Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy fajtiszta bull terrier...

Egy fajtiszta bull terrier törzskönyvvel kb. mennyibe kerül? Magyarországon merre lehet ilyen fajtát venni? Kutyaiskolákban kb. mennyi az ár, mennyi időre (mármint a tanítás, nem a kutya. :D)?

Figyelt kérdés
Ebeknek való fogamzásgátló tabletta mennyibe kerül és mi a tapasztalat, mennyire hatásos? Esetleg akinek van bull terrierje, az írhatna tapasztalatot, mesélhetne kicsit milyen egy bull gazdijának lenni :) (főleg az érdekelne, hogy ugye a fura orra miatt nagyon horkol-e? :D)
2014. okt. 30. 00:02
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ami még fontos, hogy NEM mini bull terrier, hanem normális méretűről lenne szó.
2014. okt. 30. 00:05
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló tablettához tudnék hozzászólni. Az a baj vele, hogy ha a kutyának megy a hasa, vagy hány, akkor ugye gondok lesznek a felszívódásával. Azon kívül jelentősen növeli a gennyes méhgyulladás és hasonló finomságok kialakulásának kockázatát. Jobb egyszerűen ivartalanítani. Végső soron olcsóbb is, mint a tablettázás, aztán meg a gennyes méhgyulladás műtéte sokkal drágább. Ha meg bebambulsz, vagy ne adj isten akkor jön elő, mikor más vigyáz a kutyádra, az meg bamba, akkor még rá is mehet.
2014. okt. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen, lehet az ivartalanítás lesz majd a célravezető, csak nagyon csábító a kis bull-babák gondolata.:)) Egyenlőre csak fontlóra veszem a lehetőségeket. De amit mondtál...annyira már nem csábít a tabletta gondolata!
2014. okt. 30. 00:17
 4/19 anonim válasza:
100%
Ivartalanítás... Ja és nem vészes a hangja alvás közben. Árat nem tudok írni.. Googlezz
2014. okt. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Akkor jó! Egyedül a horkolás miatt aggódtam! :D Keresgéltem és a lakhelyem körül vannak is eladó kölykök 70-80e körül minőségi szülőktől, de ehhez jön még a törzskönyv. Ez kb mennyi lehet? Vagy ez fajta függő?
2014. okt. 30. 00:25
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A kis bullbabákat gyártsák a tenyésztők. Ne szaporíts. Ha aranyos babácskákat szeretnél akkor tavasszal és ősszel egy szakajtóra valót szerezhetsz ideiglenesen az állatmentőktől, mert tömegesen dobják ki őket.
2014. okt. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Persze, tudom én, nem is akarok szaporítani, de a gondolat azért tetszik hogy ennyi kölköm legyen.:P De tudom, hogy gondoskodni se tudnék róluk megfelelően..szóval majd átmegyek tenyésztőkhöz babázni.:D
2014. okt. 30. 01:12
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Törzskönyv nem ehhez jön. Nem a törzskönyv a drága, hanem a munka, ami mögötte van. Hogy nem beltenyésztett a kutyád, hogy nem lesz ideggyenge, hogy nem lesz diszpláziás, hogy nem lesz más egyébként lelkiismeretes és gondos válogatással, munkával kiküszöbölhető baja. Hogy a kölyök és a szülők is minőségi tápon élnek, hogy rendszeresen látja őket orvos stb.

A törzsköny maga vagy 1500-2000 forint? Az alombejelentés meg 4000? (de az a komplett alomra) Vagy javítson ki, aki pontosan tudja, de ilyesmi körül van. Nem ez a drága. Ezzel a szaporítók etetik a tájékozatlan embereket, mert akkor persze, hogy nem fogják kérni a törzskönyvet, ha azt hiszik, hogy amiatt van az árkülönbség, nem pedig a minőségbéli különbség miatt?



Törzskönyves kutyát tenyésztőtől nem is fogsz tudni úgy venni, hogy nincs már ivartalanítva, vagy nincs kikötve szerződésbe, hogy ivartalaníttatni fogod, mert akár vissza is veheti, úgy hogy egy petákot se fizet vissza.


Amúgy picit gondolj bele, törzskönyv nélkül honnan tudnád, hogy a bullbabák gyártását nem épp a kutyád saját testvérével, apjával, félig öccsével stb. kezded? Ezt anélkül a fecni nélkül nem lehet ám tudni és a betenyésztettség csúnya dolgokat eredményez ez csak egy dolog a sokból, ami miatt fontos.

2014. okt. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Én mindenféleképpen akarok törzskönyvet a kutyámhoz, csak szeretném belőni, hogy kb mennyi lesz. Szaporítani nem akarom őket (persze ki ne vágyna arra, hogy van egy rakat kiskutyája? :D), igazából nekem azért kellene törzskönyv, hogy tudjam: tényleg rendben van a kölyök illetve szeretném (talán) versenyekre vinni, oda pedig általában kell. (tudtommal)
2014. okt. 30. 01:24
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én úgy tudom, hogy 100 ezertől felfelé kell kiadni egy minőségi bullterrierre.
2014. okt. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!