Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehet venni olcsón törzskö...

Hol lehet venni olcsón törzskönyv nélkül Westie kölyök kutyát?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy Westiet deh mindenhol csak törzskönyvezett és verseny-t nyert szülőktől született kiskutyákat találok nagyon drágán de nekem nem fontos hogy legyen törzskönyve (barátnőm fura kérdése h milyen nevet lehetne adni egy Westie kutyusnak ?:D )
2010. jan. 25. 21:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
47%
Nem minden kutya beteg ami nem törzskönyvezett...
2010. jan. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%

Emlékeztek arra a pár nappal ezelőtti riportra a németjuhászokról, akiket ketrecben tartottak, soha nem mozgattak le, hetente kétszer etettek, évente kétszer ellettek? No, aki olcsón akar fajtatiszta kutyát törzskönyv nélkül, az személyesen és a pénzével járul hozzá, hogy az ilyen embertelen humanoidok tovább folytathassák a kutyagyártást. Olcsó westie-t is ilyen helyről, ilyen szülőktől lehetne szerezni, és ezzel fenntartani a szaporító kutyagyárát. Gratulálok. :-(


Mondjuk mi mást lehetne várni egy olyantól, aki olcsón akar divatkutyát (és még annyi önállóság sincs benne, hogy nevet tudjon adni neki)? Számít neki egyáltalán egy kicsit is, ami mögötte van? Belegondolt valaha? Elolvassa az alábbi linket? Nem. :-(


[link]

2010. jan. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
21%
Tk nélküli westi kapsz az expresszen,e-dogon.Unom már hogy mindenki a tenyésztö,szaporitó közti külümbségen lovagol.Tenyésztök nagy része sem tenyésztö csak szimpla szaporitó.2 kutyát vettem Nagybetüs tenyésztőnél,egyik Akita másik csivava volt.Többet jártam velük dokihoz mint amennyit otthon volt.Szembetegségek,örökletes betegség stb,had ne soroljam fel az egészet..Aztán mikor jeleztem a tenyésztőjének hogy gond van a kutyussal,háritott..Hát ennyit a tenyésztőkről is,,Sőt az egyik még meg is fenyegetett hogy beperel hitelrontásért,nem nevezném meg a kennelt...Véleményem szerint ugyanannyi selejtes kutya kerül ki tenyésztőtől is...
2010. jan. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
54%
Ha rendes szerződésetek lett volna, akkor perelhetett volna, úgyis te nyersz. Ő fenyegetőzött, te beijedtél...
2010. jan. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Tévedésbe vagy 12.48-as,volt adásvételi szerzödés,csak az állatok érdekeivel nem foglalkozik senki..én még ügyvédnél is voltam,ő is azt tanácsolta hagyjam..akkor kihez kellene fordulni??!!
2010. jan. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
68%
Hát legközelebb majd megnézed kitől veszel kutyát és nem leszel olyan naív hogy elhiszed, a 100 díjától meg a nevétől lesz valaki igazi tenyésztő! Vagy nem ilyen kis szr beteges, dülledtszemű, mikroszkópikus méretű divat ölebeket kell venni.
2010. jan. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Olcsó kutya vásárlásának egyik legfőbb veszélye: a szülők nincsenek szűrve a genetiekailag öröklődő betegségekre.

Mentes: nem beteg, nem hordozó

Hordozó: tünetekkel nem rendelkezik, de a betegséget örökíti

Beteg: tünetei is vannak

Recesszív öröklésmenet:

mentes x mentes szülőpár = mentes utód

mentes x hordozó szülőpár = hordozó utód

hordozó x hordozó szülőpár = BETEG utód

Nem nehéz belátni, hogy a szűrések hiányában a kölykök egészsége csakis és kizárólag a szerencse műve.

2010. jan. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ne akarj olcsón kutyát venni sajnos nagyon sok a szaporító! Ha mindenképp olcsóbb helyről akarsz nagyon nézd meg a kutya szüleit és tartásának körülményeit.
2010. jan. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
01-26 16:22-nek: Egy normális szerződésben garancia is van: a tenyésztő kötelezi magát, hogy ha öröklött betegség bukkan fel a kutyában, akkor visszavásárolja a kölyköt.
2010. jan. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Akiteki ***** válasza:
100%

Bármelyik szaporítótelepről. Az árkülönbözetet pedig költheted állatorvosra. És később majd vered a fejed a falba.

Hozz ki a menhelyről egyet ingyen.

2010. febr. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!