeresők, őket sem kéne egy ekkora kutyával terhelni ha nem akarják.

Nem mondom hogy megvalósíthatatlan az álmod, de a körülmények miatt nagy butaság lenne.

Az amerikai buldog tenyésztő ismerősöm 14 éves kislánya mondjuk most kapott az apjától ajándékba egy szuka kölyköt, de ott az egész család ezzel foglalkozik, tehát nem áll fenn annak a veszélye hogy nem sikerül megnevelni és kidobjátok az utcára.

Ha a szüleid megengedik hogy kutyád legyen, egyelőre valami kisebb fajtát válassz: törpe pincser, sheltie, uszkár, mopsz, francia buldog, foxi, tacskó, jack russel, spániel stb.

Velük is ugyanúgy járhatsz kutyaiskolába, némelyikükkel még sportolhatsz is, aztán ha nagyobb leszel, lehet még amstaffod saját felelősségedre.

2014. okt. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Első és második vagyok, szintén lány, és a problémás(!) staffim pont 14 éves koromban került hozzám. :) Egyáltalán nem tartom lehetetlennek. Tényleg nagyon megfontolandó, hogy mennyi erőt érzel magadban ehhez, nekem is voltak olyan pillanataim, amikor a kutty próbálgatta az erejét, és úgy éreztem, hogy nagyon össze kell magam kapnom, ha most nem vesztesként akarok kijönni a szituációból. A kutyasuliban is csodálkoztak volt a fiatal lány + böhöm kan amstaff felálláson, de csak arról kaptam visszajelzéseket eddig, hogy az első benyomáshoz képest mindenki pozitívan csalódott, mikor láttak minket együtt akciózni. :) Elég szuperül megvagyunk, alapvetően jól érzem magam a kutyával, magabiztos vagyok, és úgy érzem, ha kétes helyzet van, azt tudom kezelni, az agresszióját pedig már-már eltemettük az emlékeink közé, itthon sincs vele (már) semmi probléma. :) Tényleg csak akkor érdemes bevállalni, ha tudod vállalni, hogy szakértők is lássák a kutyát pici korától fogva, kutyaoviban, kutyasuliban, sőt, érdemes ilyen helyre akár előzetesen is elmenni, tanácsot kérni, esetleg ötleteket a kutyaovi előtti korra, olvasgatni a témában. És tudnod kell, hogy lehet, hogy majd néha rendesen oda kell szólni neki, mindig nagyon ott kell lenni fejben (Az amstaffok egyik kellemetlen tulajdonsága, hogy szinte minden előjel nélkül képesek durranni...), és hát persze azért ezt a szüleiddel is illene alaposan átbeszélni. :)
2014. okt. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

Azért nem kell ennyire démonizálni a fajtát, nekem is staffom van, és kenyérre lehet kenni, soha az agresszió legapróbb jelét nem mutatta sem kutyák, sem más emberekkel szemben. Annyi a titka a dolognak, hogy jó helyről vettem, megbíztam a tenyésztőben a kiválasztásnál, és baba kora óta komoly hangsúlyt fektettünk a szocializációra.

Ha érdekel, tudok ajánlani neked egy nagyon szuper kennelt is :)

2014. okt. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!

3. válasz írója:A kistestű kutyát javasolták sokan, máshol is. Nem hinném, hogy nem tudnék megnevelni egy nagyobb testű ebet, hisz ott van a kérdésben említett német juhász. Én neveltem, én kutyám teljes mértékben. Úgy érzem, hogy a kisebb testű fajták nem igazán nekem valóak, nem ölebre vágyok. Nem döntöttem volna amstaff mellett, ha nem vagyok tisztában a jellemével. Egy álom, tudom, de nekem mindenki azt mondta, hogy törekedjek álmaim valóra váltására. Mindenesetre köszönöm, hogy felhívtad erre is a figyelmem!


A szüleimmel amúgy teljes mértékben átbeszéltük a dolgot, megy az érdeklődés, mindannyian szeretnénk sokat tanulni a fajtáról. Viszont leghamarabb jövő nyárra esélyes a kutyus, szeretnék felkészülni.

2014. okt. 29. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!