Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan, akinek nem jött be...

Van olyan, akinek nem jött be a BARF?

Figyelt kérdés

Egy ideje nézegetem BARF és a PREY etetést. Táppal etetek, mert egyszerű, jelenleg nem nagyon lenne időm/energiám "főzőcskézni", viszont érdekel, hátha egyszer majd lesz.

Azoknak a véleménye érdekelne, akiknek NEM jött be ez a fajta etetés. Mindegy mi miatt (drága, nehéz beszerezni, sok idő, nehéz tárolni, nem jött be a kutyának stb. tényleg bármilyen indok), bármit meghallgatok.

Azoknak a véleménye is érdekelne, akik nem nyersen adják a húst, hanem esetleg főznek a kutyának vagy legalább forrázva adják a húst. Nekem nem szimpatikus, hogy nyersen adom a bolti húst, én sem enném meg, egyszerűen nem tudok megbízni bennük. Akik főznek a kutyának, mit adnak neki? Mennyire bonyolult, időigényes, drága stb.? mIlyne húst adnak?

Előre is köszönöm.



2014. okt. 28. 11:42
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
86%

A húsos etetés a beszerzésen, tároláson kívül csak annyiban problémásabb, amennyivel problémássá teszik sokan. Mert nem mindegy, milyen zöldséget kap a kutya. Természetesen csak biot lehet adni. Aztán jönnek a kiegészítők, mert a húsban netán még sincs meg minden, ami a kutyának kell.

Akinek a táp jön be, az adja csak a tápot.

Hússal etetett kutya is lehet beteg, halhat meg a végső kutyakorhatár előtt. És tápon tartott kutya is élhet matuzsálemi korig. Feleslegesnek tartom az egész szembeállítást.

Mint az embereknél. Aki nem eszik bio ételt, azt elviszi a rák, a lépfene, meg mindenféle borzalmak várnak rá.

Vihar egy kanál vízben.

2014. okt. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
72%

Tisztázzuk: a BARF nyers etetést jelent, a főzöcske más lapra tartozik.

Én meg nem vagyok állatvédő. Segítek, ahol tudok, de ennyi. Vega meg végképp nem vagyok, és nem is fogok erről vitát nyitni.

2014. okt. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
41%

Ha megoldható a hús tárolása akkor BARF. Ez az egy hátránya van.

Nagyon nagyon sokat számít az etetés minősége, főleg fejlődő korban. Oké, hogy kényelmesebb a tápozás, de hát magunknak is csak meg kell csinálni a kaját, akkor a kutyától ennek az időnek a töredékét miért sajnáljam?

Azt sajnálom, hogy az első kutyámnál nem ismertem meg időben BARF-ot és tápokkal kísérletezgettem.

Az Acana volt az amitől tényleg jól nézett ki, de annyira nem mint a hústól.

Ha most Acanával etetném a kutyákat akkor kb 45 ezer lenne minden hónapban, így meg nincs 30 ezer.

A %-okra sem kell rágörcsölni. Mindenki megtalálja a magának megfelelő arányt és nem kell grammokon aggódni.

Nálam például a hús és csontos hús aránya egymáshoz viszonyítva 50-50 % de össz-viszz nem is tudom pontosan. Én nyomom az extra szénhidrátot is. A zöldség arány is változó. Majdhogynem ránézésre adagolok már.

A 3. kutyám az egyetlen aki szinte kezdetektől BARf-ozik és valami hihetetlen formában van. Persze nyilván ehhez hozzátartozik a mozgatás is, de a tápos kölyök kutyáim nagyon nem ilyenek voltak, ugyanilyen mozgás mellett.

Ráadásul ő fehér és esélyes az allergiára. Ha soha nem lesz allergiás akkor is mondhatja bárki, hogy lehet, hogy táppal se jött volna ki, de mi van ha igen?

Amikor váltottam már 1 héten belül látszott a változás mindegyiken. Sokkal szebbek lettek, izmosabbak. A szőrük még puhább és fényesebb. Sokkal több az energiájuk is. Egyszerűen mindenben másabbak. Semmi pénzért nem váltanék már tápra.

Nem értem miért kell lehúzni ezt az etetést.

Inkább a gagyi tápot és a kutyának nem való maradékot fikázzátok szerintem.

2014. okt. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
90%

"De ha ez nem érdekel legalább az érdekeljen, hogy mennyi sz*rt tömnek beléjük, mielőtt te megveszed a boltban magadnak meg a kutyának. Baromira nem egészséges."


Igen, sok sz@rt tömnek a csirkékbe, de el kell mondani, h a magyarországi helyzet 1000x jobb, mint a távol-keleti - ugyanis a kutyatápokba leginkább innen kerül csirke (bár leginkább csak melléktermék - toll, csőr, bőr stb.)

2014. okt. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem BARFoznék, nekem az egész totál macera, ahogy utánaolvastam, a saját dolgaimmal is alig tudom magam utolérni, nem lenne rá se időm, se energiám. Húst esznek a kutyáim rizzsel, 3 havonta pedig tartunk egy ízületvédő kúrát, de nem veszek zöldkagylót meg lucernaport meg isten tudja mit. Nekem az egész kicsit hogy is mondjam, túl sok. Tőlem ennyi telik.
2014. okt. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Kedves 14-es: Én nem sértődtem meg, te vagy itt felháborodva :) Nem akarom szidni a BARFot és hasonlókat, mert nekem is sokkal szimpatikusabb lennem, ha nem tápot enne a kutya, de ha nem tudom összehozni akkor ez van. Ezért kérdeztem, hogy valójában mennyi idő. Nekem ez még így is sok, ez van.


Akumi, tisztában vagyok vele, hogy a kutyázás miből áll, nem csak simogatom a kutyát és jétszok vele, utazok ekeget ahhoz, hogy más foglalkozásokat is kapjon, ami szintén idő, emellett van más dolgom is.


Nem fogom a BARFosokat szidni, nem tudom miért vesz ennyire bármit támadásnak a társaság egy része... A hozzászólások alapján nagyon jó dolog, ha van valakienk elég ideje és pénze, én most még maradok a tápnál...


Köszönöm!

2014. okt. 28. 16:54
 27/31 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk sem jött be sajnos. Azért akartam, mert csirkeallergiás a kutya, és gondoltam a barf lesz a megoldás. Egy hónapig próbálkoztam, de húsbeszerzés idegőrlő volt. Amit olcsón betudtam szerezni, az a marhanyesedék volt, de több volt benne csont, mint a hús, ettől meg kemény és rohadthús szagú volt a széklete, nem beszélve arról, hogy majd éhen halt, ha már a konyha felé indultam a kutya rohant, hogy kap-e valamit. Egy hét után a marhanyesedéktől is alergiás tünetei lettek, azonkívül úgy legelte a füvet, mint a tehén. Aztán meg zöld habos fűcsomokat hányt.

Egy hónap után feladtam, talán a sikerül olyan helyre költözni, ahol több és jobb húsforrást találok újra megpróbálom, de addig inkább tápozok.

2014. okt. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

27-es bocsi a kérdésért, de akkor milyen tápot eszik a kutyád ha a csirkére és a marhára is allergiás?

Bárányhúsosat vagy nyuszisat? Nem drága az?

2014. okt. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Itt senki nem húzta le ezt az etetést. A fanatikusok irritálnak, akik lenézik a táppal etetőket meg önzőnek állítják be, mert nem akarnak időt szánni rá, és akik úgy állítják be, mintha ez lenne a világ legújabb csodája, ami persze a legolcsóbb, leggyordabb, legegyszerűbb, és amúgy minden másban is tökéletes. És ez nem igaz. Nagyon jót tesz a kutyának, ebben senki sem kételkedik, de bizony vannak hátulütői.
2014. okt. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 sippara ***** válasza:
41%
Akinek nem jön be, annak azért, mert sok cuccra allergiás a kutya, és nehéz megfelelő mennyiségű húst beszerezni normális áron. Persze, van, akinek ez a heti egyszer 20-30 perc rettenetesen bonyolult, és nevetségesen sok időt/energiát vesz el ahhoz képest, hogy csak a kutya emésztése, szőrminősége, kondija, állóképessége javul, de ettől az etetés maga nem lesz rosszabb. Két kutyát etetek havi 10-15 ezer körüli összegből (összesen 45 kilónyi kutya), ebben benne van a rizs, a húsok, a zöld, ízületvédő kúrák, lucernapor, almaecet, alkalmanként méz. Ehhez fog még jönni talán a halolaj kapszula, de olyan vészesen az sem fogja megdobni a költségeket. Táppal is hasonlóképp jönnék ki árban, a kutyák sokkal szarabbul néznének ki/éreznék magukat, bár nyernék kb havi 5-6 órát, de asszem ezt túlélem :)
2014. okt. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!