Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 43m2-es lakásba költözöm,...

43m2-es lakásba költözöm, szeretnék kutyát és/v. Macskát, végre nem albérlet, így már megvalósítható. Labrador vagy Spániel? 9 órát dolgozom, de szeretek mozogni, természetben lenni. Kérem tapasztalt gazdik, tenyésztők véleményét! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
A labrador gyermek korom óta nagy álom. Viszont szinte minden ismerősöm lebeszél a lakásban ekkora kutyát és egyáltalán kutyát dologról. Szeretném, ha a kutyám boldog, kiegyensúlyozott életet tudna élni, ezért kérem itt is a véleményeket.

2014. nov. 1. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

NEkem van labim, kertes házban kellett hagynom, szüleimnél, mert őt ismerve katasztrófa lenne neki a lakás és ameddig dolgozom.

Sokan tartanak lakásban kutyát, meg tudják szokni, de kutyától is függ. Én nagytestűt semmiképp nem vállalnék lakásba.

Macskám volt 16 évig, őt vittem magammal, amikor költöztem, gond nélkül megszokta az új lakásokat is, de ha pl nyaralni mentem vinnem kellett magammal, vagy keresni valakit, aki gondozza stb. és egy macska katasztrófa, ha utazni kell vele/mellette sokat.

Bárhog yis döntesz, az tizenévre szól, úgy gondolt át :)

2014. nov. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! 20 éve hezitálok mert nem szeretnék önző lenni... Ha a kutya mellett cicus is van, nem lehetséges, hogy jobban bírja az egyedüllétet?
2014. nov. 1. 11:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos. Akkor bírja a kutya az egyedüllétet, ha szoktatva van hozzá, és ha kellően le van fárasztva.
2014. nov. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha megfelelően le van fárasztva, akkor nem gond a labrador sem lakásban. Szánhúzós vagyok, több embert ismerek, akik szánhúzót tartottak/tartanak lakásban gond nélkül. Én a fajtamentéseket keresném meg a helyedben, mert egy felnőtt kutya esetében könnyebb eldönteni, hogy mennyire ideális neki a dolog.


[link]


[link]

2014. nov. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Reggel biztos lenne minimum fél óra futás, kora este egy óra bóklászás, késő este laza séta.. :) 7végén pedig irány az erdő, parkok, szoc.programok. Önkéntes beteglátogató (is) vagyok, szeretném a labikra jellemző érzékenységet ezen a területen is kamatoztatni. Most sem vagyok túl sokat bent a lakásban, viszont nehéz elképzelnem egy 30 kg-s kuty' hogy érezné magát a kis lakásban... A spániel szted jobb választás?
2014. nov. 1. 11:44
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem Inkább Spániel... Vagy még az se! Tudom milyen spanit tartani (54 nm) még ott se èrezte igazán jól magát. Inkább Westie, Bichon, Uszkár (törpe), Yorkie,... de ha ragaszkodsz a Spanihoz, akkor napi 3 séta, és azok ne 20 percesek legyenek...
2014. nov. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mint írtam, szerintem a labrador is jó lehet. A fajtamentésnél több kutya is van, akit simán lehetne lakásban is tartani. Például Lucifer és Crusoe.
2014. nov. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem testmérettől függ, hogy mennyire mozgékony. Spánielnek kell mozgás, főleg az első években megbolondulna egyedül 9-10 órát. Vadászkutyáról beszélünk, akinek a lételeme a mozgás, futás, szaglászás, keresés stb. Vannak társasági kutyák, akik szívesebben elheverésznek órákat, de azért nem hiszem hogy napi 9 órát...

Macskának is kell az élettér, egy ilyen kicsi lakásban nem sok inger érné, előbb-utóbb ezek az állatok bekattannak.

2014. nov. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!