Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jelentettek már fel valakit,...

Jelentettek már fel valakit, mert sokat ugat a kutyája?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy engem az előbb fenyegetett be a szomszéd, hogy feljelent, mert amikor nem vagyunk otthon, a kutya megállás nélkül ugat.

Hozzáteszem, hogy 3 hónapja költöztünk kertesből panelba. A kertes háznál kitűnő jelzőkutya volt.

Tisztában vagyok vele, hogy szeparációs stressznek hívják a problémánkat, csak már nem tudom, hogy mit tegyek. Mióta magunkhoz vettük, azóta ezt csinálja, csak nem tudtam, hogy ennyire zavaró mértékben. Pedig anno is, és a költözés után is végigjártuk a fokozatosság elvén működő otthon hagyást.


Mire számítsak, ha feljelent? Mit tehetek, hogy ne ugasson annyit? A fárasztást ne írjátok, mert napi szinten reggel-este másfél órát aktívan eltöltünk a kutyafuttatóban. Szellemi és fizikai fárasztás is megvan ilyenkor. De ezek szerint nagyon bepörög, amikor nem vagyunk otthon.

Falkavezérséggel minden rendben amúgy.

Mit tehetek még?


2014. okt. 29. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy szeparációs stresszben szenved a kutyád, már fel kellett volna keresned egy kiképzőt, vagy egy kutyaiskolát, ahol segítenek ezen a problémán.

Azt nem írtad, hogy mennyit volt eddig egyedül a kutya, ha volt egyedül, akkor fokozatosan volt-e szoktatva az egyedülléthez. Milyen fajta?

2014. okt. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Enyém is ordít, amikor elmegyek itthonról. Hétvégén egész nap fárasztottam, kutyasuli, trükk tanulás, játék, őrző-védő, erre elugrottam a boltba és végig ugatott ... Amíg vele voltam, mélyen aludt, műteni lehetett volna, inni is lusta volt felkelni.

Én most azzal próbálkozom, hogy hazaérek és tényleg levegőnek nézem, hiába ugrál rám. Arra gondolok, hogy ez kell ahhoz, hogy ő jobban érezze magát és így kibírható. Aztán ha lenyugizott, foglalkozok vele. Se egy "nem", se egy "szia", semmit nem szabad hozzászólni. Nyugodtan üdvözöl és amikor viszem le, csak ezerrel csóvál, de láb mellett van. Lépcsőházban is türelmesen jön.

Nemrég kezdtem el vele ezt, nem tudom, hogy végül beválik-e, de Jan Fennell is ezt javasolja a könyvében. :) /Kutyapszichológia/ Érdemes elolvasni.


Táska nélkül csináltam a szoktatást, akkor csendben is volt. Tudja, hogy ha táskát veszek, akkor elmegyek itthonról, ezért olyankor úgy 2 perc csend után már ugat. Magas, panaszos hangon. Szóval megpróbáljuk az elejéről kezdeni, teljes harci díszben "hagyom itthon". Ha a lakáson belül mászkálok és ő a szobába van becsukva, nem problémázik. Csak ha a bejárati ajtót hallja ...


Még nem jelentettek fel, de engem is érdekel a téma ...

2014. okt. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
igen, a szomszéd. kertes házban lakom. feljelentett, mert a nem ugatós komondorom jelez, ha jön valaki, és igen, néha őt is megugatja, ha látja a kertjében. /a szomszéd unatkozó kisnyugdíjas/ a következő történt: kijöttek a városházáról, megnézték a kutyust, a kerítést lefényképezték. pár napon belül jött a levél, hogy a kutyám megfelelően van tartva, a kerítés stabil, minden rendben. és a pasi, aki a városházáról jött, sűrűn bocsánatot kért, hogy el kellett jönnie, de muszáj, mert bepanaszolt a szomszéd. tehát, ne a jogi oldalától félj, hanem inkább kérj segítséget a legközelebbi kutyasuliban.
2014. okt. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Feljelenthet és ha jogos /ennek alapján az/ kaphatsz bírságot.Viszont érdemes kutyasulit felkeresni,mert ha szeparációs stressze van,akkor biztos nincs rendben a kutya gazda viszony.Szakmai szemmel gyakran nem falkavezér a falkavezér.Ha húz a pórázon,ha nem behívható ,ha domináns előtted más kutyákkal stb..a szomszéddal meg beszélj,hogy keresed a megoldást,de nyilván azonnal nem tudod megoldani.
2014. okt. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak elviszed a kutyafuttatóba és csak hagyod hogy szaladgáljon a kutyákkal? Mert ha igen ez a baj
2014. okt. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!