Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak panelba?

Milyen kutyát válasszak panelba?

Figyelt kérdés

Még mielőtt jönne a nyálverés, hogy kutyát panelba állatkínzás, az ilyen kommentelők inkább ne.

Szóval díszkutyák kizárva, mert nekem nem kiállításszökevény és nem felmosórongy kell hanem kutya kell akit nem a kozmetikus neveljen hanem én, értem ez alatt a yorki és hasonló kutyikat.

Amik eddig szóba jöttek:

- tacsi

- jack russel terrier

- beagle

- shar-pei (szemfelvarrás? valaki elmagyarázza?)

- francia bulldog

és ami nekem pedig a személyes kedvencem az az amstaff (bár őt a velem együtt élő személy nem biztos hogy tolerálja, mert nem tetszik neki. Mondjuk nekem meg az nem ami neki de ez részletkérdés). De félek a méreteitől egy picikét, illetve hogy rajtam kívül nem biztos hogy más is tudná kezelni (az ereje végett egy idősebb nőt azért szerintem földre ránt ha arról van szó).

Továbbá nem tudom melyik kutyusnak általában mekkora a mozgásigénye. Jelenleg 2 műszakban dolgozom, van aki el tudja vinni sétálni nap közben, de a munkám végett az hol az esti hol pedig a reggeli nagyobb "tréning" kimaradna, vagy eltolódna. Nyilván függ a kutya személyiségétől is.

Akinek van tapasztalata a panelban való kutyatartásról, kennelekről, és egyéb az interneten nem vagy alig fellelhető információkról na az írjon kommentet.



2014. okt. 17. 17:17
1 2
 1/13 KGabi0000 ***** válasza:
10%

Nekem tacsi keverékem van,őt imádom,szerintem nézz szét előbb a menhelyen,annyi tacsi keverék van.Hát a mozgásigénye a Jack Russelnek és Beaglenek nagyon nagy,úgyhogy ahogy látom azok biztos kizárva.Itt tudsz nézni sok aranyos keveréket:

[link]

2014. okt. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%
plüst, műanyagot
2014. okt. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
A felsoroltak közül staffi-pit keverékem van (meg egy huskym és egy keverékem) lakásban, idebent igazi kanapékutya, szinte úgy kell lekörönyörögni, de kint igazi 'állat'. Órákat rohangál, futtatom bringával, kutyákkal játszik. Így egy kiegyensúlyozott, nyugodt kutyám van.
2014. okt. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem a jack russel is mehet panelba, van egy ismerősöm aki panelba tartja. Napi 1.5-2 órát törődik vele (futtatés) és rendben van. Nem tudom pontosan mennyi időd van. De minden kutyának szüksége van rendszerességre.
2014. okt. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Az, hogy a panelban, lakásban tartás állatkínzás, begyöpösödött balkáni hozzáállás. A normális, fejlettebb országokban ez teljesen elfogadott, sőt. Az egyetlen hátránya, hogy a szomszédokkal lehet belőle konfliktusod.

A yorki és hasonló kistestű társasági kutyák sokszor keményebbek és dominánsabbak, mint a nagytestűek, így ne becsüld le őket! Megfelelő helyről, jó idegrendszerű kutyát kell venni és jól kell nevelni. Ez persze minden fajtára igaz, de a divat fajtákra különösen.

Az általad felsoroltak közül a fr. bulldogot kivéve mindnek hatalmas mozgásigénye van -bár ismerek agility-s, frizbis francia bulldogot és meglepően ügyes. És a francia bulldog kivételével kezdő gazdának egyik fajtát sem ajánlom. Ezek a kutyák nem könnyű esetek, kemény kezű, nagy tapasztalattal rendelkező, következetes gazda és rendszeres, fárasztó munka kell nekik. Mert a mozgásigény csak egy dolog, ezek a kutyák komoly szellemi terhelést is igényelnek. De ha úgy érzed, hogy ezt tudod vállalni, vagy elég nagy tapasztalatod van már a kutyatartásban és nevelésben, esetleg el tudsz járni vele sokáig kutyasuliba, akkor persze hajrá!

A kenneleket érdemes lenne külön kérdésben feltenned, majd ha már döntöttél a fajtát illetően.

2014. okt. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én a felsorolt fajták közül,meg a leírásodból a tacskót és a francia bulldogot javasolnám.

A többi eléggé nagy mozgásigényű,nem egyszerű esetek közé tartoznak.


Napi 3 sétának meg kell lennie,ebből az egyik hosszabb legyen,ahol lefárasztod a kutyát.


Esetleg még a menhelyen szét nézhetsz.


Viszont egy kölyök kutyát 2-3 óránként le kell vinni,hogy szobatiszta legyen,azzal számolj!

2014. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok, egyetlen egy gond vagyis az kettő az a munkabeosztásom de. 6-14:30 ebből 4-15:20 a kelés és a hazaérkezés. Du meg 12-24 (tömegközlekedés rulez) De itthon van édesanyám, aki letudja vinni a kutyát. Csaz félek az erősebbekkel nem bírna illetve én sem vagyok tapasztalt kutyatartó, utoljára gyerekkoromban volt kutyám akkor sem volt agyon nevelve. Bár azóta változott a helyzet, de félek egy amstaff felém tudna kerekedni a dominancia harcban. Menhely kutyust nem szeretnék, nem ismerem az előéletét és nem ismerem hogy milyen az idegállapota (volt anno befogadott németjuhászunk).
2014. okt. 17. 18:20
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen megbízható tenyésztőtől javasolnék egy tacskót vagy francia bulldogot. :) Amstaffot semmiképp ne válassz egyelőre! Kell hozzá a tapasztalat és igen, elránthat egy idősebb embert.
2014. okt. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tacsi és francia bulldog. :) Tacsinál fontos lehet tudni, hogy nem tesz jót neki a rendszeres lépcsőzés, gerincproblémákat okozhat.

Bulldog a nagy meleget viseli nehezen, a rövid orra miatt nehezebben hűti magát lihegéssel.

Jó lehet a beagle és a jack russel is, de ők általában önfejűbbek, nehezebben kezelhetőek.

Shar pei-t én személy szerint nem tartanék, az eü. problémák miatt. Shar-pei mozgásigényét nem igazán tudom.

Bulldognak viszonylag kevesebb.

Tacsi, jack russel, beagle vadászkutyák, nagyobb mozgásigénnyel.

Amstaff-ot szerintem még semmiképpen ne vegyél, főleg ne úgy, hogy édesanyádnak kell sétálni vinni időnként. Az amstaff tapasztalt kutyatartóknak való, sok nevelést, foglalkozást igényel, célszerű kutyaiskolába is hordani a megfelelő szocializálás és viselkedés miatt.

Összefoglalva, a felsoroltak közül a tacsit vagy a francia bulldogot választanám, figyelembe véve, hogy a tacsinak ne kelljen napi szinten lépcsőznie (lift, vagy ölben fel-le vinni).

2014. okt. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A felsoroltak közül én is a francia bulldogot ajánlanám, ideális kis kanapékutya, a szőre nem igényel sok gondozást, és a mozgásigénye sem túl nagy. Ha nincs 10 órákra magára hagyva, és legalább napi három sétát be tudtok iktatni az tökéletes neki.

Ha nem vagy biztos magadban (magatokban) semmiképp se válassz amstaffot, vagy shar-peit, elég konokok tudnak lenni, a többinek meg hatalmas a mozgás igénye.

2014. okt. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!