Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy éves kora után megkomolyod...

Egy éves kora után megkomolyodik a kutyám?

Figyelt kérdés
2007. okt. 25. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt szokták mondani, hogy megkomolyodik. De hát köztudott, hogy minden kutya egy egyéniség, úgyhogy egyáltalán nem biztos... Az enyémek például nem igazán komolyak! :))
2007. okt. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fajtától is függ a komolyodás. Van amelyik örök bohóc marad, pl. a pumi, de más esetben a nevelés és a kor előrehaladása ha nem is feltétlen komolyságot, de fegyelmezettséget eredményezhet.
2007. okt. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy kutyának állandó játékra törődésre és bohóckodásra van szüksége.Nem baj ha nem komolyodik meg.Legyen egész életében életvidám hogy örömödet leld benne.
2007. okt. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez fajta kérdése...Az én mostani kutyám (németjuhász) is nem rég töltötte be első élet évét és ugyanolyan bolond mint volt,de az apja sem komolyodott meg..még mindig egy nagy bohóc ,régebben volt egy rottweilerem de egy éve elpusztult... ő például 1-2 éves kora után megkomolyodott ,sőt kissé túlzásba is vitte...
2007. okt. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

feljebb már többen leírták, hogy a megkomolyodás fajta kérdése. ezzel egyet értek. ugyanakkor eddigi kutyáim növekedése alapján úgy tapasztalom, hogy a megkomolyodásuk erősen "személyiség"-függő is: minden kutyám egyéniség a maga sajátos jellemvonásaival. ha innen nézem, a magauk sajátos módján valamennyien "komolyodtak" az idő múlásával. a leglátványosabb változást talán 1,5 és három éves koruk között mutatták, mutatják.


a két és fél éves németvizsla kutyám, AnTóniA például a végletekig játékos, tele életenergiával, mérhetetlen kajlasággal és életerővel. gyerekként olyan volt, mint a tűz. nem a kandalló pattogó tüzére gondolok:) vitalitását, egyediségét, sőt kajlaságát mára sem veszítette el (hál'Istennek), de valahol nagyon is előnyére felnövekedett. bizonyos határokat pl minden körülmények között megtart, nem lép át. mérhetetlenül figyel a reakcióimra és azt figyelembe veszi saját döntéseinél. sokszor rá se kell néznem, tudom, h hat rá a hangulatváltozásom, szemöldök ráncolásom stb. más kutyákkal szemben nagyvonalúbb lett stb. szóval előnyére változott. érettebb lett és ennek része bizonyos értelemben, hogy sokat komolyodott.

2007. nov. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem.Példa:A kutyám Kuszkusz.Most lesz 4 éves és a komolyságnak semmi jelét nem mutatja.Még mindig a gumicsirkét meg még nem tudom mi a bánatot szokott nyomogatni egyész délután.Mindig azt kívántam,hogy bárcsak egy fokkal komolyabb lenne.

Nagyon gyerekes.

2007. nov. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Enyémse komolyodott meg,pedig már azt vártam.Mindett szét szed :)))) emeletesházbanlakom és labrador kutyám van :)))
2008. nov. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!