Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tuddni az ivartalanít...

Mit kell tuddni az ivartalanításról?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy mik az előnyei és hogy miért kell.

Van egy 5 hónapos 11 kilós szuka kutyám és egy cicám, akit az utcáról fogadtam be és nem tudom mennyi idős, ő iis lány cica.

A kérdésem: mennyibe kerül, mikor érdemes, mire számítsak a műtét előtt és után, és hogy ilyenkor mit is műtenek ki valójában?



2014. okt. 31. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Már régen volt a cicám ivartalanítása és kicsi is voltam.. De amire emlékszek leírom.. 10.000 Ft körül van bár attól függ mekkora a cicád. bármikor érdemes.. előtte szerintem nem szabad enni adni de ebbe nem vagyok biztos. Utána bágyadt mindennek neki megy... És ne nagyon emelgesd mert friss a varrat.. Sok sikert :)
2014. okt. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem a lány cicámat ivartalanították. Második ellése után két héttel vittem el ( a kiscicák simán tudtak utána is szopizni, nem bántották a varratot). Neki kivették a petevezetékeit, leborotválták az egész hasát. Az első pár nap szegénynek kritikus mert úgy ment mint a kérdőjel, hála Istennek nekem nem hányt meg ilyenek, a szőre meg hamar visszanőtt. Igazából én előtte sajnáltam nagyon, mert ivartalanítás előtt egy nappal be kell zárni és nem ehet semmit sem csak ihat. Hú nagyon sajnáltam a szivem szakadt meg. De megéri mindenképp. Azóta nem sovány, hűséges nem csavargó cica. Ja és a kandúrokat is kiivartalanítattam, azok meg szinte észre se vették az egészet.
2014. okt. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Az ivartalanítás ára orvosfüggő.Én anno az egyik cicámat 18 ezerért ivartalaníttattam ki,másik doki egy másik cicámat 5 ezerért.Azt hogy mikor érdemes én úgy tudom,hogy fél éves kor után jó.A műtét napján ne egyen és ne igyon . A műtét után amikor ébredezik akkor vigyázni kell rá,valószínűleg hányni fog attól függetlenül,hogy evett-e mert szédülni fog ahogy múlik az altató hatása,szóval figyelni kell,hogy ne fulladjon meg a saját hányásába.Lehet számítani arra is,hogy bepisil/bekakil.A házból ne nagyon engedd ki.Ha magánál lesz akkor adj neki sok vizet.Hirtelen ennyi jutott eszembe ,remélem segítettem.
2014. okt. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Minden állatorvosnál más az ára, már az első tüzelés előtt szokták. Kutyától függ a műtét utáni reakciója, van olyan kutya aki kicsit depressziós lesz tőle, többet eszik ezért figyelni kell az ételadagra de van hogy semmi nem változik. Állatorvosnál dolgozom iskola mellett és már láttam műtétet. A következőket csinalja: felvágja a hasát, megkeresi a petefészkeket, az ahhoz kapcsolódó ereket leköti orvosi csomóval, levagja a petefészkeket, ugyanezt csinálja a kutya méhével is. Ezután ugye összeölti a hasat és rak rá fertőtlenítőt meg ilyeneket és majd vissza kell menni kiszedni az öltéseket. Ja és az állatorvosnak segítesz ha nem tüzelésjor viszed mert akkor megduzzadnak az erek és sokkal nehezebb a műtét.
2014. okt. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Érdemes figyelni azt is, hogy egy-egy állatvédő szervezet mikor szervez ivartalanítási akciót. Én pl. erről tudok Budapesten jelenleg.

[link]

2014. okt. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocs, nem csak Bp. :)
2014. okt. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kinti cica, nem jöhet be mert a kutya nem nagyon bírja a cicát, ezért aggódok.
2014. okt. 31. 19:06
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem Pesten élek hanem Zala megyében.
2014. okt. 31. 19:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Kinti cicát is be kell zárni valahova minimum amíg teljesen magához nem tért az altatásból. De még jobb lenne egy pár napig. Műtét előtt is be kell zárni 1 napra, hogy ne tudjon semmit összeenni, mert előtte nem ehet.
2014. okt. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha nem szeretnéd,hogy elpusztuljon,akkor kénytelen leszel bezárni valahova,ugyanis amint magához tér elkezdi tépkedni a varratot (kivéve ha nem kap gallért).Ami azért nem jó,mert ki tudja tépni magának ,aztán nyílt sebbel rohangál kint az utcán...ezt remélem már nem kell részletezni...Szóval kb 4-5 napig zárd be valahova legalább addig,hogy minimálisan összeforrjon a seb.
2014. okt. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!