Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan, akinek nem jött be...

Van olyan, akinek nem jött be a BARF?

Figyelt kérdés

Egy ideje nézegetem BARF és a PREY etetést. Táppal etetek, mert egyszerű, jelenleg nem nagyon lenne időm/energiám "főzőcskézni", viszont érdekel, hátha egyszer majd lesz.

Azoknak a véleménye érdekelne, akiknek NEM jött be ez a fajta etetés. Mindegy mi miatt (drága, nehéz beszerezni, sok idő, nehéz tárolni, nem jött be a kutyának stb. tényleg bármilyen indok), bármit meghallgatok.

Azoknak a véleménye is érdekelne, akik nem nyersen adják a húst, hanem esetleg főznek a kutyának vagy legalább forrázva adják a húst. Nekem nem szimpatikus, hogy nyersen adom a bolti húst, én sem enném meg, egyszerűen nem tudok megbízni bennük. Akik főznek a kutyának, mit adnak neki? Mennyire bonyolult, időigényes, drága stb.? mIlyne húst adnak?

Előre is köszönöm.



2014. okt. 28. 11:42
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Azért azoknak a válaszolóknak, akik szerint ez a darabolás, osztogatás stb. annyira könnyű... Örülök, hogy nekik van ennyi idejük, nekem jelenleg nincs, ami van, azt inkább a kutyámmal tölteném...

További válaszokat is szívesen fogadok!

2014. okt. 28. 12:47
 12/31 anonim ***** válasza:
83%

Nekem ezek a problémáim vele:

- egy relatív kisméretű kutyának is elég nagy mennyiség kell belőle, míg tápból elég 180-200g. És akkor vegyük hozzá, hogy sok embernek több kutyája van. Nekem 3 (most épp).

- nem tudom hol tárolni. Sokszor még egy 1 kg mirelit húst is alig tudok elrakni magamnak, mert nem fér el.

- különben is, jön egy áramszünet aztán cs*szhetem az egészet.

- nincs akkora lábasom amiben meg tudom főzni.

- a kutyáim nincsenek is túlzottan oda a nyert húsért. Nem gondolom, hogy ez ciki lenne, hogy ettől kevésbé lennének "igazi" kutyák, mert már ilyen leszólást kaptam.

- sokáig tart megcsinálni, főzni, szédszedni, porciózni, zöldségek, anyámkínja. Én főzésben és méricskélésben reménytelen vagyok, egyszerűen nem megy. A halál fog azon aggódni, hogy jaj, megfelelőek voltak-e az arányok, inkább kiteszem nekik a prémium tápot, és nyugodtan alszok.

- tanulás, munka, egyebek mellett azt az időt inkább azzal töltöm, hogy a kutyákkal foglalkozzak.

- akárki, akármit mond, drága. Hacsak nem csak a lehető legdrágább hiperszuper táphoz méred. Egy tökéletes közepesebb minőségű táp jóval olcsóbb. Lehet én vagyok tudatlan, de a hússal etetésnek az a lényege, hogy húst egyen a kutya, nem? Na most a hús drága, sokszor még saját magának sem engedheti meg a gazda. Persze mindenféle húshoz kapcsolódó hulladékot lehet venni olcsón, de én nem így képzelem el a dolgot.

- a két módszer hívei túl tökéletesnek állítják be az egészet és ez irritáló. A világ legegyszerűbb dolga, mire én kimérek egy tápot, addigra ők a borjú méretű ebüknek teljes menüt főznek, annyira gyerekjáték, olcsó, az ő kutyájuk minden nap szarvast, őzet meg anyámkínját eszik mert olyan olcsó (na persze mikor legtöbb ember nem eszik olyat egész életében) stb. Hát ez nem igaz. Igen, jót tesz a kutyának, de hamis dolgokat ne állítsunk már.

- nem tudok mivel elmenni érte, hazahozni.

- az a sok beruházás, megfelelő hűtő, fagyasztó, lábas stb, nekem nem éri meg.

- akiknek az a baja, hogy mit tesznek a tápokba, az nem gondol bele, hogy milyen élete volt azoknak az állatoknak, akik a boltokba kerülnek. Boldogtalanok voltak, és egyáltalán nem egészséges dolgokkal tömték őket, hogy minnél gyorsabban le lehessen őket vágni. Akkor aztán majdnem ott vagyunk mint a táppal. Kétlem, hogy a legtöbb embernek lenne lehetősége bióhúst venni. Ha meg igen - na az még annál is sokkal drágább.

Talán, ha időmilliomos lennék és csak 1 mini kutyám lenne, vagy csak 1 macskám, akkor kipróbálnám. Talán.

2014. okt. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
80%

Én is megpróbáltam, csatlakoztam a facebook csoporthoz, és összeraktam neki egy barf étrendet. Borzasztóan drága, időigényes, macerás dolognak tartom. Ha még csak csontos húst meg zöldségeket kapna, azzal nem lenne baj, de az igazi barfosok ilyen mindenféle izéket is megvesznek: céklapor, lucernapor, zöldkagyló, ezek viszont már méregdrága dolgok. Gyakorlatilag ha igazi barf szerint akarja etetni valaki a kutyáját, az készüljön arra, hogy egy speciális étrendet igénylő gyermeke van, akinek minden este hatalmas odafigyeléssel kell változatos vacsit összeállítania.

Az sem tetszett, hogy a csoport tagjai úgy viselkedtek, mint a szektások: ha valaki mondott valamit, azonnal 20-an letámadták, hogy az nem úgy van, és máris kész volt a balhé. Én egyszer kérdeztem meg valamit a csoportban, azonnal kicsúfoltak, hogy még ezt se tudom, aztán a vége az lett, hogy engem tiltottak ki, a bunkók meg bent maradtak. Szóval azóta sem próbálkoztam barffal, mivel ki vagyok tiltva a csoportból, nem is tudom mit hogyan kéne adnom neki, de nem is érdekel. Maradtunk a szuperprémium tápnál, s mivel a tenyésztő hozatja nekünk, tök olcsón kapjuk. Tudom hogy nincsenek benne mesterséges adalékanyagok, és pofon egyszerűen kiadagolom neki, ha este 11-kor érek haza a munkából, akkor sem kell ezzel vesződnöm.

Nem rossz dolog a barf, és ha sok pénzem lenne, biztosan alkalmaznám, de így nem.

2014. okt. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
39%

Édesem!

"Azért azoknak a válaszolóknak, akik szerint ez a darabolás, osztogatás stb. annyira könnyű... Örülök, hogy nekik van ennyi idejük, nekem jelenleg nincs, ami van, azt inkább a kutyámmal tölteném... "


Te kérdeztél, a többiek válaszoltak. Nehogy már megsértődj, mert másoknak nem probléma 10 kiló húst szétosztani és beadagolni és ki ne találd, hogy ez legalább egy 3 órás, de minimum fél napos művelet.

Írd ki azt legközelebb, hogy szidjuk együtt a BARF-osokat, és ne azt kérdezd, hogy "Mennyire bonyolult, időigényes, drága stb.? mIlyne húst adnak? "

2014. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
81%

Első vagyok, olvasva a hozzászólásokat eszembe jutott még pár dolog.

Árban szerintem hasonló a BARF mint egy normál táp, pont ezért írtam a nagy tételt. Nagy tételben mindig olcsóbb minden, ehhez viszont nagy fagyó kell...

Az adagolás nem egy nagy dolog, az ember szeme rááll egy idő után és szemre tudja miből-mennyi kell.

A kiegészítőkről annyit hogy elsőre valóban húzós az áruk, 10 ezres tétel is lehet de az elég majdnem egy évig, akkor meg...?

Ugyanakkor valóban egy fokkal bonyolultabb mint tápozni, akinek a táp bevált (mint nekünk) az sem árt a kutyájának, szerintem egy Pro Plan, Josera, stb. UGYANOLYAN megfelelő mint a BARF/PREY. Ne felejtsük el még így is szűk réteg vagyunk a legtöbben maradékkal/Teszkós szutyokkal/konzervvel etetnek.

2014. okt. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
59%

Nem könnyű, bele kell jönni. Meg amúgy én se sétaidőben szoktam ezt csinálni, hanem késő este, amikor már úgyse csinálnék semmit.

Arról nem is beszélve, hogy ezt az időt is a kutyádra fordítod. A kutyatartás nem csak játékból meg simogatásból áll. Nem azt mondom, hogy kötelező BARFozni (bár a tápos ideiglenes kutyámat konkrétan úgy érzem, hogy mérgezem a sok szarral), de ne amiatt ne csináld, mert inkább játszol a kutyával. Olyan szinten jobb a tápnál, kíméli a kutya emésztését, sokkal jobban hasznosul egy csomó sokkal jobb tápanyag, hogy megéri, mert éveket adhat az életéhez, az időskori életminőségéről nem is beszélve.


Amúgy ha nem eszi a kutya a nyers húst, akkor érdemes először főzve adni neki, aztán egyre kevésbé főzni, így megszokja, hogy nyersen is lehet enni. Ha meg nem eszi a zöldet, össze lehet darálni a hússal. Minden megoldható, csak akarni kell, meg utánajárni.

2014. okt. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
96%

Nekem 2 kutyát kell etetnem,igaz kistestűek.

Én 1 évig BARF-oztam,de szinte drágábbra jöttem ki mint a prémium táppal.


Azért,mert olcsó hús forrásom nem volt,így a szívnek is kilóját 500-600 ftért vettem, a farhátat 250 ft/kg ha szerencsém volt,akciósan vettem 180 ft-ért. Csirkenyakat 400 ft/ kg-ért vettem.

Akkor a másik,hogy kb 6-7 napi adagot tudtam csak elrakni a fagyasztóba vmikor kevesebbet.

Nagyobb tételben jobb lett volna rendelni,olcsóbban.De tárolni nem tudtam volna.Akkor ahonnét vettem,volt hogy hiány volt több napig!!!így vagy még drágábban kellett hozzá jutnom a húshoz vagy pedig tápozni pár napig és minden nap boltba járkálni,hogy hoztak e már húst.


Én annyira nem tartottam macerásnak a tálalást,mivel aznap amikor meg vettem akkor kizacskóztam és kábéra porcióztam,nem méricskéltem,csak a legelején amikor elkezdtem,utána már szemre csináltam.

Ki porciózva eltettem a fagyasztóba,aztán esti séta előtt kivettem,forró víz, mire haza értünk kiolvadt majd reszeltem rá almát,répát egyebet ami volt itthon. Lucernaport raktam rá,amit egyszer a parkban/mezőn szedtem,kiszárítottam.Hetente 1x tojást is kaptak.


Szóval én nem éreztem bonyolultnak, 5 perccel tovább tartott tálalni,mint kiönteni a zacsiból a tápot aztán ennyi!!!


Amit a kutyákon láttam pedig lenyűgözött!! Még Acana mellett sem néztek olyan jól ki mint a BARF mellett.


Viszont muszáj vagyok újra tápozni,de ha lesz egy nagyobb fagyasztóm,találok olcsóbb hús forrást,akkor vissza térek rá!


Ehhez nem nagyon kell időmilliomosnak lenni.Egyszerűen akkor kell rá időt szánni amikor megveszed a húst és kiporciózod majd elrakod a fagyasztóba.

Utána már nem sokat kell vele szenvedni. Annyi még,hogy hosszú szőrű kutyáknál szinte minden vacsi után pofa mosás,edény öblítés, ahol ettek felmosni.


Vmilyen szinten egy cseppet körülményesebb a nyers etetés,ez tény. De én csak is fagyasztó és olcsó hús forrás hiányában hagytam abba!

2014. okt. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
50%

A drága húsról meg annyit, hogy mindent 100 és 700 Ft közötti kilós áron veszek a piacon, nem szűzpecsenyén élnek a kutyák, hanem zúzán, szíven, nyesedéken. Aki vaddal etet, az meg vadnyesedéket vesz, ami az emberi fogyasztásra szánt húsok széleit jelenti, egész elnagyoltan vagdossák le a húsról, nem úgy, mint mi a konyhában, hogy minden négyzetcenti színhúst hasznosítani akarunk. Szóval szép és olcsó húsok, tényleg. Ítélkezés előtt érdemes utánanézni az ilyeneknek.

Tényleg nem kell a drága húsokkal etetni a kutyákat, akármilyen olcsó jó lesz, mert is mérföldekkel jobban néznek ki, mint a tápon, amibe meg minden használhatatlan részt (toll, bőr, karom, stb.) bedarálnak "hús és hússzármazék" néven.

Az meg bocsánat, de nem érdekel, hogy a kutyám boldog csirkét eszik-e vagy sem. A tápba meg a henteshez kerülő állatnak se volt jó élete, de ettől még enni kell. Nekem is, meg a kutyának is.

2014. okt. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
55%

Persze akumi meg lehet oldani, gondolom majd te veszel hozzá lábasokat meg mindent amiben megfőzhetjük. xD Szerintem nekem még asztalom vagy bármilyen felületem sincs akkora, amin a húsokat tudnám rendezni. Nem tudom, hogy miért olyan hihetetlen ez. Nem mindenki 20 fős családban él, palotában. Én speciel egyedül egy kétszobás lakásban. Még a kutyák is alig férnek be, szerencse, hogy van kert.

Azt meg ki mondta, hogy játék és simogatás van inkább a darabolás helyett? Nem mindenkinek annyiből áll a kutyázás, hogy elvszi sétálni meg dobálja neki a labdát. Speciel nekem 3 munkakutyám van és versenyzek velük, baromira nem a kutyulimutyilizás megy. Meg vannak olyan emberek akiknek is estére is akad dolguk bőven.

2014. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
45%

Hát Akumi eléggé kettős mérce, ha valaki csak addig állatvédő amíg a kutyákról, meg főleg a sajátjáról van szó... Az a csirke is állat és érző lény volt amit megeszel. Máshol meg a kutyát eszik meg...

De ha ez nem érdekel legalább az érdekeljen, hogy mennyi sz*rt tömnek beléjük, mielőtt te megveszed a boltban magadnak meg a kutyának. Baromira nem egészséges. Elég csak megkóstolni milyen ízetlenek.

2014. okt. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!