Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy sétánál...

Mit csináljak, hogy sétánál ne csinálja ezt?

Figyelt kérdés
5 hónapos kutyáról van szó. Szépen sétálunk már,de ha megugatja egy kutya(mert ugye házak mellett megyünk el),teljesen bekattan és elkezd olyan szinten húzni,hogy már nem bírok lépést tartani vele.Hiába szídom le,megállok. Nem használ semmi.De csak addig csinálja,amíg ugatják. Ma már saját magamon nevettem,mert annyira húzott,hogy futnom kellett. :( Nem bírom tartani..
2014. okt. 29. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Vidd el kutyaoviba. Meg kell tanulnia normálisan közlekedni pórázon.
2014. okt. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jajj ne már, nem kutyaovi meg ilyenek kellenek ide elsősorban, csak határozottabb fellépés.


Ne hisztizz ha húz, hanem nyugodtan kezeld a helyzetet. Állj meg és szépen várd ki, amíg kicsit lenyugszik, na akkor mehet tovább a séta. Az ugatásról meg letiltod (Csitt, Hagyd). Ha meg nagyon rángat, akkor szépen elindulsz az ellenkező irányba.


Mit csinálnál, ha egy kisgyerek kezdene rángatni, hogy "VÁÁ odakarokmenniafagyispulthozmennyünkmármennyünkmááár!"? Kuss kisfiam, higgadj le. Oké, most már mehetünk. VAGY Jól van Pistike, ha ilyen rossz vagy nem megyünk oda.

2014. okt. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez sok gazdinak nem megy, mert utyuli-mutyuli édeske, aztán odajut, hogy fütyül rá a kutyája. Nem mer erélyes lenni, így aztán nem is falkavezér. Kutyaiskola kell az ilyen kutyáknak, különösen a nagytestűeknek.
2014. okt. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem az én kutyám ugat,hanem a kerítések mögött lévők,ugatják az én kutyámat és akkor kezd el húzni.
2014. okt. 30. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!