Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morgott a kutyám egy...

Miért morgott a kutyám egy másik kutyára?

Figyelt kérdés
Nagyon gondosan szocializáltuk őt, és eddig ilyen még nem volt, ezért nagyon meglepődtem mikor a kutyaiskola végeztével lejöttünk a pályáról, és a következő csoportból egy kutyára elkezdett az én kutyám acsarkodni, morogni. Azonnal elrángattam onnan és leszidtam, de fogalmam sincs, miért akarta megtámadni ezt a kutyát. Eddig soha nem akart semmit bántani, mi baja lehetett most? Jelenleg 8 hónapos, tehát lehet hogy később még rosszabb lesz a helyzet?

2014. okt. 27. 17:45
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Jó, akkor legközelebb pont leszarom mit csinál, sőt le is veszem róla a pórázt, hadd tegye amit akar, mert én úgyse tehetek semmit.
2014. okt. 27. 19:09
 12/21 anonim ***** válasza:
68%
Ha így állsz hozzá, csak gratulálni tudok. Nehogy már azt hidd, hogy itt mindjárt apokalipszis lesz, csak mert morgott a kutyád, nem kell egyből feladni..
2014. okt. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ezt most irónikusan értettem arra amit eddig írtatok. Mert kb ennyire kaptam hasznos válaszokat. Majd legközelebb megkérdezem az oktatót, azt kész.
2014. okt. 27. 19:23
 14/21 anonim ***** válasza:
Még az is jobb lenne, mint hogy bepánikolva próbálod leállítani:)
2014. okt. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%
De most szerinted az oktató tudni fogja? Nem egy mentalista. Mondom, ne csinálj ebből nagy ügyet, tényleg nem kell ennyire görcsölni rajta, csak lazán!!
2014. okt. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor mit csináljak vele, ha megint ok nélkül meg akarja támadni? Most még vissza tudom fogni őt, de lassan erősebb lesz nálam. Ilyenkor milyen módon kell őt leszidni? Konkrétan arrébb rángattam és leordítottam a fejét. Remélem eredményes voltam...
2014. okt. 27. 19:29
 17/21 anonim ***** válasza:
Szólj rá erélyesen, ránts egyet a pórázon, vagy nem tudom.. De nem kell egyből rosszra gondolni, nem biztos, hogy agresszióból morog. Az én kutyám az elején, mikor még nem volt szocializálva minden kutyára egyből morgott, így akart "keménynek tűnni", de soha nem bántana egy kutyát se.
2014. okt. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem csak morgott, hanem majd kitépte magát a kezemből. Támadni akart, borzolta a szőrét is. Mikor arrébb vittem, velem nem akadékoskodott, hála istennek, abbahagyta.
2014. okt. 27. 19:41
 19/21 coyote01 ***** válasza:
100%

Egy kissé túl spirázod a dolgot. Semmi nem történt, csak kamaszodik a kutyád. Lesz még ez ettől cifrább is. Azt meg végkép ne csináld, hogy ráhagyod a kutyára, mert ebből nagy gondjaid lehetnek majd. Most egy kicsit erősebben kell megfogni a "kirohanásait", és tiltani a dominancia próbálkozásait.

Nyugi, majd beletanulsz. Mellesleg, ha ott vagy az iskolában, jobb ezt "melegében" megbeszélni az oktatóval, valszeg mivel Ő látja is a kutyát, jobban "képben" van, illetve megtudja mutatni, hogy mit csinálj ilyen helyzetben.

2014. okt. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

KAMASZODIK. Ilyenkor sajnos előjön a gonoszabbik énjük :)

Meg kell neki mutatnod, hogy ez a viselkedés NEM elfogadott.


Ha legközelebb ilyen kitörése van, szépen megfogod a nyakörvénél, odébb viszed (nem rángatod) és leszidod (grabancrángatás és egy határozott NEM/FUJJ/HAGYOD). A szidást addig csinálod, amíg be nem fejezi a morgást és borzolást. Ha abbahagyja, elengeded (azért póráz legyen rajta), vártok 1-2 percet, aztán lehet megint közelebb menni a másik kutyához. Ha megint acsarkodik, megismétled az egészet. Amikor már úgy tudtok közelebb menni, hogy normálisan viselkedik, akkor rádicsérsz szóban, legyen nagyon vidám a hangod.


Szerintem beszéld meg a másik gazdával is, hogy egy 10 percre maradjon még és segítsen :)


Az én 15 kilós kutyám nekirontott egy totál szelíd 50 kilósnak, utólag leesett hogy azért, mert megijedt tőle. Na én ugyanezt eljátszottam 2 alkalommal (a fent leírt fegyelmezést), utána szent volt a béke.

2014. okt. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!