Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Diszplázia!? Lent!

Diszplázia!? Lent!

Figyelt kérdés
Másfèl èves havanese kutyám a bal hátsó lábát egy bizonyos tempóban nem rakja le. Elmentünk az ortopèd orvoshoz,ès azt mondta h nem annyira vèszesen gyengèk az izületei hogy egyből műteni kell. Adott izomerősítőt,de mivel nem javult,vissza megyünk röntgenre. Volt már valakinek ilyen? Ha megműtik,akkor utána teljesen helyre jön? Mennyire lehet terhelni? Trükköket szoktam neki tanítani. Ezt utána is tudjuk folytatni? ? Aki tud,lègyszi segítsen! Tapasztalatokra vagyok elsősorban kíváncsi! Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. okt. 28. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Várd meg a röntgen eredményét, addig legfeljebb csak találgatásokat olvashatsz, amivel kisegítve nem leszel.

A diszplázia a csontrendszer fejlődési rendellenessége az ízületi vápa nem tartja megfelelően helyén a végtagot - ez lehet tünetmentes, vagy látható a kutya mozgásán is, de elsősorban nem a kis termetű kutyákra jellemező.

Más okok is szóba jöhetnek, valós betegségeken kívül még olyan esetek is előfordulnak, amikor a kutya szimulál.

Nem állítom, hogy nálad is szimuláns a kutyus, de a kérdésedre nincs pillanatnyilag megfelelő válasz, arra majd csak a röntgenfelvételeket megnézve, az állatorvos tud válaszolni, hogy valóban diszpláziás-e a kutya, és ha igen, az mennyire súlyos.

2014. okt. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez inkább patella lesz, nem diszplázia. A kistestű kutyáknál ez szokott lenni az egyik leggyakoribb betegség, ha nincsenek szűrve.

[link]

2014. okt. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Ez tènyleg valószínűleg patella lesz
2014. okt. 28. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!