Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt meg lehet tanítani egy...

Azt meg lehet tanítani egy kutyusnak, hogy csak akkor mehet fel a kanapéra amikor én megengedem és csak arra az egyre?

Figyelt kérdés
Mert pl ha ezt megengedjük neki akkor mondjuk nem megy fel egy külön szobában lévő ágyra? mert akkor ezt nem engedjük meg neki.

2014. okt. 28. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Ami tilos, az legyen mindig tilos.

Egyszerűbb az, ha szükségtelenül nem kombinálod túl a kutyánál a helyes viselkedést.

Ha engedéllyel engeded föl a kanapéra, az engedélyezést személyhez köti, tehát, ha nem vagy a közelben, nincs kitől engedély kapjon, szépen bevackolódik a kanapén, legfeljebb, utasítás nélkül elhagyja azt, ha megérkezel...

A tiltás annyival egyszerűbb, hogy az rögzül be nála, "tilos oda menni"

2014. okt. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanítani, ha elég értelmes a kutya és a gazdi.
2014. okt. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem zavarnám össze ennyire. Ha van valami ütött-kopott, vagy fölösleges foteletek, amit már nem akartok használni, inkább kineveznék egy ilyet kutyafotelnek. Ezt mindig használhatná, de csakis ezt, a többire ne engedjétek fel, és ti se használjátok az övét. Így ki fog alakulni a kis saját háborítatlan helye.
2014. okt. 29. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk működik. Az ágyra csak akkor jöhet fel, ha rajta fekszem és felhívom. Ha nem vagyok otthon, nem megy fel.
2014. okt. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tök egyszerű. Csinálsz a kanapéra egy "kapu szabályt".


A többi bútorra meg letiltást.


Amikor elindul a kanapéra engedély nélkül, felállsz/elé állsz és mellkasánál visszalököd "Nem". Te leülsz lefekszel. Kutyának várnia kell. Aztán jöhet a "gyere" és akkor mehet fel.

2014. okt. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!