Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért húz újabban a kutyám...

Miért húz újabban a kutyám sétánál?

Figyelt kérdés
Van egy németjuhászom, 3 éves, eddig tök nyugodt volt meg lusta, sétánál mindig mögöttem jött vagy mellettem, de elém véletlenül se ment. Erre most kb 2 hete annyira húz, hogy alig bírom fogni, már hólyagos a kezem, ahogy fogom a pórázát. Nem tudom mi van vele.
2013. szept. 13. 13:59
1 2
 1/13 sippara ***** válasza:
Bepróbálkozott, te meg két hete tűröd egy szó nélkül, hogy csinálja. Miért is kéne abbahagynia?
2013. szept. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tudok vele mit csinálni. Régen is próbálkozott néhányszor, visszarántottam, és abbahagyta.Tehát egyszer-egyszer persze előfordult, de ha rászóltam vagy valami, újra normális lett, mindig szépen jött. Erre most borzasztóan húz. Próbáltam visszarántani, akkor még jobban húzott. Aztán a fordulgatós módszerrel is sokáig szórakoztam, de kb. egyhelyben forogtunk. Nem tudok vele mit kezdeni. Engem simán elránt.
2013. szept. 13. 14:08
 3/13 anonim ***** válasza:
Legyél vele szigorúbb.Most kezdte próbálgatni a határokat.Van olyan kutya aki x évig jól viselkedik aztán hirtelen rosszúl kezd viselkedni.Valószínű,hogy kicsit meg gyengült a vezéri státuszod,ő megérezte és bepróbálkozott.
2013. szept. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

kan vagy szuka?

ivaros?


mert a tüzelés vagy tüzelő szukák is állhatnak a háttérben

2013. szept. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nincs tüzelő szuka a környéken?
2013. szept. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Azért, mert nem vitted el kutyaiskolába, és oda akar sietni, mert tudja h milyen jó az.
2013. szept. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szuka, és nincs (még) ivartalaníttatva. Gondoltam arra, hogy esetleg tüzel, mert ilyentájt szokott, bár szerintem azt észrevenném. Vagy nem?

Legyek vele szigorúbb.. de hogyan? Mit csináljak pontosan?

Egyébként meg jár(t)unk kutyaiskolába. Nyár elején kezdtük, de most a suli miatt nekem már nincs időm elvinni, most mással szokott menni.

2013. szept. 13. 14:23
 8/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
Az a másik aki sétálni vitte helyetted, annál szokott rá a húzásra. Az ráhagyta, hogy húzott a kutya, a kutya meg visszaszokott a húzásra. Állítsd vissza a régi rendet sétánál. Lehetőleg te vidd sétálni ha lehetséges. Vagy a másik tagnak magyarázd el, hogy hogyan sétáltassa a kutyát, vagyis ha elkezdi húzni akkor mit tegyen. Ha jártál kutyasuliba akkor el is tudod neki magyarázni.
2013. szept. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, mert az az illető egy kutyakiképző. Nem sétálni viszi, hanem kutyasuliba. Sétálni mindig én viszem.
2013. szept. 13. 22:17
 10/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
Valszeg azt hiszi a kutya, hogy te is a suliba viszed és tetszik neki, és mielőbb odaakar érni. Nem akar lemaradni semmiről.:))
2013. szept. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!